• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Moduły „gablotowe” (2 w 1)

OP
OP
D

drab

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#23
Nadrabiając zaległości, werniksowanie Pigment Fixerem Miga (A MIG-3000). Ściemniało i znikł rdzawy nalot, ale po wyschnięciu rozjaśniło się. Droga cieniowana washem z rozpuszczalnika i czarnej farby, później również pigmenty i fixer Miga.
 

Załączniki

OP
OP
D

drab

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#25
Kształtowanie krajobrazu.
Nie za bardzo jestem przekonany do tego układu drzew. Są chyba jednak za blisko torów (mogłyby być blisko drogi wzdłuż torów, ale nie przy przejeździe). Z kolei z pojedyńczą wierzbą (ustawienie z suchą, z przyciętymi konarami) też chyba do końca nie jest „estetycznie” - dwa „kikuty”.
 

Załączniki

OP
OP
D

drab

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#26
Drobiazgi.
Wierzby ostatecznie wycieniowane – malowane Humbrolem 72, później zalewane mieszanką Humbrol 72+33, suchy pędzel 72. Wierzby w dwóch rozmiarach (na zdjęciu z 2 szt. maja większy obwód pnia).
Wskaźnik W13 z zestawu Hugwy & Wigyna.
 

Załączniki

OP
OP
D

drab

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#28
Coś tam wcześniej już opisywałem.
Wierzba skręcona z drutu, oblana wikolem. Gałęzie albo skręcam dalej albo od razu je przycinam.
Problematyczna jest kora, próbowałem obsypywać pień trocinami (w ten sposób robiłem olchy – mają być na sąsiednim module z przepustem), szutrem, piaskiem .
W przypadku wierzby metoda na korę raczej mało efektywna i pracochłonna. Po wyschnięciu pnia jakimś frezem w miniwiertarce rzeźbię wyżłobienia. Powstają bruzdy, garby.
Listowie Heki 1676
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.843 386 20
#29
Wierzby ciekawe, ale czy pień nie jest za gruby? Ze zdjęć z linijką wychodzi, że pień ma około 1,3 metra średnicy.
 

zepfot

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
443 0 1
#30
Wierzby ciekawe, ale czy pień nie jest za gruby? Ze zdjęć z linijką wychodzi, że pień ma około 1,3 metra średnicy.
Nie wydaje mi się żeby były za duże
Na szybko wykopane zdjęcia
1 DSC_1683.JPG
Ta wierzba na pierwszym planie ma pień o średnicy około 1,5 m.
2 DSC_2332.JPG
Ten pierwszy ma około metrowy może ciut więcej.
3 DSC_6671.jpg
Na tym zdjęciu tego nie widać za bardzo ale ta wierzba po lewej ma pień gruby na ponad 1,5 m średnicy,parę dni po wykonaniu tego zdjęcia przepływałem koło niej i dokładnie się przyglądałem.

Abstrahując od wielkości pni ,to świetnie to drzewko wygląda :) wykonane przez kolegę drab.
 
OP
OP
D

drab

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#31
Tak, te dwie sztuki na zdjęciu z linijką faktycznie są grube (na zdjęciu ze 3 szt. są drzewa mniej okazałe). Dlatego też przekształcił się pomysł, aby nie były to rosnące wierzby którym obcięto gałęzie na wiosnę, a 2 stare, obumarłe drzewa. Z tego powodu pojawia się tam również oś na kształt dziupla/pękniecie na pniu.
 
OP
OP
D

drab

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#32
Ostatecznie przy krzyżu będą krzaki (przy takim zaniedbanym, zapomnianym krzyżu mogą się pojawić, natomiast duże wierzby, nawet regularnie przycinane raczej nie za bardzo – za blisko).
Dwie stare (tu w zamyśle suche wierzby) w rogu przy zakręcie.
Wbita przy przejeździe wykałaczka to miejsce pod słup.

Boki skrzynki pomalowane szarą RAL 7001. Chciałem być zgodny z normami, ale bardziej pasowałby mi czarny kolor. (bardziej „ziemisty”, nie odciąga wzrok jak w teatrze, czarna półka).
Jak myślicie przemalować na czarno, zostawić?
 

Załączniki

OP
OP
D

drab

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#36
Z fakturą drogi będziesz jeszcze coś robił , bo taka wygląda ja bardo błotnista droga po deszczu.;):)
W zasadzie tak miało być.
Miały być widoczne ślady kół/koleiny. Nawet od strony wierzb (tam teren spada, od tej strony tez będzie przepust) droga się ściemnia (przynajmniej tak usiłowałem zrobić) i są ciemniejsze plamy mające imitować wilgotną ziemie.
Faktura jest jednak chropowata i matowa (nie błyszcząca - niby mokra, śliska ziemia).
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
D

drab

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#37
Boki skrzynek pomalowane na czarno. Powstała kolejna, teren się wznosi – będą płotki przeciwśniegowe. Na profilu przejściowym teren skośny po zboczu (czy wygląda to realnie?). Moduł z przepustem chwilowo poszedł do odstawki – nie mam pomysłu na wodę.
Krzyże św. Andrzeja to zestaw Hugwy i Wiygna 087000864 - bardzo ładne, wyraźne kalkomanie wodne.
O ile znaki drogowe :”przejazd kolejowy bez zapór” i „wskaźniki odległości” wyszły, to na krzyżach porwałem kalkomanie i musiałem domalowywać.
 

Załączniki

zepfot

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
443 0 1
#38
Ładnie wszystko zaczyna wyglądać ale przy tak rozjeżdżonej drodze gruntowej przybrudził bym jeszcze sam przejazd śladami błota. To tylko moja subiektywna opinia :)
 
OP
OP
D

drab

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#39
Podkłady przy przejeździe będzie można jeszcze przypudrować, zwłaszcza, że dopasowany jest kolor pigmentu do koloru drogi – Agama Patinator – GLINA (to nie ma żadnego numeru katalogowego).
Pytanie, czy ktoś miał doczynienia z wodą Busch 1210?
Planowałby uzyskać efekt jak na tym załączonym zdjęciu. Oczywiście nie wykorzystywałbym arkuszy z tymi ozdobnymi karpiami.
Rozważałem wodę Vallejo still water 26230. Produkt sprawdzony, ale naczytałem się o innych wodach, że mają tendencje do matowienia, klejeniu się powierzchni, robi się galaretowata itp.
 

Załączniki

OP
OP
D

drab

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#40
Eksperymentalne sadzenie trawy wychodziło z miernym rezultatem – prześwity, trawa nie stoi tak jak należy. Przygotowywałem teren pod trawę malując na zielono, ale już bardziej przemawiał do mnie ziemisty. Ostatecznie użyłem mat Model Scene . Będę jeszcze urozmaicał zieleń.

Zaorane, zabronowane pole (nie potrafiłem zdecydować co bardziej). - uformowane wykałaczką linie w drobnym sypanym piaski, plus kamyczki z szutry mające imitować większe bryły ziemi
 

Załączniki

Podobne wątki