• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama Moduły - dioramy

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
Kolego hugwa. Te płotki przeciwśnieżne jak najbardziej pasują w tym miejscu. Twój tok myślenia że kolega [Daniel nie miał pomysłu co tam wetknąć] to jest bezsens z nonsensem. Ja pamiętam z rzeczywistości takie drewniane płotki przeciwśnieżne stojące przy torach w okresie letnim. One dopiero przed okresem zimowym były rozkładane wzdłuż torów. Moim zdaniem najlepiej o umiejscowienie tych płotków przeciwśnieżnych, dlaczego w tym miejscu należy zapytać twórcę tego dzieła.
 

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
Terefere. To zupełnie jak z tym wagonem który wyfrunął z transporterów pięć metrów od toru.
Akurat na zdjęciu Mateusza widać jak je składowano, w jakiej ilości i jak daleko od toru....
Więc tego...
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
Oj tam, nachlali się i zapomnieli zabrać. Albo jak w dowcipie, gdzie od trzech miesięcy dwoch facetów pije i w końcu jeden pyta czemu tak długo piją. "A bo mi zona truje non stop to samo..." odpowiada drugi. "A co ci truje? " pyta dociekliwy kompan, na to słyszy "Truje żebym w końcu wyniósł choinkę na śmietnik..."
 

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
Kolego Astro. Takich drewnianych płotków nigdzie się nie zabierało, one były po sezonie zimowym składowane po ok. 10 - 12 szt. a w sezonie jesiennym były rozkładane z powrotem wzdłuż torów. Dopiero w póżniejszym okresie czasu płotki drewniane zostały zastąpione siatkami z plastiku. I nie odnoszę się do tych płotków ze zdjęcia , tylko mówię o takich, które sam oglądałem na żywo, złożone w okresie letnim oraz rozłożone w okresie zimowym. Kolego hugwa. Dokończ to zdanie które zacząłeś. Nie lubię niedomówień. Jeżeli masz inne zdanie na temat umiejscowienia takich płotków w rzeczywistości, to je przedstaw, a nie zaczynaj wpisu od słowa terefere, nie jesteśmy w przedszkolu.
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.992 140 0
Co jest za tymi płotkami? Las, kilka drzew, las krzyży?
Mi by bardziej pasowały na łące z lewej - tam jest większa szansa, że coś zawieje i naniesie.
No chyba, że z prawej jest ino jedno drzewo?
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
Kolego Astro. Takich drewnianych płotków nigdzie się nie zabierało, one były po sezonie zimowym składowane po ok. 10 - 12 szt. a w sezonie jesiennym były rozkładane z powrotem wzdłuż torów.
Ależ oczywiście ja to wiem, co więcej, na moje mogły by być one nawet różowe i bym się nie gniewał :D, to kolega @hugwa się czepia :) mnie tam się podoba. @daniel loko jesteś mistrzem i tyle.
 
OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.731 13 0
Owszem, na razie płotki są tak, a nie inaczej ustawione , ale wklejone będą prawidłowo , w większej ilości , lecz w tych samych miejscach :)....Jejku,jejku , ale afera :D....
 

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
Ale robicie sceny...
Płotki składowane na stacji (jak na pierwszym zdjęciu) były pewnie zwożone ze szlaku. Może żeby nie zostały sprywatyzowane, może dlatego że nie było ich tam gdzie zostawić. To może mieć miejsce, bo czasem są ustawiane na czyimś polu. Jeśli jest miejsce, wtedy faktycznie jest tak jak piszecie. Niewielki stosik co jakiś czas (drugie zdjęcie).
Wszystko wynika z tego że nikomu nie chce się pracować więcej niż trzeba. To chyba oczywiste. Jeśli układa się stos na szlaku to taki, żeby potem nie dymać z tym pół kilometra po polu czy innych chaszczach. Ani to wygodne, ani takie znów lekkie.
A jeśli zwozi się je w jedno miejsce to stos jest duży i tak blisko toru jak się da żeby się nie urobić bez sensu.
Nic na tej scence Daniela nie sugeruje sytuacji drugozdjęciowej. Tyle.
I nie zgadzam się z postawą że jak Mistrz pierdnie to trzeba mówić że pięknie pachnie fiołkami.
Wręcz przeciwnie.
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
Hubercie, masz rację, że nie ze wszystkim, co zrobi Daniel trzeba się zgadzać.
ALE. 2 sprawy:
1. Musisz przyznać, że płotki to szczegół, w sumie mało istotny względem całości. Dziwne, że Daniel użył Twoich materiałów do budowy peronów, a Ty się czepiasz głupich płotków.
2. Każdy ma prawo przyznawać oceny komu chce i jakie chce. Ale czy ja Ci dałem negatywną ocenę za przyczepienie się do płotków? Ty dałeś mi negatywa za wiadomość skierowaną do ogółu.
Zastanów się trochę, czy nie jedziesz po bandzie.....Wesołych Świąt.
 

hamulcowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.052 26 1
Kiedyś śledziłem na jakimś forum - również związanym z koleją (nazwy już nie pomnę), jak dwóch gości rzucało się sobie do gardeł o to, że na modelu boczniaka ze stacji np. Działdowo o takim a takim numerze, który był dziełem jednego z nich, była nieprawidłowa data rewizji mimo, że data była do odczytania jedynie przez mocne szkło powiększające i w ogóle, miało to takie znaczenie jak zeszłoroczny śnieg. Na początku myślałem, że obywatele ci robią sobie żarty i tak dla hecy podkręcają atmosferę, dopiero, jak zaczęli sie nawzajem obrażać, stwierdziłem, że to na poważnie. Nigdy nie rozumiałem i nie zrozumiem ortodoksów w czymkolwiek - w modelarstwie również. Dla mnie, na tej dioramie może być również fontanna i niczemu to nie będzie przeszkadzało. Ponieważ Forum, jest miejscem dyskusji i wyrażania myśli i opinii na jakiś temat, - właśnie to zrobiłem, życząc przy okazji Kolegom radosnych Świąt Wielkiej Nocy.
 

Podobne wątki