• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama Moduły - dioramy

OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.731 13 0
Mistrzostwem jest fakt ,że nasze Polskie Modelarstwo należy do jednych z najlepszych w Europie. Jest w naszym kraju naprawdę sporo świetnych makiet i modelarzy i prace wręcz powalają . Ja zaś wypracowuję tylko swój własny styl :)...
 

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.587 104 12
Zarzucano mi ,że bardzo blisko , przy torach nie ma rozlewisk i sadzawek , otóż są :)...
Ale na fotografi nie ma zielonej łódki! Więc się nie liczy;)

Tak na poważnie to oglądając Twoje prace za kazdym razem zastanawiam sie czy nie rzucic tego w cholerne i po prostu do Ciebie nie zadzwonić z pytaniem czy byś nie chciał zbudować dla mnie makiety. Ja wiem że to wszystko powinno być motywujące itd, ale jest pewnien poziom, który Ty prezentujesz, którego wiem że nie osiągnę. To tak jak motywować kogoś kto uczy się jeździć samochodem pokazując mu wyścigi F1
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
@mikl miklskromność jest cnotą i Ty cnotliwy jesteś. Ja uważam, że Twoje prace również są bardzo dobre. Kontynuuj swoje dzieło, bo czekam na każde kolejne zdjęcie z Twojej makiety tak niecierpliwie jak na prace Daniela i jeszcze kilku innych kolegów. :)
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.764 301 15
@Kris ma rację, @mikl nie przejmuj się, nie poddawaj, jeśli czujesz, że nie potrafisz tak dobrze, to próbuj aż "zapotrafisz". Ale przejrzałem nie raz twój wątek "Testowa diorama" i uważam, że bynajmniej nie odbiegasz od jakości jaką pokazuje nam Daniel.
@daniel loko wielokrotnie widziałem rozlewiska tuż przy torach, ale raczej nie dlatego, że ktoś przez bagna i między stawami puszczał szlak. Rozlewiska powstają jak jakiś idiota (a znam takich kilku co najmniej) zasypie rów, który potrafi być jedyną zlewnią dla kilku nieraz hektarów. To, że nie ma w nim non stop wody nie znaczy, że jej nie odprowadza... Czasem postawienie domu w jednym niefortunnym miejscu przerwie podziemny odpływ i woda zaczyna się gromadzić w innym miejscu - nie wiadomo czemu, wszyscy się łapią za głowy. Znam też przykład, gdzie 25 ha w tym działka klienta, zostało zalanych przed jedną rodzinkę bobrów, które są oczywiście pod ochroną. Taki pech.
Robota świetna, choć mnie zastanawiają aż dwie łódki na tym małym stawku... bo na brzeg dużego jeziora to tory faktycznie są za blisko.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
Trzy ostatnie zdjęcia z modelami są jeszcze bez pełnej ilości wskaźników i znaków.
Danielu, trochę się w tym gubię: dlaczego na tych trzech ostatnich zdjęciach wskaźniki W 13 są w wersji dla pojedynczej przeszkody (tu: przejazdu) - jedna duża krata, a na pierwszych fotkach w wersji dla dwóch po sobie następujących przeszkód (dwie mniejsze kraty jedna nad drugą)? Cytat z E 1:
"c) przeszkody znajdujące się w odległości mniejszej od 150 m jedna od drugiej powinny być oznaczone jako jedna przeszkoda wskaźnikiem W 13 w postaci dwóch krat".
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
Andrzeju, tu mamy tylko przejazd a urządzeń przy torowych niema ( brak rogatek itp.) oraz żadnego rezonatora SHP, więc jest raczej OK. Chyba, że coś przeoczyłem...

Pozdrawiam,...
 
OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.731 13 0
Danielu, trochę się w tym gubię: dlaczego na tych trzech ostatnich zdjęciach wskaźniki W 13 są w wersji dla pojedynczej przeszkody (tu: przejazdu) - jedna duża krata, a na pierwszych fotkach w wersji dla dwóch po sobie następujących przeszkód (dwie mniejsze kraty jedna nad drugą)? Cytat z E 1:
"c) przeszkody znajdujące się w odległości mniejszej od 150 m jedna od drugiej powinny być oznaczone jako jedna przeszkoda wskaźnikiem W 13 w postaci dwóch krat".
Andrzeju , trzy ostatnie zdjęcia wstawiłem ze względu na ładny tabor .To okres gdzy wskaźniki na dioramie były w niepełnej i właściwej ilości. Na pierwszych trzech zdjęciach jest stan obecny.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
Danielu, chodzi mi tylko o wskaźniki W 13. Takie, jakie są na tych pierwszych trzech fotkach, stosuje się, gdy są dwa, jeden za drugim, przejazdy, mostki czy inne obiekty, przed którymi należy podnieść lemiesze pługa odśnieżnego. Tymczasem na Twoich zdjęciach widać tylko jeden przejazd - stąd moja uwaga i wątpliwość, czy W 13 nie powinny jednak być w takiej formie, jak na tych wcześniejszych zdjęciach.
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
Panie Andrzeju......kuchnia, no nie zmieścił mu się drugi.....Jest domyślny......Zleceniodawca przyznał ograniczone wymiary i cóż zrobić. :)
Bądźmy czujni, ale nie bądźmy drobiazgowi. ;)
 
OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.731 13 0
Danielu, chodzi mi tylko o wskaźniki W 13. Takie, jakie są na tych pierwszych trzech fotkach, stosuje się, gdy są dwa, jeden za drugim, przejazdy, mostki czy inne obiekty, przed którymi należy podnieść lemiesze pługa odśnieżnego. Tymczasem na Twoich zdjęciach widać tylko jeden przejazd - stąd moja uwaga i wątpliwość, czy W 13 nie powinny jednak być w takiej formie, jak na tych wcześniejszych zdjęciach.
To ,żę są takie, a nie inne wskaźniki W13, to wymóg zasobami modelarskimi, zatem można by domniemać, że są dwa lub więcej obiekty, np. mostek za przejazdem :). I dziękuję serdecznie za celowe i właściwe uwagi Andrzeju :)...
 
OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.731 13 0
Diorama "Pomnik". Rzecz jasna - fikcyjna, ale jako obiekt przeznaczony do prezentacji modeli, pasująca pod sporą ilość loczków. Obecny stan widoczny na zdjęciu . Wmontowane zostaną jeszcze lampy za betonowym ogrodzeniem , niskie lampy parkowe przy ławeczkach, oraz osadzone zostaną kwietniki w kilku miejscach.Tor i lampy będą pod "prądem", tak, by diorama mogła cieszyć oczy w dzień i w nocy.
20191001_111815 modified 1.jpg
20191001_112603 modified 1.jpg
20191001_111830 modified 1.jpg
 

Podobne wątki