• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm Moduły GGM

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
Super wychodzą te moduły- Panowie tak dalej trzymać (y)
Ostatnie zdjęcie przypomina mi czasy kiedy byłem kierowcą tzw. "czarnej floty". Jak jeździłem po węgiel do kopalni Wujek to czekało się na drodze do bramy obok takiego familoka.
A że stało się nawet kilka dni , to spragnieni trakerzy mogli skorzystać w jednym z mieszkań na pięterku z usług takiej panienki jak ta na zdjęciu :D Natomiast na dole w garażu można było nabyć " wodę ognistą ":)
 

Seb

Aktywny użytkownik
GGM
Reakcje
40 0 0
Żeby nie było, że w naszej grupie budują tylko trzy osoby prezentuję kilka zdjęć z aktualnego etapu budowy mojego modułu. Jeszcze sporo pracy i poprawek przede mną, ale zarys już widać. na moim module jest tylko jeden familok, ale za to jest przejazd. Budynki jeszcze nie są osadzone więc proszę nie zwracać uwagi na ewentualne szczeliny między terenem a budynkami.
 

Załączniki

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.558 386 20
Widzę, że święto majowe było, bo trzepak świeżo wymalowany. ;) :) Pięknie i bardzo realistycznie to wygląda. (y)
 

Piotr Kozłowski

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.173 11 0
Pięknie wyszły te familoki, i zdjęcia w plenerze naprawdę dużo dają i poprawiają efekt :eek:
A tak swoją drogą to taczka nagibana ostro węglem, pewnie było co dźwigać :p
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
Gdyby nie te kamole sztucznie malowane na podmurówce, to bym pomyślał, że w plenerze robiłeś fotki prawdziwym familokom.
Nawet te luki pomiędzy kondygnacjami nie rzucają się w oczy :)
SUPEEERRR (y)(y)(y)(y)
 

Hardtech

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
92 0 0
Luki są ponieważ familok nie jest sklejony segmentami z racji tego iż będzie doświetlony i parę drobiazgów jeszcze w nim przybędzie, np firany których mi tam brakuje w oknach, i lokatorki w oknie. :)
 
OP
OP
zepfot

zepfot

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
443 0 1
Impreza w Kozach tuż tuż , gdzie nasze moduły mają mieć swoją premierę imprezową :)
Jako że było odrobinę czasu dzisiaj udało mi się co nieco zazielenić , do skończenia modułu jeszcze daleka droga ale zawsze coś zostało zrobione.
DSCN0679.JPG DSCN0684.JPG DSCN0685.JPG DSCN0686.JPG DSCN0688.JPG DSCN0690.JPG DSCN0693.JPG DSCN0697.JPG DSCN0700.JPG DSCN0706.JPG DSCN0709.JPG DSCN0710.JPG
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
Bardzo fajnie złapane ujęcie pierwszej fotki ! Jak fotki były ulożone jako "kafelki" to na pierwszy rzut oka myślałem, że to fotka "realu" który miał być inspiracją. Gratulacje.
 
OP
OP
zepfot

zepfot

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
443 0 1
Po zeszło weekendowej imprezie w Kozach , gdzie nasze moduły miały debiut przed szerszą publicznością można pokazać na jakim mniej więcej znajdują się etapie.
Do skończenia pozostało jeszcze wiele rzeczy. Przede wszystkim musimy scalić je kolorystycznie , mam namyśli zieleń , chodniki oraz drogę jak i kilka innych drobiazgów.
DSC_2423.JPG DSC_2425.JPG DSC_2471.JPG DSC_2571.JPG DSC_2573.JPG DSC_2574.JPG DSC_2818.JPG DSC_2830.JPG DSC_2832.JPG DSC_2888.JPG DSC_2889.JPG DSC_2890.JPG DSC_2891.JPG DSC_2892.JPG DSC_2893.JPG
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
Bardzo ładny kawałek lokalnej śląskiej linii kolejowej(y)
Po obejrzeniu powyższych zdjęć widzę ,że moduły dostały błogosławieństwo i certyfikat używalności ;)
Wszak inspekcję przeprowadzał (pierwsze zdjęcie) sam mistrz Adam (y)
Pozdrawiam serdecznie :)
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.028 494 29
Wszystko mi się podoba, podziwiam i zazdroszczę zaangażowania, ale jedno mi nie daje spokoju, a mianowicie kolor boków skrzynek, kiedyś tez zrobiłem takie, bo sobie tak życzył klient, do dziś nie mogę na nie patrzeć, poprzez różnorodność struktury sklejki, którą u Was uzewnętrznia bejca lub jakiś inny transparentny środek, boki skrzynek przyciągają wzrok, zamiast patrzeć na "zawartość" człowiek wpatruje się w te esy floresy.
Wiem że o gustach i kolorach się nie dyskutuje, ale malując to na jednolity kryjący kolor osiągnęli byście jeszcze lepszy efekt, oczywiście moim zdaniem.
 
