• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

H0 Moduł z mostem.

OP
OP
G

Greeg

Użytkownik
Reakcje
15 0 0
#21
Zieleń niska będzie dosadzana na końcu. :)
Jutro mam zamiar wylać pierwszą warstwę żywicy, a ponieważ będę to robił pierwszy raz, to mam pytanie o krawędzie modułu. Wystarczy tam sklejka przymocowana ściskami, czy lepiej okleić ją jakąś folią, lub w inny sposób zabezpieczyć?
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#22
Osobiście polecałbyn jakieś gładkie pcv lub coś w tym klimacie. Ze sklejką bym nawet nie próbował.
 

zepfot

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
443 0 1
#23
Do sklejki żywica się przyklei , możesz użyć sklejki lub jakiegokolwiek innego płaskiego i sztywnego materiału ale pod warunkiem że od strony gdzie będzie miał kontakt z żywicą umieścisz folie najlepiej polipropylenową.
 
J

Jurek ST44

Gość
#24
Na koncach rzeki wklej przezroczyste PCV uszczelnij wikolem i zalewaj. Będzie widać dno rzeki i wszystko co tam wrzucisz.
 
OP
OP
G

Greeg

Użytkownik
Reakcje
15 0 0
#26
Do zatamowania żywicy użyłem sklejki, do której przykleiłem folię aluminiową. Trochę się spieszyłem, żeby się z tym wyrobić do końca ferii, ale mam nadzieję, że nie wejdzie ona w żadną reakcję i wszystko będzie ok. Przed wylewaniem wody środek dna delikatnie pomalowałem ciemno brązową farbę, aby nadać głębi, oraz przykleiłem tam trochę gąbeczek. Dzisiaj wylałem ostatnią warstwę, którą jutro postaram się trochę wymodelować. Niestety delikatnie zalałem trawę przy brzegu i będę to musiał później zamaskować, ale nie powinno być z tym problemu.
@King
Użyłem jednoskładnikowego Fallera. :)
 

Załączniki

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.287 247 30
#28
pięknie się zapowiada, dodaj troszkę smaczków na brzegach rzeczki, krzewy , trawy wysokie etc. ..
 
OP
OP
G

Greeg

Użytkownik
Reakcje
15 0 0
#29
Czy to normalne, że woda jednoskładnikowa fallera po dwóch tygodniach od wylania, zrobiła się ponownie mleczna, pomimo tego, że wcześniej była już przeźroczysta i twarda?
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
#30
No niestety miałem taki przypadek - może nie totalnie mleczna ale dość mocno zmętniała i taka została. U mnie wydarzyło się to przy dość wysokiej temperaturze - latem (ale nie wiem czy była to przyczyna - taka hipoteza tylko).
 
OP
OP
G

Greeg

Użytkownik
Reakcje
15 0 0
#31
To nie dobrze. :/ Dam jej jeszcze 2 tygodnie, jeśli nic się nie zmieni to zerwę i spróbuję raz jeszcze z inną żywicą.
 
OP
OP
G

Greeg

Użytkownik
Reakcje
15 0 0
#32
Chwilę mnie tu nie było, ale to nie znaczy, że nic się nie działo. :)
Po piątej próbie udało się uzyskać zadowalający i wystarczający dla mnie efekt. Wiem, że nie jest idealnie i wielu z was lało by żywicę od nowa, ale ja nie mam już na to ochoty. Na reszcie skrzynek tory są pomalowane i czekają na szutrowanie, ale to po osadzeniu na stałe mostów i położeniu toru na środkowej skrzynce. Później czeka mnie zabawa z zielenią. W międzyczasie powstała również pokojowa ujeżdżalnia dla taboru, bo rozkładanie torów na podłodze nie było dobrym rozwiązaniem. Cztery skrzynki są demontowalne i ładnie mieszczą się pod częścią zamontowaną na stałe, więc makieta nie zagraca mi pokoju. Z założenia jest to goła decha z torami i na 99% tak zostanie, ponieważ po skończeniu tych modułów zabiorę się za następne. Napędów w rozjazdach też nie przewiduję, gdyż do zabawy nie są mi potrzebne, a zawsze trochę pieniędzy trzeba na to wydać. :)
 

Załączniki

OP
OP
G

Greeg

Użytkownik
Reakcje
15 0 0
#35
Chciałem uniknąć ich stosowania, ponieważ miałem z nimi już kiedyś problem, a także chciałem uniknąć łuków o tak małych promieniach. teraz najmniejszy łuk to R4 Piko. Próbowałem teraz wrzucić plan, ale wyskakuje jakiś błąd przy dodawaniu załącznika. Spróbuję jeszcze później. :)
 
OP
OP
G

Greeg

Użytkownik
Reakcje
15 0 0
#38
Nie będzie żadnego, jak już pisałem, na 99% zostanie tylko goła sklejka z korkiem i torami. Będzie to służyć tylko do zabawy pociągami. W planach mam trochę większy i ciekawszy projekt, więc nie ma sensu się z tym bawić. :)
 

obonek

Użytkownik
Reakcje
33 0 0
#40
O czymś podobnym kiedyś myślałem, fajnie się zapowiada. Możesz napisać jaki miałeś problem z zwrotnicami łukowymi? Gdzieś już na forum widziałem, że ktoś pisał podobnie, ale nie bardzo był sprecyzowane o co dokładnie chodziło. Interesuje mnie to trochę, bo w moim projekcie makiety w domu mam aż w dwóch miejscach do zastosowania właśnie to rozwiązanie, w teorii da się to co chcę zrobić trochę inaczej, więc póki mam jeszcze możliwość to wolałbym zbadać rozwiązanie dokładnie.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 0
Buduję makietę 2
Buduję makietę 226
Buduję makietę 9
Buduję makietę 29

Podobne wątki