• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama Moduły - dioramy

Laku

Aktywny użytkownik
Reakcje
384 24 1
No nie wiem...
Ja bym polemizował...
Na zdjęciu z dioramy widać że dach kabiny modelu nie sięga dolnej granicy okna.
Tu mamy link do google streetview:
https://www.google.com/maps/@52.605...4!1say1e9iuopRWBPO8vuWkrSQ!2e0!7i13312!8i6656
Widać nawet też ciężarówkę.
Fakt! Inna ciężarówka z innej epoki... Może w 1:1 wyższa niż oryginał który odwzorowuje model.
Ale nawet pomijając fakt, że ten MAN jest dużo wyższy niż model z dioramy (zdecydowanie sięga powyżej granicy dolnej okna), to widać dokładnie, że dolna granica okna w strażnicy jest na wysokości górnej granicy dachu kiosku ( nie biorąc pod uwagę tej nadbudówki na dachu kiosku tylko tą żółtą"poprzeczną belkę"-zapewne mechanizm roletowy)
To chyba ta ciężarówka z dioramy nie może być takiej wysokości (nawet ciut niższa) jak kiosk Ruchu?
 

Diesant

Aktywny użytkownik
Reakcje
265 20 2
Zapewniam , że i budynek i samochód jest w odpowiedniej skali. Co do samochodu to polecam najbliższe muzeum wojska - gwarantowane emocje.
Co do google - no cóż - kto w doktora wierzy, ten sam sobie winien.

A poniżej zdjęcie mojej podopiecznej
Przejazd Miedzychód-Letnisko.jpg
 
OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.731 13 0
Dobra Daniel... wiesz co ;)

Pozdrawiam i zdrowia w tych pojechanych czasach,...


ps. dom z zestawu czy własny projekt???
To domek od KOTEBI.. Przyjemny w klejeniu, chociaż niezywkle delikatny fornirek..:).. Na podwórku dodatkowo komórki na narzedzia i wegiel , kurnik, oraz wmontowane w podłoże, kury dziobiące Viessmanna i inne pierdółki... Dojdą jeszcze narzędzia ogrodnicze i inne małe pierdółki , w tym dodatkowy sznur z praniem..
 

Pd5

Znany użytkownik
Reakcje
1.913 24 8

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.032 494 29
Przepiękne to gospodarstwo
Abyśmy się dobrze zrozumieli, Daniel jest mistrzem i nikt w to nie wątpi, ale to gospodarstwo jest sztuczne, czyste, idealne, pewnie chciałoby się w takim mieszkać, ale czy są takie, chodzi się i jeździ i widzi jaki syf jest na naszej wsi spokojnej idyllicznej, takiej sielanki to ja nie widziałem.
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.767 301 15
Pawle nie zgodzę się, oczywiście pachnie tu Szwajcarią, czy jakaś Bawarią, ale i u nas zdarzały się porządne, zadbane i idylliczne gospodarstwa. Daleko szukać nie trzeba - u mojego śp. dziadka na podwórku było zawsze czysto (dbaliśmy o to my - wnuki w liczbie 4, dom i generalnie zabudowa była zadbana - dbał o to mój ojciec. Z daleka wyglądało sielsko-anielsko. Z bliska gorzej. Na wiosnę zawsze było malowanie wszystkiego, latem na parapetach kwiaty. Krowy - to ciekawy temat - mój dziadek wstawał o ok 3 nad ranem, grzał wodę i mydłem i tą ciepłą wodą mył krowy przed dojeniem. Nigdy na podwórku krowi placek nie utrzymał się dłużej niż 5 minut, kury chodziły i fajdały, ale sprzątaliśmy, no i z daleka tego nie było widać.
Tutaj widok z ostatnich lat (2012), niestety nie ma nas na miejscu, babcię zabrali rodzice, ojciec choruje...
01.jpg
Dla kontrastu mieli dziadkowie sąsiadów o których pisałem gdzieś wcześniej. Smród, brud, klepisko w domu...
02.jpg

Danielu, przepraszam za zaśmiecenie, w nie obrażę się za usunięcie wpisu. Pozdrawiam.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.032 494 29
Tak Grzegorzu, masz rację trzeba usunąć nasze wpisy, no mój z pewnością, nie miejsce tu na żale i krytykę.
Kraj nasz miodem i mlekiem płynący przykładem dla innych niech będzie.
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.767 301 15
W skrajności wpadasz i marudzisz Pawle drogi. Akurat zasugerowałem, by moją wypowiedź usunąć, bo jest przydługa i nieco zbacza z tematu. A że Daniel stworzył gospodarstwo sielsko-mleczno-miodopłynne, to znaczy, że pewnie tak chciał. Bo nie wątpię, że potrafi narobić na makiecie również syf kiłę i mogiłę...
Mamy różne zdania. Przynajmniej w tej kwestii. A ty robisz fochy jak moja żona.
 

Podobne wątki