• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Moduły „gablotowe” (2 w 1)

OP
OP
D

drab

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#41
Skończone fragmenty.
 

Załączniki

OP
OP
D

drab

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#43
Walter dziękuje za ciepłe słowa.
Muszę powiedzieć, że min. Twoje prace były dla mnie inspiracją – taki własny szlak. Tylko już dawno przestał być „gablotowy”. Pierwotnie według planów 2 skrzynki, teraz są już 4. Na zdjęciach widoczne dwie, na dwóch pozostałych tylko ukształtowany teren, brak wizji z czego robić wodę na module z przepustem.

W tym miejscu podziękowania również za porady i krytyczne uwagi dla Zonka, Pitersona i Hugwy (szczególnie były przydatne na etapie szutrowania).
 
OP
OP
D

drab

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#44
Po 3 latach coś tam jeszcze poprawiłem i 180 cm szlaku zostało ostatecznie skończonych (lepiej już nie będzie).
Przejazd 0i1-29
 

Załączniki

OP
OP
D

drab

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#46
Trochę zdjęć z zabaw - ten sam odcinek szlaku 40 lat później.

Tak się fajnie złożyło, że SM42-1069 tak jak Oi1-29 są gdzieś na Pomorzu Zachodnim.

Muszę powiedzieć, że w manewrowej stonce to jest piękne, że dobrze wygląda zarówno ciągnąc wagony lub pchając - nie razi to. Jeżdżę tak prawo/lewo, przód/tył i nachodzi coraz większa wena twórcza na dalszą budowę.
 

Załączniki

OP
OP
D

drab

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#47
Efekty weny twórczej - domek dróżnika – Auhagen 11382
Postanowiłem wprowadzić do szlaku trochę cywilizacji. Stacja to jednak dla mnie za duże wyzwanie, ale przez taki budynek zaakcentuje, że już blisko jest jakaś stacja lub przystanek.
W budynku pokusiłem się o wnętrze.
Pytanie, czy w rogu zrobić piec (w miejscu tego pomarańczowego klocka), jakąś kozę, czy sobie odpuścić?
 

Załączniki

OP
OP
D

drab

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#50
Szyb kominowy jest gdzież za ścianą :)
Na swoje usprawiedliwienie dodam, że przynajmniej piec stoi po tej samej stronie co komin.
Pytanie, w jakiej odległości od rozjazdu ma stać semafor? Myślę, by jednak zaakcentować większą stacje i umieścić semafor kształtowy (ma być multiepokowo, co by pasowało do epok wcześniejszych).
 

Załączniki

OP
OP
D

drab

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#52
Podłoga z paska forniru, spatynowanego w naturalny sposób - przez wystawienie na zewnątrz na warunki atmosferyczne. Początkowo planowałem pociąć na deski, ale uznałem, że szpary byłyby zbyt wyraźne i za bardzo rzucały by się w oczy.
Ściany z płytek polistyrenowych (jakieś stare zapasy).
Piec z ulepiony z masy milliput, kafelki wyryte, pierwotny pomysł zakładał naklejanie pojedynczych płytek, ale sposób ten byłby o wiele wolniejszy i nie dałby według mnie lepszych wyników.
 

Załączniki

Podobne wątki