• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm moduł ,,Wielkopolska"

Arti55

Znany użytkownik
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
124 0 0
#22
Nogi ładne, estetyczne lecz tylko na stacjonarną makietę. Wsadziłeś kupę roboty. Podziwiam.
[DOUBLEPOST=1489257434][/DOUBLEPOST] Stosuj więcej poprzeczek w skrzynce. Dwie jest wystarczająco. Jedna trochę przymało.
 
OP
OP
tkt2

tkt2

Aktywny użytkownik
Reakcje
70 0 0
#27
Witam po dłuższej przerwie.
Za wiele to się nie działo, na segmencie nr.1 jedną połowę wypełniłem styropianem (miał być styrodur, a znalazłem w domu jakieś nie potrzebne kawałki styropianu, więc ich użyłem, bo czy styrodur, czy styropian efekt końcowy taki sam). Oczywiście jeszcze trzeba będzie to poszpachlować, pomalować itp.
 

Załączniki

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
#32
Ogólnie OK, ale skos nasypu masz za ostry. Druga sprawa, czy przycięcie równego paska fałszywej podsypki to taka skomplikowana sprawa? W marketach budowlanych są profile aluminiowe 1000x30x3mm i to doskonale służy do rysowania i przycinania korka i innych materiałów.
 
OP
OP
tkt2

tkt2

Aktywny użytkownik
Reakcje
70 0 0
#34
Słabo. Od ostatniego wpisu minęło kilka miesięcy, a przez ten czas jedynie pomalowałem segmenty.
DSC02269.JPG

DSC02271.JPG

Słuchając się rady @Flotoma zdarłem czarną farbę z profili czołowych.

Niektórzy pomyśleli że na tej makiecie będzie tylko las sosnowy bez żadnych urozmaiceń. Uspokajam.
To jest rysunek który przedstawia co będzie na tej makiecie:
Bez tytułu.png

Droga będzie z kostki brukowej, przejazd niestrzeżony.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
tkt2

tkt2

Aktywny użytkownik
Reakcje
70 0 0
#35
Witam szanownych użytkowników tego forum!
IMG_20190402_191055.png
IMG_20190402_191027.png

Po bardzo długiej przerwie, spowodowanej przeróżnymi sytuacjami, znów wracam do budowy tej makiety.
Prace nad makietą idą bardzo, ale to bardzo powoli, co nie oznacza jednak że projekt został zawieszony.
Przez ponad rok czasu, jedyne co zrobiłem, to na pierwszym segmencie, zamontowałem tor, lutowanie przewodów do zasilania tego toru, a więc elektryka, tor został pomalowany, po czym został zasypany kruszywem. Segment jest przejezdny, wszystko działa poprawie.
Pozdrawiam.
 
OP
OP
tkt2

tkt2

Aktywny użytkownik
Reakcje
70 0 0
#37
Witam po kolejnej przerwie, nie wiele się działo (jak zwykle...:LOL:), układałem tory, malowałem je, zasypywałem tłuczniem. Makieta jest już cała przejezdna, wszystko działa i idzie po mojej myśli.


zdjęcia:
PSX_20200225_165431.jpg


PSX_20200225_165606.jpg

Jest to tor na skrzynce z przejazdem. Wszystko malowane pędzlami.
reszta skrzynek ma już niemal gotowy tor:
PSX_20200225_170113.jpg

PSX_20200225_165759.jpg

Niemal gotowy, bo już nie długo (bynajmniej mam nadzieje) zostaną te tory dość mocno zarośnięte.
I cała makieta:
PSX_20200225_165958.jpg

Przy sztucznym świetle wygląda nie najlepiej, ale w świetle dziennym, to już co innego.
Ot mogę się jeszcze pochwalić niedawno zwaloryzowanym przeze mnie parowozem:
PSX_20200225_165921.jpg

I dość dobrze widać kolor szyn.

Kolego. Kruszywo jest używane na budowie, i do budowy dróg, Ty użyłeś tłucznia jako podsypki. Ale działaj dalej.
Przepraszam, spotkałem się z takim określeniem, jak ktoś tak powiedział na tłuczeń, nie wiedziałem że jest to niepoprawne określenie:cry:.

I pytanie do szanownych użytkowników tego forum. Czy jest w ogóle sposób na kurz na makiecie? Trzymanie skrzynek osobno w jakiś specjalnie zrobionych pudełkach czy coś:niepewny:? To straszne, odrobina kurzu niszczy cały efekt...

Mam nadzieje że nie długo będę wrzucał kolejne wpisy i zdjęcia do tej relacji;)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 0
Buduję makietę 2
Buduję makietę 226
Buduję makietę 9
Buduję makietę 29

Podobne wątki