• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama Moduły - dioramy

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.587 104 12
Coś w klimatach podmokłych łąk na skraju lasu. Takie coś co dopiero jak wdepniesz, to zrozumiesz że powinieneś wybrać inną drogę bądź założyć wpierw kalosze. Chodzi mi o "zagospodarownie" terenu jak z poniższego na pierwszym planie
20181114_095913-3024x2268.jpg
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.731 13 0
Mikl. Teren pokazany na zdjęciu rzeczywiście sugeruje miejsce , które po opadach przez dłuższy czas może być podmokłe. To bardzo dobre rozwiązanie, ale może też być inny rodzaj gruntu, gdzie widać kępy zarośli wyrastających bezpośrednio z wody (bagno lub torfowisko). Wtedy na wybranym obszarze, kładziesz np. taflę ciemnego, przezroczystego szkła, na dno , które wcześniej było pomalowane na ciemno oliwkowy lub brązowy kolor, a następnie bardzo precyzyjnie przyklejasz dość gęsto, na powierzchnię szkła, kępy przygotowanych wcześniej traw o odpowiednim zielonym kolorze oraz wysokości. Chodzi tu efekt torfowiska, gdzie spomiędzy kęp traw bagiennych przebłyskuje woda. :)
 

Załączniki

OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.731 13 0
Z mojej strony tylko zieleń niska, średnia i wysoka, waloryzacja niektórych budynków, waloryzacja torów, peronów i ramp, szutrowanie, opracowanie teł, kompozycja scenerii i urbanistyka. Stolarka, kształtowanie terenu pod zabudowę, położenie torów, elektronika , oszklenie, oświetlenie i obudowa, to team od Piotr Heda :). Budynki , mostki perony z kostki i rampy to A&S Projekt....
 
Ostatnio edytowane:

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.943 15 2
Jak ty mnie Daniel wkurzasz. Po pierwsze zawiesiłeś poprzeczkę jakościową tak wysoko, że nie sięgam nawet z drabiny.
Po drugie ten szum na zdjęciach. Ech aż serce pęka, że taka praca a fotki kiepskie.
I będę ględził o tych fotkach jak stara zgorzkniała, zmęczona i z bólem wszystkich zębów baba.
PS. chyba, ze to ja mam coś z oczami?
 
OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.731 13 0
Mateusz . Nic nie będzie "szumiało" jak się ogarniesz i przyjedziesz osobiście zobaczyć makietę:). To fotki poglądowe, a nie muzealne..:) Na dobrą sesję foto przyjdzie czas....
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Z mojej strony tylko zieleń niska, średnia i wysoka, waloryzacja niektórych budynków, waloryzacja torów, peronów i ramp, szutrowanie, opracowanie teł, kompozycja scenerii i urbanistyka. Stolarka, kształtowanie terenu pod zabudowę, położenie torów, elektronika , oszklenie, oświetlenie i obudowa, to team od Piotr Heda :). Budynki , mostki perony z kostki i rampy to A&S Projekt....
Ładne mi 'tylko' .... :)
 

Podobne wątki