• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama Moduły - dioramy

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Super ta 'woda' wygląda. Przynajmniej na tych zdjęciach. Danielu, mam pytanko - ten kolor to jak osiągnąłeś? Skoro to pleksa - jak mniemam przezroczysta - kolor pochodzi tylko od tej wierzchniej warstwy żywicy? Koryto "modelowałeś" czy w ogóle nic (bo i tak go nie widać)? ...czy coś widać? Ja na zdjęciach nie widzę aby widać było to, co "pod wodą"... ale podkreślam - wygląda super, jak typowa wolno płynąca woda w kanale. Masz talent.

Jeśli można zapytać - czy ten sposób wykonywania wody na stałe zagości w twe progi? Podejrzewam, że to o wiele tańsza opcja niż wypełnianie koryta żywicą w całości. W końcu pod tą pleksą jest pusto, a efekt nie gorszy.
 
Ostatnio edytowane:

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
Daniel, świetna robota. Przyłączam się do pytania, którego nie było, a zadanego przez @J1974H0 - zrobiłeś koryto płaskie, a głębię kolorem, czy jest wyprofilowane, a woda tylko taflą, pod spodem powietrze? Jak w tej sytuacji wyglądają boki modułu?
Metoda fajna dla prostego kanału, ale dla meandrów już kłopot. Przypuszczam jednak, że można ciąć po łuku (laser) lub wejść gruntem na taflę plexy.
Jedynie kłopot, gdy zechcemy korzeniami wejść do wody, lub zrobić pomost, wrak itp...

@FENIX - to, że umiemy nie znaczy, że nie chcemy wiedzieć jak robi mistrz, a nuż coś podpatrzymy, coś usprawnimy. Wodę próbuję zrobić od roku i jestem blisko satysfakcjonyjącego celu, ale może metoda Daniela jest prostsza i szybsza, może też tańsza.
 

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.287 247 30
Czy dopiero wczoraj dowiedziałeś się , że stosuje się szyby szklane , gładkie lub pomarszczone ,plexiglas czy inne gotowe powierzchnie ?
Nie zauważyłeś tego na makietach od circa 10 lat ?
A jeśli zrobisz to ze szkła ,to nic Ci nie podpowiada jak rozbić kolor ?
albo jak zrobić fakturę sfałdowania wody ?
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
Nie zasmiecajcie Danielowi wątku. Duma narodowa ważna rzecz, ale my nie chcemy chwilowo odkrywać. Chcemy od Daniela się czegoś dowiedzieć. Jak nie zechce się podzielić, to sam nam powie, duży chłop, da sobie radę.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
Nie zasmiecajcie Danielowi wątku. Duma narodowa ważna rzecz, ale my nie chcemy chwilowo odkrywać. Chcemy od Daniela się czegoś dowiedzieć. Jak nie zechce się podzielić, to sam nam powie, duży chłop, da sobie radę.
Nikt tu wątku nie zaśmieca. Te wpisy są po to, żeby się czegoś dowiedzieć. Jak kolega @daniel loko nie ujawnia swoich tajemnic budowy makiet to są i pytania. Może jakby zrobił parę tutoriali, albo filmików co z czego, jak i dlaczego, w jaki sposób itd. itp. to pytań by nie było...
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Nikt tu wątku nie zaśmieca. Te wpisy są po to, żeby się czegoś dowiedzieć. Jak kolega @daniel loko nie ujawnia swoich tajemnic budowy makiet to są i pytania. Może jakby zrobił parę tutoriali, albo filmików co z czego, jak i dlaczego, w jaki sposób itd. itp. to pytań by nie było...
...i tu zaczyna się dylemat do czego jest forum.
Do (m.in):
Tylko -
- pokazywania swoich dzieł (tematy prezentacyjne)?
- pokazywania i ocen (w sensie, ale super, ekstra, piękna robota)?
- pokazywania z oczekiwaniem autora na chętnych do zamawiania (zapraszam na prv...)?
- pokazywania z liczeniem się, że ktoś "głupi" zada pytanie co i jak... ?

