• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm moduł ,,Wielkopolska"

OP
OP
tkt2

tkt2

Aktywny użytkownik
Reakcje
70 0 0
#41
skrzynka z przejazdem kolejowym.
najpierw przestrzeń między podkładami wypełniałem klejem typu wikol:
PSX_20200326_123721.jpg

Zasypywanie tłuczniem:
PSX_20200326_123509.jpg

paskudnie wygląda, no nie?
dlatego na koniec dobarwianie śliną i pastelami (tak jak podczas waloryzacji parowozu pędzlem):
PSX_20200326_123703.jpg

powiedzcie czy wyszło dobrze, czy źle, bo no niby dla mnie ok, ale ja nie jestem ekspertem, dlatego co ja mogę powiedzieć.
Teraz zaczną się prace nad przejazdem, płyty na przejeździe będą drewniane, dlatego, z czego je zrobić? listewki modelarskie? o jakich wymiarach ? 2mm na 2mm? oraz jak powinien wyglądać znak "stop", gdy makieta jest stylizowana na lata 70?
 
OP
OP
tkt2

tkt2

Aktywny użytkownik
Reakcje
70 0 0
#43
Jakiego wikolu używasz?
Chodzi o gęstość wikolu? tu na tym zdjęciu jest gęsty. Dokładnie robię tory według tego starego jak świat poradnika:

youtube.com/watch?v=FIKH1iKgWEM

Stary ale skuteczny:D

Dzięki za tą historie znaków w Polsce, tak się spodziewałem że tak znak stop wtedy wyglądał.
ale widziałem nie raz na tutaj, że są osoby które robiły makiety właśnie z takimi znakami.
to mam może i banalne i głupie pytanie, ale serio nie wiem, skąd wytrzasnąć takie znaki na makietę, jak je zrobić?
 
OP
OP
tkt2

tkt2

Aktywny użytkownik
Reakcje
70 0 0
#47
A tak z innej beczki, to chciałbym być w klubie modelarskim, samemu trochę nudno, KSK Wrocław, jesteście najbliżej mnie, nie przeszkadzał bym ?:D
 

marekm

Znany użytkownik
Reakcje
1.389 0 0
#51
Dzięki, ale metoda była bardzo prosta - pomalowałem je, a w zasadzie prawie nasączyłem bejcą a następnie
twardym pędzlem wcierałem suche pastele. Trochę czarnej, brązowej i rdzawej.
 
OP
OP
tkt2

tkt2

Aktywny użytkownik
Reakcje
70 0 0
#54
Poszło szybciej niż się spodziewałem:)
gotowe płyty na przejazd zrobione z zapałek:
PSX_20200327_163212.jpg

Myślę że nie najgorzej, dzięki @marekm za podpowiedzi:)
I wklejone płyty na przejeździe:
PSX_20200327_163314.jpg

Teraz biorę się za robienie drogi, imitującej kostkę brukową, wykonam ją dokładnie tą techniką:
 

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
#58
Najpierw musisz sobie odpowiedzieć na jedno, ale to zajebiście ważne pytanie: co rozumiesz przez 'kocie łby'.
Kamienne nawierzchnie odchodzą do lamusa, takie prawdziwe kocie łby są już albo wywalone albo zalane asfaltem. To kamienie polne.
Zauważyłem że ostatnio wystarczy że droga jest z kamienia i już ma taką nazwę, a to nie całkiem to.
Kilka przykładów znajdziesz na forum, a jeśli szukasz tutoriali to jednak anglo- i niemieckojęzycznych.
Pierwsze z brzegu:
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.370 463 29
#59
co rozumiesz przez 'kocie łby'
No właśnie, zarówno filmik podlinkowany przez kolegę tkt2, jak i te od kolegi hugwy, pokazują wykonanie nawierzchni z kostki brukowej, a nie z kocich łbów. Tak, jak pisał kolega hugwa, kocie łby to zaokrąglone, nieregularne kamienie, a nie równo ułożona kostka, różnego typu.
 

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
#60
Poszedłem tropem filmu, moim zdaniem takiego sobie, który powiesił @tkt2 .
Kamienie polne to już jednak level master, dwa ładne widziałem tu na forum, jeden zrobił @daniel loko, drugi ktoś w eNce, ale jakoś nie mogłem tak na szybkości znaleźć.
Dla "leniuszków" zrobiłem odlewany, ale też wymaga roboty od nagłej korony.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 0
Buduję makietę 2
Buduję makietę 226
Buduję makietę 9
Buduję makietę 29

Podobne wątki