• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama Moduły - dioramy

Zaqu

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
10 1 0
Ja myśle ze dla spokoju ducha większości forumowej społeczności, do chwili aż ona pozbiera sie trochę po serii tak druzgocących landszaftów, Daniel powinien dostać bana. Tak na 3 miesiące, wtedy mielibyśmy szanse przy pomocy specjalistów dojść jakoś do stanu psychicznego pozwalającego na jako takie funkcjonowanie w społeczeństwie.
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.419 72 3
No właśnie się robi... robi...i robi... i idzie ta robota jak przysłowiowa krew z nosa...
(24 czoła do Ne + montaż modulików..., że o "poligonie nie wspomnę:gwizd:):devil::devil::devil:

Pozdrawiam z MMz:)
 

Jarząbek

Znany użytkownik
Reakcje
1.581 73 0
Budyneczek komisariatu właśnie sie robi :p... Żurawie , rzecz jasna są, szklarenki też ..
Moim zdaniem albo komisariat, żurawie i ... pudło wagonu Donnerbüchse - pomieszczenie dla sprzątaczek albo ... szklarenki, które nie wiadomo kiedy się tam znalazły. Nie wiem czy diorama ma przedstawiać widok w konkretnym okresie czasu czy jest to dowolne podejście Autora do tematu. Jeżeli dowolne ... to nie zabieram więcej głosu.
 
OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.731 13 0
W kwestii Otwocka, to właścicielowi makiety, zależało na usytuowaniu tych obiektów , kótre byłe najważniejszymi na stacji i w okolicy :). Szklarnie tam były bardzo długo , ponieważ hodowane w nich rosliny, były przeznaczone na sadzenie w kwietnikach peronowych i na rabatach przydworcowych...Potem je zlikwidowano...
 
OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.731 13 0
Z opowiadań właściciela makiety ( inżynier - technik, mający doskonałą pamięć ) wynikło to, co powstało, czyli szklarenki zgodne z opisem.... Może były ciut większe niż te co skleiłem, ale były na pewno dwie i napewno nieopodal wieży cisnień :)..
 

Jarząbek

Znany użytkownik
Reakcje
1.581 73 0
Z opowiadań właściciela makiety ( inżynier - technik, mający doskonałą pamięć )
Skoro jak twierdzisz Pan Inżynier cieszy się doskonałą pamięcią to pokaż to zdjęcie. Może się Panu Inżynierowi jeszcze coś przypomni... :) Ciekaw jestem, który okres zapamiętał i ile sobie liczy wiosen ...

Otwock-1976 mapa.jpg



Ja dysponuję zdjęciem z roku 1975~1976, natomiast moja pamięć sięga znacznie dalej. Piszesz o szklarniach "nieopodal wieży" - zaznaczyłem i wieżę i teren nieopodal wieży, czy widzisz tu szklarnie?
Jeżeli ma coś odpowiadać rzeczywistości to możesz przyjąć rok 1976. Jest MO, jest budyneczek dyżurnego na peronie środkowym, nie ma tej budy na peronie pilawskim i nie ma szklarni. Co najwyżej są inspekty. A cały ten teren od postacji trakcyjnej aż do placu ładunkowego jest otoczony betonowym płotem. Teren ten obejmował: przychodnię PKP, Budynek Klubu Kolejowego, wieżę cisnień i cały ten teren z ogrodnictwem.
 
OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.731 13 0
Nie wiem jakimi dokumentami właściciel się sugerował i jakimi fotkami , ale z tego co mi wiadomo, posiadacz makiety, chciał ustawić te obiekty , o których wie, które pamięta i które go interesowały... Wiem też ,że tu gdzie są inspekty , były też szklarnie.. Nie miałem zamiaru z nim ustalać co i kiedy miało miejsce - to ustałono odgórnie..Na makiecie jest i tak wiele rzeczy , które nie są ustawione ze sobą "epokowo" , ale to już nie moja sprawa :).. Ja zrobiłem co do mnie należy :)..

