• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama Moduły - dioramy

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
Wykonanie jak zwykle klasa sama w sobie. ale aż dziwne że jeszcze nikt nie skrytykował za ... brak realizmu. Jeśli to końcówka toru co sugeruje kozioł to czy możliwe jest aby raptem kilkanaście metrów od niego stal semafor ? No chyba że dla toru obok który na dioramę się nie zmieścił ??? Czy przy takiej końcówce bocznego toru (żeberku ?) byłby słupek hektometrowy ? Chyba za dużo tego dobrego na tak krótki kawałek toru.
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
Semafory mają nogi czerwono - białe ( wyjazdowy, drogowskazowy lub odstępowy i są obsługiwane tzn. obsługa układa i utwierdza przebieg kończąc na podaniu sygnału zezwalającego) oraz białe ( semafor blokady samoczynnej, na szlaku pełni rolę posterunku odstępowego).
Tu mamy tarczę manewrową świetlną i jej lokalizacja jest jak najbardziej prawidłowa.
Mam nadzieję, że jak najprościej udało mi się rozwiać wątpliwości...

Pozdrawiam,
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
Wykonanie jak zwykle klasa sama w sobie. ale aż dziwne że jeszcze nikt nie skrytykował za ... brak realizmu. Jeśli to końcówka toru co sugeruje kozioł to czy możliwe jest aby raptem kilkanaście metrów od niego stal semafor ? No chyba że dla toru obok który na dioramę się nie zmieścił ??? Czy przy takiej końcówce bocznego toru (żeberku ?) byłby słupek hektometrowy ? Chyba za dużo tego dobrego na tak krótki kawałek toru.
No to ja się trochę pomądrzę. Kolega Harry Potter już wyjaśnił, że to nie semafor, lecz tarcza manewrowa. Stoi jak najbardziej prawidłowo. Ogólnie wszytko jest OK, ale zrobiłbym to ciut dłuższe, żeby typowa lokomotywa się bez problemu zmieściła i mamy żeberko odstawcze. Tłumaczenie, że to pozostałość toru bocznicowego jest trochę naciągane, lepiej zrobić tak, by wyglądało realnie bez tego rodzaju tłumaczeń. Zgadzam się natomiast z kolegą Zdrada69, że słupek hektometrowy jest tam raczej zbędny.
I jeszcze pytanie do kolegi FENIXa: o co chodzi?
.............i............ lokomotywa nie ma silnika diesla tylko elektryczny.
Każda lokomotywa ma jakiś silnik. SP45, jakiej model pokazał Daniel na dioramie, ma jeden spalinowy i 6 elektrycznych, ale są spalinowe, które elektrycznych silników nie mają. A model oczywiście ma jeden elektryczny, ale czy o tym mówimy?
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
W tej dioramie chodziło o symboliczne przedstawienie lokomotywy w jakiejś scenerii i nie ma sensu doszukiwać się tu rzeczywistości.
Nawet jeśli słupek jest zbędny, to dodaje uroku i charakteru. To nie jest diorama na imprezy FREMO.
Kolega @FENIX chciał podkreślić właśnie to, żeby nie szukać problemu tam gdzie go nie ma...
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
Polska mentalność: nawet jak się nie ma do czego przyczepić, to mus jest coś znaleźć, żeby komuś dowalić, bo jest w czymś dobry, a nie daj Boże lepszy. Zdemotywować, zniszczyć. Nie mam tu nikogo konkretnego na myśli. Taka luźna obserwacja pod temat...
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
Semafory mają nogi czerwono - białe ( wyjazdowy, drogowskazowy lub odstępowy i są obsługiwane tzn. obsługa układa i utwierdza przebieg kończąc na podaniu sygnału zezwalającego) oraz białe ( semafor blokady samoczynnej, na szlaku pełni rolę posterunku odstępowego).
Tu mamy tarczę manewrową świetlną i jej lokalizacja jest jak najbardziej prawidłowa.
Mam nadzieję, że jak najprościej udało mi się rozwiać wątpliwości...

Pozdrawiam,
Skoro profesjonalista tak mówi - cofam i zwracam honor. Przy okazji znowu się czegoś nauczyłem ...
 

Andrzej Px48

Aktywny użytkownik
KMK N-orma
Reakcje
60 0 0
Daniel,nie było wiekszych podstawek w markecie? Twoja zielenina jak zawsze jest super,ale jak lokomotywa opiera się zderzakami o szyby to raczej nie jest dobrze.
 

Podobne wątki