• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

H0 Moduł z mostem.

Greeg

Użytkownik
Reakcje
15 0 0
#1
Cześć wszystkim. :)
Na początku się przedstawię. Mam na imię Grzesiek, 17 lat. Buduję z tatą moduł, który wzorowany będzie na krótkim odcinku linii numer 91 Kraków- Medyka zawierającym most na Uszwicy. Nie będzie to wierna kopia, ponieważ jako przęseł użyję mostu Auhagen 11341. Przewiduję również odwzorowanie na nim sieci trakcyjnej. Modelowaną porą roku będzie lato, oraz przedstawiony będzie stan przed modernizacją linii. Profile to 2E99 Fremo, a całkowita długość modułu to 270 cm. Skrzynki są już gotowe, ale jeszcze nie mają nóg. Tu rodzi się pierwsze pytanie, który patent na nie polecacie? Oto kilka zdjęć, tego co do tej pory zrobiliśmy:
_DSC0844.JPG _DSC0845.JPG _DSC0846.JPG _DSC0847.JPG 12153087165_b4130712be_k.jpg
 

Załączniki

OP
OP
G

Greeg

Użytkownik
Reakcje
15 0 0
#2
Chciałbym już montować tory, więc zamówię korek, oraz gniazda i wtyki bananowe. Proszę o pomoc w wyborze jak najlepszych jakościowo, najchętniej z linkiem do sklepu. :) Chciałbym również zamontować na segmentach gniazda do fredów, aczkolwiek być może mało szukałem, lub w normie nic nie jest na ten temat napisane, dlatego chciałbym, abyście przybliżyli mi co i jak. :)
 

zepfot

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
443 0 1
#4
Korek kupisz np. w marketach budowlanych zazwyczaj na dziale z tapetami jest sprzedawany w arkuszach jak i w rolkach.
Też gdzieś na forum jest link do sklepu "korek.pl" czy jakoś tak.
 
OP
OP
G

Greeg

Użytkownik
Reakcje
15 0 0
#9
Po prostu kiedyś, w którymś wątku, którego już nie mogę odnaleźć była dyskusja na temat jakości bananków i najlepszych firm. Więc zamówię któreś z poleconych. :)
 
OP
OP
G

Greeg

Użytkownik
Reakcje
15 0 0
#11
Dzięki, właśnie to kiedyś czytałem. :) Jeszcze jedno pytanie, zapewne nie ostatnie. :) Czy obydwa tory mają być podłączane do jednej magistrali, czy każdy ma swoją osobną?
 
OP
OP
G

Greeg

Użytkownik
Reakcje
15 0 0
#12
Prawie rok minął od ostatniego postu, ale to nie znaczy, że nic się nie działo. :) Rzeźba terenu została wykonana w jakichś 90%. Czeka mnie jeszcze szlifowanie i delikatne poprawki. Tory zostały położone na skrajnych skrzynkach. Środkowa czeka na wylanie wody i zrobienie zieleni pod mostami. Dopiero później będę ustawiał mosty na stałe i przymocowywał tory. :)
Zdjęcia jakości komórkowej.
 

Załączniki

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#14
Fajnie to wygląda, tylko popracuj nad oświetleniem tych modułów podczas wykonywania zdjęć. I mam takie pytanie, czy była by możliwość wykonania zdjęcia tego mostu w realu, lecz po zakończeniu prac budowlanych, bez tych barierek z desek i tej koparki, i nie pod kątem tylko na wprost, tak aby filar był na środku zdjęcia?.
 
OP
OP
G

Greeg

Użytkownik
Reakcje
15 0 0
#15
Ten most już fizycznie nie istnieje, został przebudowany podczas modernizacji tej linii. Niestety nie mam jego zdjęcia w całej okazałości z przed rozpoczęcia prac.
 
OP
OP
G

Greeg

Użytkownik
Reakcje
15 0 0
#17
Trochę czasu upłynęło, więc pora na małą aktualizację. :)
Skrzynki zyskały już finalną rzeźbę terenu. Przyczółki zostały skończone i czekają już tylko na montaż przęseł. Na środkowym segmencie zostało posiane trochę trawy, a w korycie rzeki pojawił się piasek i drobne kamienie. Zastanawiam się czy wybarwić koryto na ciemniejszy kolor i czy dodać trochę kamieni na brzegach. Proszę o porady w tych kwestiach. :)
 

Załączniki

Arti55

Znany użytkownik
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
124 0 0
#18
Nieźle. Ładna patyna betonowych podpór Wydaje mi się, że koryto jest za głębokie albo za strome zbocze koryta. Trzymam kciuki za dalsze postępy pracy.
 
OP
OP
G

Greeg

Użytkownik
Reakcje
15 0 0
#19
Zbocza są rzeczywiście za strome, ale teraz już trochę za późno na poprawę tego. :/ Jednak sądzę, że jak już wyleję wodę, której będzie 8-9mm to będzie to trochę lepiej wyglądało.
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
#20
Zbocza są rzeczywiście za strome, ale teraz już trochę za późno na poprawę tego. :/ Jednak sądzę, że jak już wyleję wodę, której będzie 8-9mm to będzie to trochę lepiej wyglądało.
Tu i ówdzie na brzegu posadź też jakieś krzaki i efekt wizualny będzie pewnie lepszy a stromizna trochę się zamaskuje.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 0
Buduję makietę 2
Buduję makietę 226
Buduję makietę 9
Buduję makietę 29

Podobne wątki