• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama Moduły - dioramy

tkarkady

Aktywny użytkownik
Reakcje
762 0 0
#22
Jak już robisz remont tego wiaduktu to zmień odwodnienie. Rury spustowe są za krótkie i mają za dużą średnicę , jest ich za mało i powinny wychodzić blisko nawierzchni . W jezdni brakuje wpustów.
Jeżeli ten wiadukt ma swój odpowiednik w naturze i odwodnienie tak wykonano jak to zrobiłeś w modelu to... wszystko odszczekuję :)
 
OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.731 13 0
#24
Jeśli chodzi o odwodnienie, to nie jezdnia tylko torowisko, ponieważ na wiadukcie będzie linia wąskotorowa. Nie jestem pewny czy tego typu rury spustowe były stosowane w tego typu wiaduktach ,ale pomyślałem ,że fajnie by to wyglądało. Tego typu rozwiązanie widziałem na jakimś wiadukcie Faller'a lub Auchagen'a i postanowiłem przenieść to na mój wiadukcik.:)
Powierzchnia ścian wiaduktu troszkę została podrasowana, by nie było widać aż tylu i tak dużych spękań....
Nic więcej nie uda mi się wydobyć z tego wiaduktu, ponieważ struktura i faktura mimo wszystko wyłażą z pod farb i szlifowanie też nie wiele daje, dlatego ,że materiałem głównym, była dość chropowata cienka sklejka.
Poza tym jestem zauroczony tymi wiaduktami i pewnie na tym eksperymentalnym wiadukcie nie poprzestanę.
Pod fotkami modelu mojego wiaduktu, załączam (fotki z netu) wiaduktów ,które posłużyły mi za inspirację....
 

Załączniki

tkarkady

Aktywny użytkownik
Reakcje
762 0 0
#27
Jeśli chodzi o odwodnienie, to nie jezdnia tylko torowisko, ....
To chyba całkowicie zmienia postać rzeczy , na zdjęciach pokazałeś ciągnik na wiadukcie więc pomyślałem że tam będzie droga . W przypadku toru niewykluczone że odwodnienie może być tak głęboko w konstrukcji wiaduktu :niepewny: . Nie wiadomo czy fabryczny wiadukt to fikcja czy wzorowali się na prawdziwym obiekcie ?
 
OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.731 13 0
#28
Fotenie przeboboskie Karolu dałeś:p ......
To chyba całkowicie zmienia postać rzeczy , na zdjęciach pokazałeś ciągnik na wiadukcie więc pomyślałem że tam będzie droga . W przypadku toru niewykluczone że odwodnienie może być tak głęboko w konstrukcji wiaduktu :niepewny: . Nie wiadomo czy fabryczny wiadukt to fikcja czy wzorowali się na prawdziwym obiekcie ?
Znając życie to Niemcy raczej w swoich modelach wzorują się na prawdziwych obiektach....:),ale mimo to zostawię na razie te rury ,bo jakoś mi pasują.
Jak okaże się ,że potem coś nie współgra to je zdejmę i po kłopocie....
A tym czasem pierwsza moja skrzyneczka z profilami LL500, gotowa to tworzenia scenerii....;)
 

Załączniki

marekw111

Znany użytkownik
Reakcje
2 0 0
#40
Super,tyle tylko tak sobie porównuję oryginał do modelu, te okopcenie jakieś takie potworne,to tak jak byś przegonił pod tym wiaduktem ziejącego ogniem,smołą i siarą smoka wawelskiego, no chyba że urodzi sie kolejna historyjka -dawno dawno temu,a może nie tak dawno,z przyczyn nie wyjaśnionych spłonęła nie zupełnie ,pod tym wiaduktem lokomotywa ST44,przyczyny samozapłonu do dzisiaj nie znaleziono,prokuratura podejrzewa piekielne moce samego belzebuba.Ale z powodu nieosiągalności podejrzanego,oraz z braku śladów na miejscu domniemanego podpalenia w postaci,śladów kopyt,diabelskiej sierści,okruchów siarki i smoły,śledztwo umorzono!!!
 

Podobne wątki