• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

[Moduły] Makieta modułowa Pawła

OP
OP
P

Paweł

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
11 0 0
#21
chudy napisał(a):
efekt jest dobry do czasu gdy niektóre z nich nie zaczną żółknąć, wtedy jest przy czym pracować :cry: , z mchami jest tak, że niektóre gatunki świetnie nadają się na makietę a inne po roku żółkną i są do wywalenia ;)
Te już rok schły sobie spokojnie, nigdy nie daję świeżych. A jeśli pożółkną to się zmieni na nowe bo np. Lewin Leski dla mnie jest za bardzo pożółkły ;)
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#23
Czy to ten jeden z tych z którymi sasiadowałem w Sosnowcu?
Drzewka po zewnętrznej stronie łuku dałbym takie grubsze, abyś nie musiał ode mnie pleksy pożyczać ;)
 
OP
OP
P

Paweł

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
11 0 0
#24
WITKOIM napisał(a):
pado napisał/a:
Segmeciki bardzo fajne

:?: segmenciki :?:
ja widzę fotki tylko jednego, a reszta ? Będą fotki :?:
Będą, ale dopóki nie będzie to przyzwoicie wyglądało musicie poczekać :p

ciekma napisał(a):
Czy to ten jeden z tych z którymi sasiadowałem w Sosnowcu?
Drzewka po zewnętrznej stronie łuku dałbym takie grubsze, abyś nie musiał ode mnie pleksy pożyczać ;)
Tak, to jeden z tych modułów. Drzewa jeszcze będą dorabiane Maćku więc nie bój się :p
pado napisał(a):
Będę sie musiał chyba do ciebie wybrać i zaczerpnąć paru rad w sprawie trawowania. Segmeciki bardzo fajne i oby tak dalej. Czekam jak ten szlak 2 torowy tak się ciekawie zazieleni ;) Słyszalem że masz teraz sesję hihihih. Cos mi sie zdaje że to tylko przykrywka aby sie zamknąć w ciszy w pokoju i porobić troszkę przy trawie
Od tygodnia nie ruszyłem modułów bo mam masę zaliczeń :p Dwutorówka będzie robiona od połowy czerwca. Przyznam, że na tym module uczę się ;)
Jakbyś chciał przyjechać to się umówimy, mogę ja do Ciebie to byś na swoim trochę porobił.
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.495 33 0
#25
Paweł napisał(a):
Jakbyś chciał przyjechać to się umówimy, mogę ja do Ciebie to byś na swoim trochę porobił.
Oj tak Pawle napewno się umówimy tylko nie teraz. Najpierw muszę zrobić 13 skrzynek przejezdnych plus pulpity i elektrykę całą. Narazie jestem na etapie 7 segmentu. Przedemną kwestia pulpitu i semaforów i ich sterowania. Po zainstalowaniu semaforów, XLRów i płytek Mariuszowych będę sie bawił w dodatki na makiecie. Z doświadczenia wiem że jak sie robi wszystko naraz to potem to wychodzi różne takie dziwne :neutral: Chcę tego uniknać ;)
 
OP
OP
P

Paweł

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
11 0 0
#27
Kolejny moduł. Brakuje na nim jeszcze słupków hektometrowych oraz dzikiej zwierzyny.
Przy okazji zwaloryzowana przeze mnie SM42. Drzewka z komosy od Zbyszka.
 

Załączniki

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#28
Bardzo fajny lasek, który to moduł, bo nie kojarzę, masz jakieś zdjęcia całości?
Czy komosę doklejałeś do korzenia, czy ta twoja takie grube łodygi ma?
Podkład na krawędzi radziłbym wymienić na taki z laminatu, albo przynajmniej plastykowy ale z kompletnymi przytwierdzeniami, te końcowe podkłady są dla wsuwek i lepiej je upitolić a nie zostawiać na krawędzi modułu z luźnymi szynami.
 
Reakcje
0 0 0
#30
Re: Makieta modułowa Pawła

pado napisał(a):
tory ROCO są troszkę gorsze jak Tillinga, (...)
Co ty z tym Tillingiem? ;)
Paweł napisał(a):
(...)
Które flexy 2,5mm lepiej wybrać ( chodzi mi o jakość): Tilliga czy Roco ??
Ładne skrzynki ;)
Pytanko: Dlaczego 2,5mm a nie code 83 - 2,1mm?
Paweł napisał(a):
Jeśli chodzi o wykonanie zieleni to ...
Moim zdaniem jest http://emoty.blox.pl/resource/upup.gif
 
OP
OP
P

Paweł

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
11 0 0
#31
UNIVERS napisał(a):
Pytanko: Dlaczego 2,5mm a nie code 83 - 2,1mm?
u nas w Krakowie wszyscy mają szyny tej wysokości

rafaelsantee napisał(a):
jaki jest promień łuku i w jaki sposób go wytyczyłeś?posługiwałeś się metodą opisaną przez Pana Leszka Lewińskiego w Świecie Kolei czy może jakąś inną?
Promień to 1350 mm, łuk narysowałem w programie autocad, potem wydrukowałem na a1 łuk na każdy moduł w skali 1:1 przykleiłem na korek i tyle. Na łuku dodatkowo zrobiłem przechyłkę 1 mm. Nie ma tutaj krzywych przejściowych itp. jak na prawdziwej kolei, ale wszystko działa i nic się nie wykoleja.

ciekma napisał(a):
Bardzo fajny lasek, który to moduł, bo nie kojarzę, masz jakieś zdjęcia całości?
To jeden z łukowych, które już widziałeś na wystawach. Dorobiłem lepsze drzewka i parę detali.
ciekma napisał(a):
Czy komosę doklejałeś do korzenia, czy ta twoja takie grube łodygi ma?
Łodygi posmarowałem gęstym wikolem pomieszanym z brązowym pigmentem. Na to obficie wysypałem przesiany pył.

Co do zakończenia masz rację Maćku, będzie tam normalny podkład z przytwierdzeniem.
 
OP
OP
P

Paweł

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
11 0 0
#34
Wystawa w Krakowie zbliża się bardzo szybko, czas by moje moduły nie były już tylko gołą deską. Prezentuję wyniki moich dwudniowych prac z zielenią. Oczywiście modułu jeszcze nie skończyłem. Drzewa mają za cienkie pnie - będą poprawione. Sorki za małą głębię ostrości - nie miałem pod ręką statywu, a światło było do bani.
 

Załączniki

404W

Znany użytkownik
Reakcje
516 21 0
#37
W przypadku wyższych drzew wystarczy porównać, z rzeczywistością, że modelowe mają przeważnie zbyt cienkie pnie.
Nieco na odwrót jest przy metodzie zwijania drzew z drutu.
 
OP
OP
P

Paweł

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
11 0 0
#38
Pisałem, że pnie są za cienkie. Poprawimy, nie będzie to trudne. Gęsta emulsja nałożona kilka razy i będzie odpowiednia grubość.
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.495 33 0
#39
I tak mi sie te segmenty podobają ;) Jestem ciekaw jak będą wyglądać w rzeczywistości na imprezce kolejowej ;) Pawle rozumiem że już powoli planujesz moduł przejściowy na FREMO ;)
 
OP
OP
P

Paweł

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
11 0 0
#40
pado napisał(a):
I tak mi sie te segmenty podobają ;) Jestem ciekaw jak będą wyglądać w rzeczywistości na imprezce kolejowej ;) Pawle rozumiem że już powoli planujesz moduł przejściowy na FREMO ;)
jak będzie profil to go zrobię ;)
 

Podobne wątki