Instrukcji jak należy się zachować w danym temacie nie zauważyłem nigdzie.

Z obserwacji myślę że forum jednak jest po trochu do każdego z wyżej wymienionych punktów. Czy należy więc ganić, że ktoś "głupi jak ja" zapyta? Ja bym nie ganił. A niech pyta. Głupie czy nie pytanie - zawsze zdradza ciekawość i chęć dążenia do wiedzy. Owszem, FENIX ma rację, że trzeba samemu sprawdzać poprzez własne doświadczenie. Ale FENIX - jak ktoś jednak z lenistwa zada jakieś pytanie, to chyba nikomu korona z głowy nie spadnie, poza tym nie oszukujmy się. Każdy w jakimś tam sensie woli (zauroczony pięknymi dziełami kolegi Daniela) wcześniej zaryzykować (jednak) pytanie, niż wtopić np 70 zł na żywicę w sklepie modelarskim i coś zje....ać. Sorry za OT.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.032 494 29
Myślę że forum powinno być miejscem wymiany:
-wiadomości
-poglądów

Prezentacji:

-technik budowy makiet i modeli
-ciekawych miejsc związanych z koleją
-relacji z wycieczek
-etc.etc

Niestety coraz bardziej przypomina FB.
Jaką furą brykam, jaką laskę bzykam, patrzcie jaką kupkę dziś stworzyłem jeszcze chwila i grupa oszołomów te absurdalne z pozoru działania wprowadzi w życie.
Dlatego w wątku pt"Video tutoriale" czy jakoś tak poruszyłem tę kwestię, niestety nie każdemu się moje uwagi podobały, a zdradzając tajemne arkana swej sztuki, forumowi mistrzowie nawet przez chwilę nie naraziliby się na utratę zamówień, bo obejrzeć to jedno, a umieć to drugie, nie nauczy się bez prób i wytężonej pracy.
 
OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.731 13 0
Chłopaki , to proste jak dwa razy dwa..
Koryto musi być najpierw wymodelowane , ukształtowane , utwardzone i wybarwione na ciemny kolor (jaki kolor - to każdy sam sobie dobiera) .
Koryto rzeki można ukształtować przy pomocy szablonu np. grubszy fragment pianki . Następnie ten szablon bierzemy ze sobą do firmy, gdzie sprzedają np. pleksę i człowiek docina fragment płyty na wymiar jaki potrzebujemy. Przynosimy do domku, czyścimy pięknie z niepotrzebnych śladów, osadzamy w korycie , przyklejając krawędzie np. klejem na gorąco i nakładamy na powierzchnię żywicę, której nurt kształtujemy cienkim , mięciutkim pędzelkiem, w zależności od tego czy to rzeka z wartkim , czy leniwym nurtem.
Po utwardzeniu się powierzchni zazieleniamy odpowiednio brzegi. Należy jednak bardzo uważać, by nie zasyf- ć malatury .Powierzchnię "wody" można oczyścić z pyłków i trawek tylko super mięciutkim pędzelkiem do odkurzania modeli . (Może być z włosia Bobra).... :)
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
@Mafo - niewątpliwie odkrywcy Fenixa nie pasują do tematu wątku, stąd moja prośba.
@daniel loko dziękuję za informację, ale mnie interesuje przede wszystkim czy koryto ma płaskie dno, czy profilowane (w przekroju "u"), a jeśli tak, to jak wykańczas bok modułu w tej sytuacji. Nie ukrywam, że chcę zerżnąć pomysł ;)
Aha, komukolwiek pokazuję twoją rzeczkę, myśli że to realny krajobraz. ;)
@Paweł R niestety trochę masz racji, ale tu nic nie zmienisz, musiałbyś część ludzi zwyczajnie... wymienić ;)
 

Podobne wątki