• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm Moduły GGM

404W

Znany użytkownik
Reakcje
516 21 0
Też jestem za większym placem.
Natomiast mam wątpliwości co do betonowego ogrodzenia:
a. Nie pamiętam, żebym gdzieś widział tak odrodzone osiedle od torów, czy w ogóle.
b. Klimat. Takie ogrodzenie wyznacza pewne ramy czasowe i psuje klimat "śląskiej cegły". Jeśli już czy nie lepszy byłby mur ceglany, lub siatka, albo płot z desek na slupach.
 
S

slawek77

Gość
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:
OP
OP
zepfot

zepfot

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
443 0 1
Witam :)
Z dziesięciu przewidzianych familoków na sześciu skrzynkach siedem zostało już pomalowane i rozjechało się do budujących skrzynki :)
U mnie zostały moje dwa .
Co do wersji z placem czy bez placu , zdecydowaliśmy się na taki układ nie inny miedzy innymi dlatego że to nie jest jeden moduł a 6 tworzących jedna całość i taki układ lepiej się komponuje.
Co do klimatu i cegły kontra beton , gwarantuję że klimat będzie zachowany a i zdecydowanie będzie więcej cegły niż betonu :)
W celu zagęszczenia zabudowy i stworzenia bardziej urbanistycznego klimatu ;) rozważam dołożenie miedzy drogą a torem dodatkowych budynków o charakterze przemysłowym.
Wiem że zaraz pojawią się głosy że za blisko torów i tak dalej , nie jest ani za blisko ani za ciasno ;)
Być może tych budynków wcale tu nie będzie ale to jeszcze jest kwestia otwarta.
DSCN0279.JPG DSCN0280.JPG DSCN0281.JPG DSCN0282.JPG DSCN0283.JPG DSCN0284.JPG DSCN0288.JPG DSCN0291.JPG
 

404W

Znany użytkownik
Reakcje
516 21 0
Niestety, tym razem jestem przeciw. Fajnie by wyglądały, ale się nie mieszczą. Trzeba by ulicę zredukować przynajmniej o połowę, do jednego pasa. Budynki by się dało upchnąć jedynie wąskie prywatne - tzw połówki.
Dziękuję Sławku77 za przykłady, ale dalej punkt "B" klimat.
 
OP
OP
zepfot

zepfot

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
443 0 1
Niestety, tym razem jestem przeciw. Fajnie by wyglądały, ale się nie mieszczą. Trzeba by ulicę zredukować przynajmniej o połowę, do jednego pasa. Budynki by się dało upchnąć jedynie wąskie prywatne - tzw połówki.
Dziękuję Sławku77 za przykłady, ale dalej punkt "B" klimat.
Jak by na to nie spojrzeć to chyba masz racje że jest za ciasno ;)
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.283 41 5
Gdyby to była linia tramwajowa, bez problemu. Ale przy torach kolejowych na nasypie...jednak raczej za blisko :)
Kibicuję i czekam, aż wreszcie będzie etap dekoracji :)
 
J

Jurek ST44

Gość
Ludzie po co ta spina, ze coś za blisko albo nie pasuje. Nie wszystko da się " urealnić" na modułach. Liczy się efekt wizualny, a z tego co widze będzie zajefajny.
 

Dominik

Znany użytkownik
FREMO Polska
NAMR
Reakcje
316 13 0
Tu nie ma spiny tylko konstruktywna wymiana myśli. Chyba po to właśnie jest forum. A że człowiek czasem ma inne zdanie od autora wątku to dobrze... Zostało to dawno udowodnione, że najbardziej efektywna jest praca grupowa, . Wydaje mi się, że wszystkim uczestnikom tej akurat dyskusji chodzi o to, żeby w jej wyniku powstał jak najfajniejszy moduł a zgodzimy się wszyscy, że ten akurat ma potencjał. Wpisy polegające ochach achach, poklepywaniu po plecach, czy innych formach lizania po siusiaku szczęśliwego twórcy wiele poza wzrostem zadowolenia tegoż nie wnoszą.
 
J

Jurek ST44

Gość
Żeby nie wiem jaka była praca grupowa, jakakolwiek konstruktywna wymiana myśli, modułu i tak nie rozciągniesz ani nie poszerzysz. Niech stawia familoki obok torów i basta. Sam bym postawił takie familoki u siebie, a jak by było za blisko, to rura PCV na tory i tyle byście widzieli. Ani loka, ani torów :ROFL::LOL:. Wtedy nie było by za blisko, jeszcze trawe na rurze bym posadził. Taka podłużna hałda.
 
J

Jurek ST44

Gość
Tak dokładnie nie wiem :LOL: Pewnie o konstruktywną wymianę mysli dotyczącą bliskości familoków do torów.
 

KSK 1982

Kustosz Sali Pamięci
Zespół forum
GGM
Reakcje
168 4 0
A oto stan na dzisiaj, chlewik prawie skończony, zostało jeszcze tylko zamontowanie otwartych drzwi:

IMG_2323.JPG

IMG_2317.JPG


IMG_2320.JPG


hasiok:

IMG_2327.JPG


Bruk i chodniki odpowiednio zwaloryzowane washami AK i pyłem, pojawiła się tez pierwsza zieleń, dojdą jeszcze zarośla, krzaki, drzewa no i oczywiście latarnie przy drodze:

IMG_2330.JPG


IMG_2334.JPG


Widok na całość:

IMG_2338.JPG


Płot machnięty washami i przyklejony za wyjątkiem ostatnich przęseł które będą ustawiane podług innych skrzynek:

IMG_2352.JPG


IMG_2339.JPG
 

KSK 1982

Kustosz Sali Pamięci
Zespół forum
GGM
Reakcje
168 4 0
Mnie pewnie też, tyle że to jest zmywalna cerata i przy czteroletnim synku nie takie rzeczy przechodziła, zresztą i skrzynka i stół są zabezpieczone piankowymi narożnikami które widać po prawej stronie na czwartym zdjęciu od końca.
 
S

slawek77

Gość
Wczoraj miałem okazję zobaczyć moduł na żywo, wygląda rewelacja !!! warto było poświęcić czas na zaprojektowanie dl was tych modele kartonowe.
 

Pach

Aktywny użytkownik
Reakcje
15 0 0
Teraz dopiero się natknąłem na tą relację i muszę pochwalić ;) Piękne, bo moje swojskie, górnośląskie klimaty ;)
 

Podobne wątki