OP
OP
zepfot

zepfot

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
443 0 1
Zbigniew Gałczyński jak najbardziej , nawet Mistrz Adam tak bardzo nie skrytykował czyli jest nie najgorzej :)
Paweł R Dzięki za miłe słowo , co do wykończenia boków skrzynek taki był zamiar żeby wyeksponować strukturę sklejki. Powodów było kilka.
Jednak przyznaję Ci rację ,zresztą po ostatniej wizycie w Kozach gdzie miałem trochę czasu żeby na spokojnie im się przyjrzeć , również doszedłem do takiego wniosku.
Że pomalowane na jednolity kolor boki skrzynki pełniły by rodzaj swego rodzaju ramy a raczej pół ramy do tego co na nim się znajduje.
 

Seb

Aktywny użytkownik
GGM
Reakcje
40 0 0
Wielkimi krokami zbliża się impreza w Krakowie więc prace na skrzynce musiały przyspieszyć. Pojawiła się zieleń oraz oświetlenie w budynkach i na ul. Kopalnianej. Do wykonania pozostały dach na familoku, rogatki na przejeździe (niestety nie prędko się pojawią), scenki i sporo detali.
DSCF6286.jpg DSCF6268.jpg DSCF6272.jpg DSCF6276.jpg DSCF6277.jpg DSCF6278.jpg DSCF6283.jpg DSCF6287.jpg DSCF6288.jpg DSCF6293.jpg DSCF6294.jpg DSCF6295.jpg
 

Dominik

Znany użytkownik
FREMO Polska
NAMR
Reakcje
305 13 0
Mnie osobiście razi fakt, że skrzynki są robione w ramach wspólnego projektu a nie jest ujednolicona ani zieleń (choćby na łączeniach modułów) ani kolor tłucznia ani drogi ani nawet budynków. Oczywiście jestem świadom, że każdy z właścicieli ma prawo do swojej wizji modelarskiego szczęścia, ale jako całość przy takim podejściu projekt traci trochę ze swojego, było nie było wysokiego potencjału.
 
OP
OP
zepfot

zepfot

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
443 0 1
Mnie osobiście razi fakt, że skrzynki są robione w ramach wspólnego projektu a nie jest ujednolicona ani zieleń (choćby na łączeniach modułów) ani kolor tłucznia ani drogi ani nawet budynków. Oczywiście jestem świadom, że każdy z właścicieli ma prawo do swojej wizji modelarskiego szczęścia, ale jako całość przy takim podejściu projekt traci trochę ze swojego, było nie było wysokiego potencjału.
Dominiku poczekaj dwa tygodnie ,nad wszystkim teraz pracujemy o czym wspomniałeś . Poza budynkami które są spójne kolorystycznie .
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
Do wykonania pozostały rogatki na przejeździe (niestety nie prędko się pojawią)
Może warto by tymczasowo wstawić przy drodze znak o niestrzeżonym przejeździe kolejowym ?
Nie było by to tak rażące (dla oglądających) jak przejazd bez jakiegokolwiek zabezpieczenia ;)
Moduły fajne -myślę ,że kiedyś będzie mi dane obejrzeć je na żywo :)
Pozdrawiam serdecznie
 

Podobne wątki