• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm [Moduły] Padowo stacja na szlaku dwutorowym

OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
Poprzeczki są zrobione z listewki 10x10 mm i z pasków płyty MDF 3mm w kolorze surowym. Reszta to sklejka 6 mm.

Medyk ścisk to tylko tymczasowo. Półka ta jest dedykowana do innego segmentu który leży sobie w klubie radośnie i nie mam go pod ręką.
 

zbych

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
pado napisał(a):
Miło widzieć że się stacja podoba ;) Na potrzeby następnych spotkań doszedłem do wniosku że nalezy mieć lepsza półkę na kartki wagonów. Dlatego zrobiłem sobie takie oto coś ;)
Kolego, wykonałeś kawał dobrej i fachowej roboty 8)
 

Nexus

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
pado napisał(a):
Oprócz tego zainspirowany troszkę makietami z Milevska stwierdziłem że muszę sobie rozbudować odrobinę swoją malutką bocznice. Prace torowe się dziś rozpoczęły i trwały zaledwie 20 minut ;) Mam nadzieje że będzie to średniej wielkości bocznica zakładowa gdzie będę się mógł wyżyć bawiąc się w manewry.
Czyli jednak dobrze sugerowalem jakis czas temu rozbudowe ;)

Post z 18 maja 2008:
Nexus napisał(a):
Czy tor wyciagowy zakonczysz na segmentach, czy moze bedzie pelnil funkcje dojazdu do jakiejs bocznicy / zakladu przemyslowego? Majac taki zaklad przemyslowy w jazdach FREMO Twoja stacja bedzie waznym elementem sieci :)
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
Tak dobrze sugerowałeś. Plany powoli się rodzą. Jak się zrodzą to zamieszczę jakieś zdjęcia plany itp ;) Na razie obmyślam co tam będę chciał zmieścić ;)
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
Plany powoli w toku. Jedno jest pewne że wyjazd ze stacji będzie taki jaki właśnie się robi. Poniżej przedstawiam fotki z powolnych prac nad tym fragmentem większej całości ;) Mam nadzieje że niebawem pokażę więcej z postępu prac. Dodać muszę że udało mi się także dziś zamontować wskaźnik W4 przy jednej krawędzi peronu :) Teraz cierpliwie czekam jak klej powysycha abym mógł odpalić cudeńko na spokojnie.
 

Załączniki

OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
Dziś poszalałem troszkę przy makiecie. Udało mi sie do końca zmontować cały napęd ręczny rozjazdu na bocznicę z wyjątkiem podlutowania przełącznika od polaryzacji. Napęd cały jest zrobiony w oparciu o ideę FREMOludków. Czyli kawałek pręta i parę kostek elektrycznych do blokowania pręta i przerzucania iglic oraz polaryzacji. Fotki mogę zamieścić jutro jak sobie wszystko już spokojnie doschnie. Dodatkowo podlutowałem przewody w 2 anglikach do iglic które niestety czasem robiły psikusy. Mam nadzieje że teraz będzie wszystko działało i np Kof przejedzie po tym bez problemów. Udało się zamontować pierwsze pierdoły na segmencie 9. I tutaj pojawia się pytanie odnośnie płotu, bowiem mam lekki dylemat. Czy ten płot powinien być ustawiony tymi zakrzywionymi słupkami do wewnątrz terenu prywatnego czy na zewnątrz. Wydaje mi się że do wewnątrz tak jak jest na zdjeciu ponizej. Bardzo proszę o odpowiedź w tej materii aby rozwiać moje wątpliwości.
 

Załączniki

Uriel

Znany użytkownik
Reakcje
17 0 0
Do wewnątrz, do wewnątrz ;)

Przyglądam się Twoim poczynaniom i jestem pod wrażeniem.
Widziałem na żywo jak to wszystko wygląda, lecz był to stan "wczesno-pieluchowy", już wtedy moduły robiły na mnie wrażenie, a teraz ... :)
 

Załączniki

OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
Dzięki koledzy za odpoweidź w sprawie płotka z betonu.

Mam do was teraz inne pytanie. Potrzebuję poznać wymiary budynków w rzucie. Chodzi o produkty z rodziny PIKO. Niestety na stronie firmy cieżko o dokładną informację. Myślę że są tam podane powierzchnie plastików na których się je umieszcza a mnie interesują same budynki. Będę wdzięczny za wszelką informację wymiarową o oraz za jakieś zdjecia tych obiektów z każdej storny jeśli jest to możliwe. Produkty o których myślę to:
- PIKO 61113 młyn
- PIKO 61114 wieża młyn
- PIKO 61142 fabryka cukru
 

Załączniki

OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
WITKOIM wymiary z pudła to i ja mam patrząc na stronę w internecie. Jednakże wydaje mi się że te budynki są dużo mniejsze jak wymiary podane na opakowaniu. Producent wg mnie podaje wymiar płytki plastikowej na której sie to wszystko osadza i mieści. A mnie interesuje obrys samego budynku ściany i podesty.
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
Pod moje wcześniejsze pytanie podchodzą jeszcze dwa produkty.
- PIKO 61144 fabryka farb
- PIKO 61143 fabryka zabawek

Dla przykłądu pokazuję informację od producenta
http://www.piko.de/produkt_db/check.php ... 5&id=61143

tam podany jest wymiar 420x340x120 a wg mnie budynek na tym rysunku ma dużo mniejsze wymiary w rzucie.
 

Załączniki

WITKOIM

Znany użytkownik
Reakcje
27 0 0
jak o to Ci chodzi to lipa..... musisz pytać się kto posiada te modele sklejone. Zapewne tak jest, że producent podaje wymiary podstawki na którym jest budynek, a nie samego budynku.(oprócz wysokości)
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
KOLEGO MOZESZ MI PODAĆ WYMIARY BUDYNKÓW BEZ PODSTAWEK BO WŁĄŚNIE TO MNIE INTERESUJE ?? BĘDĘ WDZIĘCZNY. A jeśli byłbyś w stanie zrobić jakiś szkic albo fotkę budynków i posłać mi na maila to bym był bardzo wdzięczny.
 

Podobne wątki