• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm moduł ,,Wielkopolska"

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.650 133 3
#81
Nudzi mi się, trawki elektrostatyczne dopiero zbieram...
Zobacz załącznik 724928
Pierwszy raz spotkałem się z produktami firmy VMC i zadowolony jestem, Trawka firmy Noch bardzo ładna, chyba niezbyt popularna 9mm.
Ale w międzyczasie przerabiam te jakże wspaniałe nogi do makiety.
Zobacz załącznik 724929
świetne nogi, super ultra precyzyjnie wykonane co do części dziesiątych milimetra, mega sztywne, bardzo łatwe w transporcie, po wciśnięciu niewidzialnego przycisku zmieszczą się nawet do kieszeni :devil:
Może w chociaż uda mi się za nie długo zrobić znaki drogowe, bo na razie wygląda to tak jakbym całą kwarantanne miał nic nie robić, a trawkę zacznę "siać" akurat jak się skończy siedzenie w domu:mad::mad:
Z tymi nogami to jest tak że w większości miejsc gdzie się wystawiamy podłoga nie jest równa ;] dlatego stopki są regulowane ;) A te będą pasować w tym konkretnym miejscu ;)
 
OP
OP
tkt2

tkt2

Aktywny użytkownik
Reakcje
70 0 0
#82
Dziś pierwsze w historii, próbne "sianie" trawy elektrostatycznej w moim wykonaniu.
w tym miejscu będzie las, więc przewaga ciemnych i żywych i brązowych odcieni traw.
PSX_20200525_185228.jpg

PSX_20200525_185259.jpg

Nie mam pojęcia czy wyszło czy nie, jeśli jednak nie najlepiej jest, to mam nadzieje że w przyszłości uda mi się zniwelować błędy zielenią średnią.
Pozdrawiam
 

Mateusz B

Moderator Grupy KKMK
Zespół forum
KKMK
H0e
Reakcje
327 2 0
#83
Trawa może nie najgorsza, ale moim zdaniem prędzej nada się na łąkę niż do lasu. Nie wiem jak bujny las planujesz, ale podłoże lasu to zwykle ściółka oraz zbutwiałe liście. Tak bujna trawa nie ma szans wyrosnąć w cieniu drzew. Co najwyżej porosty, paprocie, krzaki, małe drzewka.

1590420966365.png
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
#85
W lesie sosnowym trawa będzie choć nie zawsze bo czasem mech i paprocie też. W lesie liściastym częściej właśnie liście z słabo z trawą.
 
OP
OP
tkt2

tkt2

Aktywny użytkownik
Reakcje
70 0 0
#86
Zerwałem trawę w tym miejscu, bo coś zepsułem:p
poszpachlowałem, wygładziłem, i jak będę miał wystarczającą ilość pyłu, dopiero będę siał.
Natomiast w ostatnim czasie zachwaściłem tory:D i udało się, efekt wyszedł dokładnie jak w planach.
PSX_20200615_171004.jpg

PSX_20200615_171038.jpg

PSX_20200615_171119.jpg

PSX_20200615_171203.jpg

PSX_20200615_171312.jpg

Po prostu, dokładnie jak chciałem, tak mi wyszło.
@mudol 2 i 5 zdjęcie, o takie klimaty mi chodzi, idealne
 
OP
OP
tkt2

tkt2

Aktywny użytkownik
Reakcje
70 0 0
#88
Witam wszystkich :)
Chciałbym się pochwalić stanem prac na dzień dzisiejszy, po kilku nieudanych próbach udało mi się zrobić coś co mnie w końcu zadowoliło, tak więc może od razu mi nie wszyło, ale robię do skutku. Szkoda że zrobiłem imitacje trawy na jedynie tej skrzynce ze zdjęć, wiem leniwy jestem, bardziej przejmuje się tym skąd wytrzasne kasę na 3 polskie parowozy w tym roku, jak polskie parowozy były rzadkością u producentów seryjnych tak teraz musieli tyle na raz:eek:
PSX_20210116_171829.jpg

PSX_20210116_171954.jpg

Jeszcze zapewne w wielu miejscach dokleję różne kępy traw, gdzieś dosieje trawę w innym odcieniu, i tak dalej, można by tak bez końca..
ale w chwili obecnej jestem z takiej trawy zadowolony, o ile tego nie zepsuje.
Bardzo fajnie to wygląda :)
Myślisz że nadał by się taki szlak na jakieś wystawy? o ile go nie spieprze, i nadal wszystko mi będzie się udawalo jak do tej pory:p
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 0
Buduję makietę 2
Buduję makietę 226
Buduję makietę 9
Buduję makietę 29

Podobne wątki