• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Moduły Fremo - budowa

OP
OP
Artur

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.650 133 3
#3
Kwestia projektu, wypalanie to już automatyczna sprawa. Ale im lepiej przygotowany moduł tym całość będzie na dłużej.

Coś wiem na ten temat bo wiem jak mam skórne pierwsze skrzynki :)
 

brian-82

Moderator Grupy KSK Wrocław
Donator forum
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
194 2 0
#4
Jak przedstawisz projekt to pewnie wypali. Jest jeszcze kapitan Nemo, z którego usług korzystamy.
 

Adam

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
82 1 0
#10
Czy norma fremo reguluje jaki powinien być profil czołowy na stacji ? Czy nie ma takiego zapisu i można wybrać każdy dostępny z profili przejściowych Fremo ?
 

kareks

Aktywny użytkownik
Donator forum
FREMO Polska
ŁKMK
Reakcje
192 10 2
#11
Możesz teoretycznie wybrać co ci sie podoba ale trzeba zwrócic uwage, że najpopularniejsze profile przejściowe to F96, E96 i 2E96 abys sie miał z kims dalej sensownie połączyć. Wybierzesz profil z górką i co dalej ?. Jak sie z kims umówisz, że będzie miał taki profil i zawsze będziecie jeżdzić razem możesz zrobić.
 

Tomasz Sauer

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
1.646 81 4
#13
Mi bardziej chodziło o E96, myślałem bardziej że nie pisana zasadą jest F96
Zasada zwykle jest taka, że moduł stacji to prosta skrzynka z otworami tak rozstawionymi, aby podłączyć kolejną skrzynkę Fremo, a na końcach stacji stosuje się moduły przejściowe w zależności od życzenia właściciela, jedno-, dwutorowe , B, E, czy F.
Faktycznie zwykle używane są skrzynki z przejściem na profil E bo są bardziej uniwersalne, łatwiej dopasować do nich moduły kolegów, jeśli dasz profil B to może być problem ze znalezieniem modułu kontynuującego na imprezie i wystaje wyraźnie kawał deski bocznej nad resztą.
 

Krzysztof Fiałka

Znany użytkownik
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
1.095 19 0
#18
To po co profile przejściowe? Czyli z waszej strony, zwykła kicha.
Profile są ważne i podczas projektowania jak najbardziej się je uwzględnia. Ale czasem, albo często, geometria i funkcjonalność układu, który musi się zmieścić w określonej przestrzeni bierze górę.
Dla lepszego zobrazowania, jako pomoc projektową, zrobiłem zestawienie profili przejściowych w widoku i na rzucie, które umieścił @grzegorz kita w #9. Jeśli ktoś potrzebuje to zestawienie w *dwg, proszę info na maila.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
FREMO 12
FREMO 4
FREMO 20
FREMO 0
FREMO 13

Podobne wątki