• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm Moduły GGM

zepfot

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
443 0 1
#1
Czas rozpocząć nowy temat :)
Od jakiegoś czasu w kilku tworzymy Górnośląską Grupę Modelarską.
Obecnie pracujemy nad modułami z szlakiem jednotorowym przebiegającym gdzieś obok koloni robotniczej.
Szczegóły będziemy przedstawiać w miarę zapełniania skrzynek, w tej chwili mamy trzy prawie gotowe w stanie surowym w najbliższych dniach powstaną kolejne trzy. Zostaną polakierowane , zamontowane fleksy i zaszutrowane.
Następnie będziemy pracować nad całością terenu na modułach :) zobaczymy jak nam to wyjdzie :)

DSC_1469.JPG DSC_1470.JPG DSC_1472.JPG DSC_1474.JPG
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.028 494 29
#4
Podoba mi się że zaczynacie od skrzynek szlakowych, w ograniczonej ilości, iluż tu było fantastów i jest w dalszym ciągu, godzinami snujących swoje fantasmagorie na temat gigantycznych planów, a potem znikali.

Jak widzę używacie sklejki iglastej, chyba że widzę kiepsko i są to cienkie deseczki z takowego drewna , pytam tylko z ciekawości.
Będzie jakieś pokrycie skrzynek czy tylko listwa podtorowa i wypełnienie styropianem.
 

mattia

Znany użytkownik
Reakcje
81 1 0
#5
zepfot
Adas , Ty to masz zdrowie i zapal , jeszcze po całym dniu dłubania przy makietach firmowych masz czas i ochote na klubowe ;):) . Pomysl bardzo fajny i trzymam kciuki za jego realizacje . Brawo chłopaki !!! :)
 

Heniek_Star

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
1.054 36 0
#6
Adam wspaniałe wieści (y) Znając Wasze umiejętności będzie świetny klimat na modułach. Bliskość naszych klubów zwiastuje zaś wiele dobrej wspólnej zabawy w przyszłości. Gorąco kibicuję i służę wszelką pomocą :)
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
#7
Adam podziwiam (jak napisał mattia) Twoje- Wasze zaangażowanie w powstanie nie tylko modułów, ale kolejnej grupy modelarskiej brawo(y)
Temat wrzucam jako obserwowany i będę śledził kolejny etap prac;)
[DOUBLEPOST=1476008568][/DOUBLEPOST]
Jako górnoślązak, będę kibicował z trybun. ;)
Kolego oko proponuję nie tylko kibicowanie ,ale również udział w projekcie i członkostwo w GGK:)
Należy wykorzystać taką okazję jak się ma blisko siebie takich pasjonatów;)
 

oko21

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#8
Kolego oko proponuję nie tylko kibicowanie ,ale również udział w projekcie i członkostwo w GGK:)
Należy wykorzystać taką okazję jak się ma blisko siebie takich pasjonatów;)
Eee, gdzie mi tam do pierwszej ligi. Ja jestem taki niedzielny modelarz amator. Dłubię dopiero drugą dioramę po 15 latach przerwy i tak na prawdę dopiero się uczę. ;)
 
