• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama Moduły - dioramy

OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.731 13 0
Pierwsze przymiarki do przyszłej dioramy ( dioramka widoczna na zdjęciach jest tymczasowa )...Docelowo, temat dioramy będzie niemal identyczny jak na pierwszym zdjęciu , ale tylko plan pierwszy , łącznie z nasypem ( nie będzie tylu drzew tylko widok Beskidu) , zaś tyłem planowanej dioramy będzie tło , które widać na kolejnych zdjęciach ...:)

Zdjęcie pleneru, na podstawie którego wykonana będzie planowana diorama...
37485723206_3d4c19130a_b.jpg


Próbne zdjęcia z nowym tłem...
20180913_152556 modified.jpg
20180913_153751 modified.jpg
20180913_164619 modified.jpg
20180913_152628 modified.jpg
20180913_153254 modified.jpg
20180913_153728 modified.jpg


Nowe tło....
Moravskoslezské_Beskydy_-_pohled_z_vrchu_Kempa modified 2.jpg
 
Ostatnio edytowane:

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
Kolejne serducho...
No ale mam słowo krytyki - nie wiem jak w realu, ale na moim monitorze tło wali zielenią w oczy, a tabor jest przygaszony... Powymądrzam się jako plastyk z wykształcenia: Na zdjęciu plenerowym wyraźnie widać tzw. "perspektywe malarską", którą wynaleziono w renesansie - dalsze plany obrazu kształtuje się rozbielając barwy z dodatkiem odrobiny ultramaryny - imituje to przestrzenność przekazu. Tyle z teorii, w praktyce chciałbym kiedyś cię dogonić ;)
Poniżej wrzucam lekko zmodyfikowane twoje tło - jak dostanie słoneczka, też pewnie inaczej wyjdzie. Na fotografii mieliśmy te same tła w różnych nasyceniach gdy fotografowaliśmy w plenerze i podmienialiśmy w zalezności od barwy światła.
Moravskoslezské_Beskydy_-_pohled_z_vrchu_Kempa modified 2_gs.jpg
 
Ostatnio edytowane:

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
A w/g mnie te zdjęcia z tym kolorem wstawione przez Daniela są o niebo lepsze od tego poprawionego przez kolegę Astro. To dolne zdjęcie jest bez wyrazistości. Kolor trawy oraz leżącej obok słomy to porażka . Wygląda jakby od miesiąca nie padał deszcz. A ta ścięta słoma na zdjęciu u kolegi Astro wygląda jak siano. Tak że ja bym nic w tym temacie kolorów nie poprawiał, zdjęcia są wyraziste i takie powinny pozostać.
 

Podobne wątki