• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta Moduły Car System

Michał Type_r7

Moderator działu Modelarstwo Samochodowe
Zespół forum
Reakcje
13.455 158 2
#1
No to rozpoczynam prezentacje mojej małej budowy Car systemu.
Na początek:
Jeden moduł już po trzeciej warstwie szpachli - jutro szlifowanie.
Drugi moduł jak na razie pierwsza warstwa szpachli.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
#7
No i proszę... Wreszcie i u Michała ruszyły prace. Super. (y)(y)(y) Trzymam kciuki za postępy prac.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
#13
Nie przesadzisz. Testowałem i samochód jedzie bez problemu, przy odległości magnesu od drutu 1mm. Także nie powinieneś mieć problemów z jazdą.
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
#15
Właśnie nie chcę przesadzić z tą grubością, żeby się nie okazało, że samochód będzie miał problem z jazdą.
Problem czasem jest w drugą stronę, jak jest drut na wierzchu, to magnes zbyt mocno przylgnie i nie skręca osi jak należy, potrafi nawet zatrzymać samochód. Przy mocnej baterii i lekkim aucie (żuczek RA) silnik pchał samochód po drucie przy skręconych kołach... Wg Fallera szczelina powinna być 2mm, w to drut, na to szpachla na równo, wiec wychodzi nawet 1.5mm szpachli na drucie.
 

Gerson

Znany użytkownik
Reakcje
1.603 25 0
#16
Gerson: na waszych modułach po pomalowaniu ulic drut nadal lekko przebijał?
Właśnie jestem po trzecim szlifowaniu i trzeciej warstwie szpachli i pod światło widzę i wiem gdzie jest drut... stąd moje pytanie do Ciebie.
Na niektórych modułach tak, na innych nie. Pomaluj farbą "asfalt" i powinno być dobrze.

Może tak być, jeśli warstwa szpachli nad drutem jest bardzo mała. Może musisz położyć jeszcze jedną warstwę?
Właśnie nie chcę przesadzić z tą grubością, żeby się nie okazało, że samochód będzie miał problem z jazdą.
Masz rację, nie można przesadzić, bo potem samochody jeżdżą gdzie chcą. Co ciekawe wpływ na to ma także wygięcie blachy z magnesem zamontowanej pod samochodem.

A jak ze ścieralnością w miejscu drutu?
Na niektórych modułach widać ślady. Może to wynikać ze zbyt płytkiego montażu drutu. Najbardziej widać ślady po kołach.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
#18
Czas najwyższy, bo bez pojazdu to trudno sprawdzić, czy połączenie modułów jest przejezdne.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Dioramy i makiety 55
Dioramy i makiety 370

Podobne wątki