Mi na przykład nie odpowiada wiele rzeczy, np. tory Marklin K, ale to nie moja własność...:)

:) Już wcześniej pisałem ,że przepiękne budynki są dziełem Kolegów z Sopotu :)...
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:
OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.731 13 0
Dioramka na targi w Piotrkowie:).Wymiary dioramki w gablocie: 93 cm dług./ 60 cm głęb./54 cm wys. Praca jest jeszcze w toku. Na dolnym szlaku, będą wmontowane słupy trakcyjne, na górnym , słupy telegraficzne. Po za tym pierdółki w postaci słupków hektometrowych , znaków kolejowych i drogowych :). Całość znajdzie się w szklanej gablocie oswietlonej od góry i z podświetlonym od tyłu tłem :). Kilka zdjątek z postępu prac :)...
20170517_055851 modified.jpg








20170515_155654 modified.jpg








20170515_201435 modified.jpg








20170515_201619 modified.jpg
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Dioramka na targi w Piotrkowie:).Wymiary dioramki w gablocie: 93 cm dług./ 60 cm głęb./54 cm wys. Praca jest jeszcze w toku. Na dolnym szlaku, będą wmontowane słupy trakcyjne, na górnym , słupy telegraficzne. Po za tym pierdółki w postaci słupków hektometrowych , znaków kolejowych i drogowych :). Całość znajdzie się w szklanej gablocie oswietlonej od góry i z podświetlonym od tyłu tłem :). Kilka zdjątek z postępu prac :)...
Zobacz załącznik 479174
Będzie po niej coś jeździło, czy tylko ma to być wystawiony statyczny segmencik? Bardzo fajny pomysł z dwoma torami, gdzie drugi (w stosunku do obserwatora) jest na nasypie - o osadzonej jeszcze niżej drodze nie wspomnę. Dobrze dzięki temu prezentują się oba jadące składy /loki/ - jeden na dole, drugi na górze. Jeden nie zasłania drugiego. Pomijam już fakt genialnego wykonania zieleni i wszystkich tych dodatków-smaczków (ścieżka i zalegająca w rowie woda - świetne) :)
Gdyby tak jeszcze po tej drodze z przodu same jeździły pojazdy w H0 to byłaby bajka albo jakiś rowerzysta (widziałem taki system na filmie PMM-H0 z jakiejś wystawy - film na w YT - system podobno do kupienia - gdzie rowerzysta H0 zaiwania jak żywy - pod drogą jest wspomniany system zamontowany. Wyglądało to odlotowo, tym bardziej, że rowerzysta kręcił pedałami jak w realu :) ).
 
Ostatnio edytowane:

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Za nasypem powinien płynąć statek, a nad tym wszystkim latać samolot.
To się robi śmieszne.
Na module jest już droga jeśli nie zauważyłeś. Nie pisałem o dorabianiu rzeki i lotniska. Złośliwy z ciebie typek i tyle. Czepianie się dla czepiania. W związku z istnieniem na module kolegi Daniela drogi asfaltowej, swojej zajawki o istniejącym systemie z ruchomym rowerem nie traktuję jako czepiania się ale zwykłej propozycji możliwej do wykonania i nie psującej klimatu całości (jak wspomniany przez ciebie samolot i statek). Zwykła gadka-szmatka bez zbędnych złośliwości - w odróżnieniu od twojego wpisu. Przemyśl to sobie na spokojnie zanim znowu coś chlapniesz dopisując np. uwagę o przelatującej nad całością stacji kosmicznej...
 
Ostatnio edytowane:

Pd5

Znany użytkownik
Reakcje
1.942 24 8
Panowie , spokojnie :) praca Daniela broni się sama, a jeżeli ktoś potrafi lepiej, inaczej ..... itp ... niech tez zaprezentuje na forum ;)
 

Podobne wątki