• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm moduł ,,Wielkopolska"

Arti55

Znany użytkownik
FREMO Polska
Nogi ładne, estetyczne lecz tylko na stacjonarną makietę. Wsadziłeś kupę roboty. Podziwiam.
[DOUBLEPOST=1489257434][/DOUBLEPOST] Stosuj więcej poprzeczek w skrzynce. Dwie jest wystarczająco. Jedna trochę przymało.

OP
OP
tkt2

tkt2

Aktywny użytkownik
Witam po dłuższej przerwie.
Za wiele to się nie działo, na segmencie nr.1 jedną połowę wypełniłem styropianem (miał być styrodur, a znalazłem w domu jakieś nie potrzebne kawałki styropianu, więc ich użyłem, bo czy styrodur, czy styropian efekt końcowy taki sam). Oczywiście jeszcze trzeba będzie to poszpachlować, pomalować itp.

Załączniki

Zbyszek

Zajebistość roku
Ogólnie OK, ale skos nasypu masz za ostry. Druga sprawa, czy przycięcie równego paska fałszywej podsypki to taka skomplikowana sprawa? W marketach budowlanych są profile aluminiowe 1000x30x3mm i to doskonale służy do rysowania i przycinania korka i innych materiałów.

OP
OP
tkt2

tkt2

Aktywny użytkownik
Słabo. Od ostatniego wpisu minęło kilka miesięcy, a przez ten czas jedynie pomalowałem segmenty.
DSC02269.JPG

DSC02271.JPG

Słuchając się rady @Flotoma zdarłem czarną farbę z profili czołowych.

Niektórzy pomyśleli że na tej makiecie będzie tylko las sosnowy bez żadnych urozmaiceń. Uspokajam.
To jest rysunek który przedstawia co będzie na tej makiecie:
Bez tytułu.png

Droga będzie z kostki brukowej, przejazd niestrzeżony.

Ostatnio edytowane:
OP
OP
tkt2

tkt2

Aktywny użytkownik
Witam szanownych użytkowników tego forum!
IMG_20190402_191055.png
IMG_20190402_191027.png

Po bardzo długiej przerwie, spowodowanej przeróżnymi sytuacjami, znów wracam do budowy tej makiety.
Prace nad makietą idą bardzo, ale to bardzo powoli, co nie oznacza jednak że projekt został zawieszony.
Przez ponad rok czasu, jedyne co zrobiłem, to na pierwszym segmencie, zamontowałem tor, lutowanie przewodów do zasilania tego toru, a więc elektryka, tor został pomalowany, po czym został zasypany kruszywem. Segment jest przejezdny, wszystko działa poprawie.
Pozdrawiam.

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
A
Relacje H0/H0m/H0e/H0f 9
Relacje H0/H0m/H0e/H0f 14
Relacje H0/H0m/H0e/H0f 53
Relacje H0/H0m/H0e/H0f 9
Relacje H0/H0m/H0e/H0f 29