• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm Moduł w gablotce oraz moduł stacji Arturów.

Arti55

Znany użytkownik
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
124 0 0
#1
Witam serdecznie. Chciałbym zademonstrować swoją pracę.
 

Załączniki

Arturro

Znany użytkownik
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
136 6 0
#6
Droga z "kocich łbów" wygląda jakby była na lewą stronę.
Może to kwestia światła albo coś, bo jak patrzę na to zdjęcie to widzę dołki zamiast wystających kamieni.
 

Tomek K

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
347 5 1
#8
Może jakiś plan bo nic z tego nie rozumiem :idea: Semafor dwukomorowy przy pojedynczym torze :?: dalej jakaś tarcza manewrowa :?: Co to jest :?:
 
OP
OP
Arti55

Arti55

Znany użytkownik
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
124 0 0
#10
grzegorz napisał(a):
Sam moduł niczego sobie, ale skont wziąłeś (bez obrazy) takie dziwne lampy?
A co w nich dziwnego? To wyrób Pana Kluby i jest rewelacyjnie wykonany
 

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.341 33 1
#12
Witam :D . Mnie się bardzo podoba, a ten fragment ze schodami i zejściem do ulicy jest po prostu super. Ale czy to oznacza, ze przed stacją nie będzie żadnego parkingu, czy też ten bruk to fragment parkingu? Sam też bardzo jestem ciekaw dlaczego zastosowałeś semafor dwukomorowy? Takie semafory ustawia się raczej na posterunkach odstępowych (Np Niewodnica koło Białegostoku), a u Ciebie są rozjazdy i nawet tarcza manewrowa, co zapowiada manewry, a więc i tor wyciągowy i jakiś odcinek osłonięty semaforami z dwóch stron, a więc jakieś powiązanie semafora wjazdowego z wyjazdowym, a więc nie bedziesz mógł podać wszystkich sygnałów :( . Może, póki jeszcze można, pokaż jaki masz plan ustawienia urządzeń srk jak sugerował Tomek K. Naprawdę zna się na rzeczy. Mnie uratował przed kompromitacją plan lokomotywowni :p (No za wyjątkiem tego, co sknociłem nieodwracalnie :roll: )
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
#13
Arti55 napisał(a):
A co w tej zieleni jest takiego archaicznego kolego?
Chodzi mi o ten łaciaty patchwork :|
Co do lamp, to faktycznie są dziwne, nie spotkałem jeszcze żadnego zdjęcia z takim wzorem lamp w rzeczywistości, co nie znaczy, że nie istniały, bo są dosyć oryginalne.
 
OP
OP
Arti55

Arti55

Znany użytkownik
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
124 0 0
#14
Wyjaśnię sens budowy tej makiety , która będzie ze szkłem. Po pierwsze ma to fajnie wyglądać, po drugie będzie zaprogramowane przypuśćmy na dwie godziny jazdy w ruchu wahadłowym, co pozwoli mi na codzienną jazdę jednej z wielu moich lokomotyw w celu ich przesmarowania. Semafory zamontowałem po to aby tylko były i świeciły. W każdej chwili będzie można je zdemontować gdy będę chciał się gdzieś podłączyć. Koziołki manewrowe podpowiedział mi jeden taki, że tak można je postawić i to nie będzie lipa. Końce tej modułowej makietki będą miały znormalizowane przejściówki aby się podłączyć do innych. To na tyle. Pozdrawiam.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#15
Arti55 napisał(a):
Po pierwsze ma to fajnie wyglądać,
Wygląda to już całkiem fajnie, ale żeby było jeszcze fajniejsze, powinno jednak w miarę możliwości przypominać rzeczywistość - mam tu na myśli sygnalizację:
Arti55 napisał(a):
Semafory zamontowałem po to aby tylko były i świeciły.
No oczywiście można i tak do tego podejść, ale ja bym sugerował ich ustawienie zgodne z zasadami. O ile dobrze widzę, ten dwukomorowy semafor stoi za rozjazdami, jakby już na szlaku - to faktycznie trochę bez sensu. Podobnie tarcza manewrowa: poza tym, że rzeczywiście może za blisko rozjazdu (chociaż to niezbyt wielki problem), to nie bardzo wiadomo, po co ona tam stoi? A przy okazji: co to są "koziołki manewrowe"?
 

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.341 33 1
#17
Andrzej Harassek napisał(a):
poza tym, że rzeczywiście może za blisko rozjazdu (chociaż to niezbyt wielki problem),
Na zachodniej głowicy Warszawy Wschodniej karzełki stoją bardzo blisko ukresu
Arti55 napisał(a):
. Semafory zamontowałem po to aby tylko były i świeciły. W każdej chwili będzie można je zdemontować gdy będę chciał się gdzieś podłączyć. .
No sam nie wiem. Twoi maszyniści się przyzwyczają do jazdy na nieprawidłowych sygnałach i na jakiejś klubowej imprezie narobią Ci wstydu :roll: ;)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 0
Buduję makietę 2
Buduję makietę 226
Buduję makietę 9
Buduję makietę 29

Podobne wątki