• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta Moduły Car System

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.549 386 20
#63
Moduły bez skręcania śrubami, a podwozie Fallera jeździ bez problemu. Dobra robota. (y)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.549 386 20
#68
Czy na takim module, zamiast profili sklejkowych i druta prowadzącego da się użyć farby magnetycznej?
Nie mam pojęcia. Trzeba by spróbować zbudować taki moduł, pomalować farbą magnetyczną linię, po której ma jeździć samochód, zamalować to farbą imitującą asfalt i puścić tam samochód w systemie Fallera. Popróbuj jak masz dostęp do takiej farby.
 

wicy

Znany użytkownik
Reakcje
653 1 3
#69
Farba dostępna jest nawet na Allegro. Próbował nie będę bo H0 i N to nie moje bajki. Pytałem z ciekawości, czy ktoś to stosował.
 

M&M

Znany użytkownik
Reakcje
671 22 2
#70
Farba dostępna jest nawet na Allegro. Próbował nie będę bo H0 i N to nie moje bajki. Pytałem z ciekawości, czy ktoś to stosował.
Magnes zastosowany w pojazdach jest tak pewnie wyliczony żeby przyciągnie pasowało do drutu , farba magnetyczna może być za mocna i autko nie pojedzie.
Ale nie wiem też , nikt chyba nie próbował.
Poza tym chyba by ciężko było taką cienką na pół milimetra linię namalować.
 

daromaro

Znany użytkownik
Reakcje
1.245 103 84
#71
Malowanie takiej cienkiej lini jest tu najmniejszym problemem. Robi sie szablon z folii samoprzylepnej wycinany na ploterze. Nie wiem tylko czy siła 'magnetyczna' tej farby bedzie wystarczajaca przy tak malej powierzchni.
 

Gerson

Znany użytkownik
Reakcje
1.603 25 0
#72
Farby magnetycznej nie próbowaliśmy. Na pewno nie można podmienić magnesu w samochodzie na magnes neodymowy lub ten z lodówki.
Sprawdziliśmy - są za mocne - samochody stają. :D
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.549 386 20
#73
Malowanie takiej cienkiej lini jest tu najmniejszym problemem. Robi sie szablon z folii samoprzylepnej wycinany na ploterze. Nie wiem tylko czy siła 'magnetyczna' tej farby bedzie wystarczajaca przy tak malej powierzchni.
Spróbuj proszę i pokaż nam efekty.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.549 386 20
#78
WOW!!! :eek: Widzę, że u Ciebie się dzieje... i to dużo... :eek: Już fajnie to wygląda. (y) Podoba mi się.
U mnie niestety zastój, bo praca mnie przywaliła. Może w weekend coś się uda podgonić... ;)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Dioramy i makiety 55
Dioramy i makiety 370

Podobne wątki