• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama Moduły - dioramy

OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.731 13 0
:eek::eek::eek::eek::eek::eek:...Marek, kopa lat !!!. Dlaczego dopiero teraz..?...:mad:..... Dziś zadzwonię do Ciebie :D...... Rozumiem ,że Twoje spirytystyczne pojawienie się znów jest zapowiedzią ponownej aktywności w tematach modelarskich lub artystycznych...:podstepny:...:gwizd:.....
 
OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.731 13 0
Diorama CTL w zasadzie ukończona. Pozostało wklejenie figurek robotników, oraz ewentualne wstawienie koparki i osadzenie gabloty z pleksi na dioramie.:).

DSCN8347 CTL.jpg











DSCN8360 CTL.jpg












DSCN8362 CTL.jpg











DSCN8349 CTL cool.jpg












DSCN8352 CTL bez wagonu.jpg

[DOUBLEPOST=1415713743,1415712137][/DOUBLEPOST]Serdeczne podziękowania dla kolegów, Stefana (KOTEBI) , Sylwestra (OMKIA), oraz Macieja (MBR), za realizację nietypowego zamówienia.:)
 
OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.731 13 0
Robiąc tę dioramę , zastanawiałem się, o ile więcej możliwości było by, tworząc ten sam lub podobny temat w H0.... Dużo więcej jest dostępnych materiałów modelarskich, wagony CTL i SM42 tegoż przewożnika są również..... Po za tym na takiej przestrzeni - 90cm dług. / 50 cm szer, weszło by więcej infrastruktury ...
 

Adam Okuń

Znany użytkownik
Reakcje
1.095 1 0
Bardzo mi się podobają barwy CTLu na taborze. Mają skubani gust :) Wcale bym się nie zdziwił gdyby zarząd firmy poprosił Cię o taką dioramę ... jeśli już tego nie zrobili ;)
 

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
Diorama świetnie wyszła, węgiel jak prawdziwy (wiem co mówie hehehe), mała sugestia, na placu u nas jak węgiel był już wysypany to zostają po nim takie ciemne miejsca, u Ciebie patrzac pod kraweznikami jeszcze leży węgiel, czyli nie pierwszy to wagon z węglem, ale czystość płyt betonowych zachowana. Takie brudzenie jak zostaje po prawdziwym, nie wiem czy nie zniszczyło by tej makiety, w sensie że zabrało by jej ten urok co teraz jest, bo wygląda nie samowicie!(y)
 

daromaro

Znany użytkownik
Reakcje
1.245 103 84
Nie wiem jak teraz - bo miejsca takie gdzie byl skladowany wegiel w mojej okolicy juz nie istnieja ale kiedys posypywali taki wegiel wapnem. Wiadomo w jakim celu ;). Zastanawiam sie z jakiego materialu zostaly zrobione te wylewki betonowe?
 
OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.731 13 0
Witam nowego Kolegę na Forum:).
Ogrodzenie betonowe jak i płyty, zostały najpierw wypalone laserowo w kartonie i to dość grubym , ponieważ to elementy w dużej skali , zatem i grubość kartonu była spora. Po zagruntowaniu elementów ogrodzenia i płyt matową podkładówką , malowałem kilkakrotnie elementy farbą imitującą beton od Faller'a, oraz dość mocno sypałem pudry , począwszy od szarego jak i białego, tak, by wżarły się w jeszcze schnącą farbę betonową. Finalnie, łączenia płyt, cieniowałem pędzlem suchymi pudrami Valleyo.:) Na koniec, dodałem odrobinę przerostów trawek w spękaniach i szczelinach płyt.:)
 

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.953 6 0
.. dodałem odrobinę przerostów trawek w spękaniach i szczelinach płyt.:)



Daniel przy spękaniach i szczelinach łączenia płyt betonowych placów składowych o małym "używaniu" oprócz traw,chwastów pojawia się jeszcze mech ,który to rośnie (porasta) -nachodzi na powierzchnię betonową ,-kiedyś już pokazałeś taki efekt -wtedy wywołał kontrowersję ALE! jednak to Ty miałeś /masz rację -takie zjawisko występuje , nawet znalazłem taki dokładnie przykład w naturze zrobię fotki i pokażę
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.731 13 0
...Bo taka była figurka z kilofem. Resztę teorii proszę sobie dopisać.:)
[DOUBLEPOST=1415971938][/DOUBLEPOST]
Dioramka SUPER, ale coś mi się widzi, że zdeczko przymałe te ludziki.
Niestety chyba tak ,ale to już nie mój problem . Nie mam zamiaru czekać latami na figurki pomiędzy 1:22 , a 1:32..Diorama jest w dużej skali choć tak naprawdę nie wiadomo jakiej...:confused:
Są te i koniec..
[DOUBLEPOST=1415972458,1415971746][/DOUBLEPOST]Jeśli będą następne dioramy CTL'u, to na pewno w H0. W tej - nie wiadomo jakiej skali już nie powstaną..
Wielkość 1:87 da znacznie więcej możliwości i będzie ryzyka przeskalowania lub odwrotnie.
 
OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.731 13 0
Zacząłem niewielki, nowy projekt związany z górami. Będzie to malutka kolejka linowa:).

DSCN8378 RZ.jpg










DSCN8379 RZ.jpg










DSCN8380 RZ.jpg











DSCN8383 RZ.jpg

[DOUBLEPOST=1416226713][/DOUBLEPOST]Wymiary segmentu do wmontowania w istniejącą już makietę to :101,5 cm dług/51 cm szer./40 cm wys.
[DOUBLEPOST=1416227108,1416226589][/DOUBLEPOST]Tak będzie poprowadzona trasa małej kolejki linowej:


DSCN8379 RZ trasa.JPG
 
OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.731 13 0
Jeszcze jedna fotka - jutro zrobię lepsze w dzień ( może słońce wyjdzie:) ).
DSCN8396 RZ.jpg










DSCN8400 RZ.jpg










DSCN8392RZ.jpg










DSCN8394 RZ1.jpg

[DOUBLEPOST=1416236908,1416235456][/DOUBLEPOST]Jeszcze sporo pracy z wykończeniem zieleni i wmotnowaniem samej kolejki.
 

Podobne wątki