• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama Moduły - dioramy

OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.731 13 0
Teraz zaczniemy historię z makietą "Świeradów Zdrój"....:)
Makieta jest przygotowana technicznie i elektrycznie do tworzenia scenerii :)
Pracujemy obecnie nad Świeradowem Nadleśnictwo i Świeradowem Zdrój.. Czekamy na drzewa i krzewy...Część jest zazieleniana i montowane są obiekty infrastruktury...Chwilowo , fotki poglądowe.....Prace w toku
20181010_153615 modified.jpg
20181010_143013 modified.jpg
20181010_153230 modified.jpg
20181010_153148 modified.jpg
20181009_183358 modified.jpg
 

hamulcowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.052 26 1
OK, bibułka, klejona i malowana, czy malowana, suszona i przyklejana? Czym malowana i czym klejona?
Kleiłem ja na "ćwiczebny" dach szopy. Pokrywałem wikolem kawałek dachu, ciut szerszy od bibułki i naklejałem ją. potem smarowałem drugi pasek zachodząc ok 2 mm na poprzedni i tak dalej. Po wyschnięciu całości malowałem to rozcieńczonym nieco tuszem kreślarskim. Faktura dachu jest widoczna, a jednocześnie nie jest rażąca grubość "papy", klejonej nawet z najcieńszego papieru do drukarek.
 

hamulcowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.052 26 1
Kleiłem ja na "ćwiczebny" dach szopy. Pokrywałem wikolem kawałek dachu, ciut szerszy od bibułki i naklejałem ją. potem smarowałem drugi pasek zachodząc ok 2 mm na poprzedni i tak dalej. Po wyschnięciu całości malowałem to rozcieńczonym nieco tuszem kreślarskim. Faktura dachu jest widoczna, a jednocześnie nie jest rażąca grubość "papy", klejonej nawet z najcieńszego papieru do drukarek.

PS. Zapomniałem dodać, że bibułka papierosowa ma w połowie złożenie i "na przekładkę" jest pakowana do opakowań., Rozcinałem ją wzdłuż zgięcia i tak naklejałem. Miłej zabawy.
 

Podobne wątki