• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm [Moduły] Padowo stacja na szlaku dwutorowym

stare tory

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
970 82 11
Jeżeli chodzi o łuki słupków i rozpięty na nich drut kolczasty to coś mi we łbie majaczy że były nawet jakieś przepisy mówiące że wszelkie ostre elementy ogrodzenia nie mogą wystawać na zewnątrz. A biorąc na chłopski rozum to gdyby te druty wystawały na zewnątrz łatwiej byłoby je przeciąć bez włażenia na płot ,a jak są do wewnątrz to żeby je przeciąc trzebaby już wleźć na ten płot.A do oświetlenia placu to moim zdaniem takie lampy wygladałyby bardzo fajnie
ale to tylko taka sobie propozycja. :roll: Zawsze kiedy widzę tak wykonaną makietę stwierdzam
że powinienem zwinąć swoje zabawki i usiąść cichutko w kąciku,bo za wysokie progi na moje nogi,do takiego poziomu być może dojdę jak będę już parę lat na emeryturze. :)
 

Załączniki

OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
Prace trwają dalej. Wykorzystuje każdą wolną chwilę na montaż różnych dupereli. Dziś przyszedł czas na latarnie na głowicy o których byłbym całkowicie zapomniał. Prezentują się skromnie, ale za to świecą ;) Dodatkowo udało się w końcu przejść na następny segment i zacząć prace przy dalszej części toru na bocznicę. Mogę powiedzieć że został położony. Pasuje go teraz tylko dociąć wyrównać i zaszutrować. Potem zaczniemy pracę nad płotem i wykończeniem placu. Pomysł już się zrodził na jego zagospodarowanie więc nie powinno być problemu z jego szybkim zamknięciem. Trzeba wszak dopieścić stację przed Poznaniem.
 

Załączniki

OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
Ehhh szkoda gadać. Dziś po konsultacjach z kolegami w klubie zmianie ulegnie lokalizacja muru betonowego. Przybędzie za to tarcza zaporowa. Moja droga która jest zrobiona także pójdzie się paść ;/

PS. Dzięki za słowa uznania.
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
Przepraszam za błąd. Oczywiście myślałem o manewrowej ;) Muszę dziś nakreślić mały szkic na module jak to się wszystko ma tam mieścić.
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
No i tak jak mówiłem koncepcja delikatnie się zmieniła po konsultacjach z kolegami. Prace powoli ruszyły do przodu. Na razie połowa schnie.
 

Załączniki

Baciar

Użytkownik
Reakcje
1 1 0
Na ostatnim zdjęciu chyba najlepsze rozwiązanie, Szymon.
Piszę jako teoretyk, bo modułów nie buduję :) Powód prosty - nie potrafię.

Jeśli jednak kiedykolwiek chciałbyś poszerzyć krajobraz o kompleks koszarów 6.BDSz na Wrocławskiej, z góry mówię - figurki Preisera się nie nadają :)
Tylko stare WarPact Troops z ESCI. Mam tylko trzy pudełka.

Tomek
 

Baciar

Użytkownik
Reakcje
1 1 0
Misiek napisał(a):
Baciar napisał(a):
Tylko stare WarPact Troops z ESCI. Mam tylko trzy pudełka.
Ja mam chyba tego sporo. I chętnie się pozbędę.
Tylko, że to raczej 1/72
Jasne, że 1/72.
Jeśli masz na wypraskach i w pudełkach - wezmę każdą ilość. Podobnie jak NATO Troops też z ESCI i NATO (właściwie Brits) w 1/76 z Matchboksa
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.992 140 0
Zajrzę do piwnicy i sprawdzę. Ale na 120% są to luzy, bez pudełek i tym bardziej wyprasek. z NATO (tam byli też Francuzi) powinienem troszkę też mieć.
oraz mnóstwo VietCong'u i Specnaz'u.
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
Nie chłopaki nie planuję tam robić wojskowych bocznic. Czysto przemysłowe bajery mnie interesują w klimatach ceglanych 8) Z reszta zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce. Chcę zbudować coś gdzie będę mógł wykorzystać wszystkie swoje wagony towarowe.
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
Tak ale moja stacja to nie jest pełna kopia Łobzowa tylko inspiracja. Aby nie było prace z wolna idą do przodu. Co innego mnie rozprasza 8) Powoli na razie się gospodarują place za ogrodzeniem ;)
 

Załączniki

zbych

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
pado napisał(a):
Tak ale moja stacja to nie jest pełna kopia Łobzowa tylko inspiracja. Aby nie było prace z wolna idą do przodu. Co innego mnie rozprasza 8) Powoli na razie się gospodarują place za ogrodzeniem ;)
Zapewne będziesz wykonywał zamykaną bramę, jak to przystało na takie ogrodzone bocznice. Moje pytanie, czy planujesz wykonać taką bramę jak na zdjęciach, czy też masz jakiś inny pomysł.? 8)
 

Załączniki

OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
zbych napisał(a):
Zapewne będziesz wykonywał zamykaną bramę, jak to przystało na takie ogrodzone bocznice. Moje pytanie, czy planujesz wykonać taką bramę jak na zdjęciach, czy też masz jakiś inny pomysł.? 8)
Witaj Zbychu. Nie wiem jeszcze jaką będę robił bramę. Prawda jest taka że na razie jest to ostatni element nad którym będę się teraz rozwodził. Po drodze mnie męczą inne rzeczy które muszę wykonać. Np jakąś latarnię i osadzenie budynków. Bramka jakakolwiek nie będzie na pewno będzie otwarta ,aby się dało przez nią wjeżdżać. Prawdopodobnie kupię coś gotowego i przemaluje ale to się okaże ;)
Póki co to udało mi się zazielenić do końca moje skrzynki od stacji Padowa. Prezentuję fotki prawie z lotu ptaka swych ostatnich segmentów. Trawa teraz schnie i jest nie posprzątana. Jutro może się to uda zrobić.
 

Załączniki

Reakcje
1 1 0
Szymon.

Zbyszek dołączył dobre zdjęcie.
Alternatywnie można tam załozyć dwudzielną bramkę ze zwykłej siatki.
Widziałem takie, lecz psiamać zdjęć nie porobiłem...

Tomek
 

Podobne wątki