OP
OP
zepfot

zepfot

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
443 0 1
#11
Paweł R
Pawle dziękuję za miłe słowa w swoim imieniu jak i reszty grupy.
Masz racje jest to sklejka iglasta grubości jednego centymetra , mam nadzieje że się sprawdzi choć zastanawiamy się czy w przyszłości nie użyć odrobinę grubszej , ale to czas pokaże jak się będą te skrzynki sprawdzały. Co do terenu to zamierzamy wyłożyć go 8 mm styrodurem a następnie będzie odpowiednio modelowany.
Jakiś czas dyskutowaliśmy nad tym co zrobić na pierwszych modułach, aż w końcu wyłoniła się wspólna i spójna koncepcja , w przyszłości pewnie zdecydujemy się na coś bardziej skomplikowanego. Jednak na początek wolimy zrobić coś prostszego za to dopracować to jak najlepiej w miarę swoich możliwości i mieć coś zrobione co można pokazać czy gdzieś z tym pojechać.
mattia
Maćku toż to sama przyjemność a chłopakom z klubu już dawno obiecałem jak i sobie również że zrobię te skrzynki , a że warunki pogodowe pokrzyżowały mi plany wyjazdowo Tatrzańskie to przysiadłem i wystrugałem co nieco :)
Heniek_Star
Wojtku nie ukrywam że liczymy na owocną współpracę na linii BGM-GGM :) Jak tylko będziemy mieli skończone moduły w 90% to coś się wymyśli , a w miedzy czasie z pewnością zwrócimy się z nie jednym pytaniem i prośbą o pomoc :)
Zbigniew Gałczyński
Zbyszku teraz to musimy się postarać żebyś na daremno nie obserwował tematu w którym nic się nie dzieje :)
oko21
Nie ważne czy zajmujesz się modelarstwem miesiąc czy ileś tam dziesiąt lat zawsze się uczysz i rozwijasz,poznajesz nowe techniki i doskonalisz swój warsztat :)

Dzisiaj udało mi się do południa skręcić pozostałe trzy skrzynki , zaszpachlować śruby i niestety szpachla nie doschła do wieczora co przełożyło się na to że nie mogłem ich dzisiaj przeszlifować ani lakierować. Musza poczekać do chwili wolnego czasu być może w przyszły weekend coś się uda zrobić lub w tygodniu z doskoku choć z tym tygodniem to może być ciężko.
W miedzy czasie kolega MISIONT podrzucił fleksy z dolutowanymi przewodami ( dzięki Jacku) i czekają już tylko na montaż.

DSC_1475.JPG DSC_1476.JPG
 

stare tory

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
970 82 11
#16
Skrzynki całkiem fajne ale kabelki dolutowane do flexów już nie bo jest ich za mało.
Dolutowanie kabli zasilających w jednym miejscu to jak proszenie sie o kłopoty.
W wypadku kiedy jeden z jakichkolwiek powodów odłączy się i prąd do szyn
będziecie chyba donosić we wiaderku;).Wystarczy kazdy odcinek szyny
podłączyć dwoma kabelkami i już prawdopodobieństwo braku prądu będzie mniejsze.
 
OP
OP
zepfot

zepfot

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
443 0 1
#18
Stare tory masz rację co do przewodów, zresztą kolega już wczoraj zwrócił na to uwagę, dziękuję za zwrócenie uwagi.
Dominik spokojna głowa nie bydzie płasko ino tak jak mo być.
W pierwszym wpisie wspomnioł żech co sam bydzie :)
 

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
#19
Obserwuję ten temat i o ile przez ponad 30 lat nie żałowałem zamiany miejsca zmieszkania ze Śląska na nad Bałtycką plażę.Teraz widząc obok mnie prawie modelarską pustynię zaczynam żałować, że mieszkam tak daleko i zazdroszczę Wam tych wielu możliwości spotykania się i wymiany doświadczeń bądź to w klubie własnym bądź sąsiednim oddalonym o kilka, kilkanaście bądź kilkadziesiąt km.:(
Dobrze, że jest jeszcze ten kanał dostępu :)
No i projekt , który powstaje zapowiada się fantastycznie.
 
Ostatnio edytowane:

oko21

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#20
oko21
Nie ważne czy zajmujesz się modelarstwem miesiąc czy ileś tam dziesiąt lat zawsze się uczysz i rozwijasz,poznajesz nowe techniki i doskonalisz swój warsztat :)
zepfot, zgadzam się. Jednak mimo tego, że kiedyś coś tam robiłem, to teraz mogę się uważać za początkującego. Jak napisałem wcześniej: jeśli będzie taka możliwość, chętnie wezmę udział w zajęciach jako wolny słuchacz. ;)
 

Podobne wątki