• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Moduł

xendx

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Ruszyła budowa pierwszego modułu 4 metrowej ,4 torowej stacji.
Za względu na możliwości portfela zdecydowałem się na torowisko ROCO HOBBY, rozjazdy ROCO 58252,58253
Na pierwszy rzut poszła budowa skrzynki na której będzie głowica wjazdowa oraz magazyn na rampie.
PS.
Płyta OSB jest jeszcze nie przymocowana ponieważ będę ją przycinał więc te krzywizny są tymczasowe.
 

Załączniki

pepej

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#2
fajnie wyglądają te cegły nad sklepieniem drzwi, kleiłeś je z pojedynczych cegiełek czy jakaś inna technika ?

mam 600 szt cegiełek w H0 i nie mam pomysłu na co je wykorzystać :D
 
OP
OP
xendx

xendx

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#4
fajnie wyglądają te cegły nad sklepieniem drzwi, kleiłeś je z pojedynczych cegiełek czy jakaś inna technika ?
Cegły Chudego więc klejone pojedynczo tzn łuk wyciąłem w kartonie 2mm i tam je na ciasno poukładałem i od spodu podkleiłem przy pomocy cyjanopanu kawałkiem papieru. (jak klej nie wsiąknie między cegiełki a karton to powinno się to bez problemu wyjąć )Następnie po wyjęciu z tektury doklejałem górną warstwę cegieł.
 

Załączniki

pepej

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#7
kozak napisał(a):
Można tylko z 600 sztuk to dużo nie podziałasz :razz:
no właśnie, 600szt to za mało na jakąkolwiek budowlę, chyba zrobię z niej podmurówkę pod jakiś domek i tyle, ewentualnie sklepienia nad drzwiami i oknami

tak na marginesie to nie wiem czy dam rade ułożyć te 600szt i nic nie popsuje :D układałem ognisko z tych cegiełek i mnie szlak trafiał

xendx napisał(a):
... :D albo zrobić drogę klinkierową tak jak Kozak.
gdzie można zobaczyć tą drogę ?
 
OP
OP
xendx

xendx

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#8
Polecam klejenie cegiełek klejem Pattex żel (trochę droższy od popularnych superglutów) ale jego gęsta konsystencja sprawia że nie rozlewa się w niepowołane miejsca i nie wsiąka tak szybko w papier czy tekturę na której przyklejam cegiełki.
 
OP
OP
xendx

xendx

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#15
Jarosław napisał(a):
eszcze nie widziałem bardziej realistycznie wykonanego muru
Dzięki. Dopiero się uczę. Modelarstwo nie jest wcale takie trudne. Najważniejsze to cierpliwość choć zdanie mogę zmienić jak przyjdzie czas na szutrowanie i zazielenianie modułów. :razz:
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.514 33 0
#16
Xendx podziwiam twoją robotę. Z miłą chęcią sam bym taki murek wukonał na swoim własnym module ;) Jestem ciekaw dalszej twojej pracy bo naprawdę zapowiada sie imponująco. Moja robota to przy tym mała kiszka. Powiedz z czego robiłeś te wielkie bloki kamienne poutykane między cegłami i ten niby parapet kamienny :)
 
OP
OP
xendx

xendx

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#17
pado napisał(a):
Powiedz z czego robiłeś te wielkie bloki kamienne poutykane między cegłami i ten niby parapet kamienny
Bloczki kamienne z tektury 0,8mm(bo taką akurat miałem pod ręką ) także cegły były bardziej wysunięte do przodu niż tekturowe bloczki (zdjęcie kilka postów wcześniej) Na miejsca bloczków kamiennych nałożyłem szpachlę Wamodu po czym wyrównałem grubszym papierem ściernym i nożykiem wykonałem fugi i zdrapałem z cegiełek nadmiar szpachli. Parapety kamienne to również tektura (2mm) ponacinana żeby nie kleić każdego bloczku osobno i zaimpregnowana cyjanopanem, który w miarę szybko się w nią wchłania. Przed całkowitym wyschnięciem przetarłem poślinionym palcem żeby klej zaczął szybciej wiązać i wtedy się tak nie błyszczy.Cegiełki najpierw pomalowane bejcą a później razem z bloczkami kamiennymi i "parapetami" pomalowane szarym Humbrolem który zaraz po nałożeniu ścieram chusteczką higieniczną.
PS.
Cyjanoakryle podczas twardnienia wydzielają ciepło więc w sporadycznych przypadkach można sobie zrobić odparzenie.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 0
Buduję makietę 2
Buduję makietę 226
Buduję makietę 9
Buduję makietę 29

Podobne wątki