• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm Moduł w gablotce oraz moduł stacji Arturów.

OP
OP
Arti55

Arti55

Znany użytkownik
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
124 0 0
#41
Daniel a mógłbyś mi podać numer katalogowy bo wiesz przeglądałem ich ofertę i widziałem taką w puszce 380ml z jakąś małą buteleczką przypuszczam że to utwardzacz.
 
OP
OP
Arti55

Arti55

Znany użytkownik
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
124 0 0
#42
Witam serdecznie. Mam pytanie. Czy ktoś orientuje się gdzie można kupić ładne polskie ławeczki stacyjne. A może ktoś prywatnie takie coś zrobi? Drugie pytanie. Powoli zbieram materiały do zrobienia lokomotywowni. Mam budynek administracyjny, mam lokomotywownie wachlarzowe na 9 stanowisk, mam obrotnicę i co jeszcze muszę kupić by można stworzyć taki moduł?
 
Reakcje
1.731 13 0
#43
Ławeczki polskie można zamówić albo u Makieciarza,albo w Modelmanii :)
Natomiast do zagospodarowania terenu parowozowni potrzebne jest jeszcze po za tym co masz: kompresownia i stanowisko z wyciorem do czyszczenia kotłów, kanały oczystkowe, minimum 4 sztuki. dwa lub trzy krany wodne ,wieża ciśnień urządzenia do nasypywania piasku do piasecznic parowozów, budynek (zasobnik piasku), rampa przytorowa do konserwacji kotła parowozu, zasobniki z węglem, basen lub inny zasobnik do szlaki (do opróżniania kanałów oczystkowych) ,dźwigi lub żurawie do nawęglania tendrów parowozów i jakieś dwie lub trzy szopy gospodarcze no i lampy które oświetlają teren parowozowni.
Jeśli o czymś zapomniałem to może ktoś z kolegów jeszcze coś dopisze :) .
 
OP
OP
Arti55

Arti55

Znany użytkownik
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
124 0 0
#49
Zastosowałem punktowe oświetlenie ledowe. Znajduje się tam siedem sztuk halogenów ledowych. Teraz widzę, że i lepsze i tańsze byłoby oświetlenie taśmą ledową. Takie oświetlenie zastosuje w gablocie powyżej.
 

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.363 33 1
#50
Heloł :D . Przepraszam, że to napiszę, ale Twoje dzieło to kolejna zmarnowana robota ......... No bo jak można tak fajny segment zachować tylko dla siebie. Z takimi umiejętnościami mogłeś spokojnie zrobić znormalizowane końcówki i na co dzień cieszyć oko w domu, a jak nadejdzie czas jakiegoś zlotu, byłby wspaniały kawałek szlaku. No żeby chociaż to było nieudane, albo kiepskie, a tak robota z najwyższej półki i w przenośni (REWELACJA :shock: ) i dosłownie (siedzi na tej półce a my możemy sobie tylko pooglądać przez szkiełko) :(
 
OP
OP
Arti55

Arti55

Znany użytkownik
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
124 0 0
#52
bstok70 napisał(a):
Heloł :D . Przepraszam, że to napiszę, ale Twoje dzieło to kolejna zmarnowana robota ......... No bo jak można tak fajny segment zachować tylko dla siebie. Z takimi umiejętnościami mogłeś spokojnie zrobić znormalizowane końcówki i na co dzień cieszyć oko w domu, a jak nadejdzie czas jakiegoś zlotu, byłby wspaniały kawałek szlaku. No żeby chociaż to było nieudane, albo kiepskie, a tak robota z najwyższej półki i w przenośni (REWELACJA :shock: ) i dosłownie (siedzi na tej półce a my możemy sobie tylko pooglądać przez szkiełko) :(
Dziękuje serdecznie za pochlebstwa, ale nie zmarnuje się. Jest to tak pomyślane, że w domu cieszyć oko będzie a i na imprezy będę mógł zabierać. Ramę ze szkłem się łatwo demontuje a i moduły końcowe znormalizowane też będą. Pozdrawiam.
 
OP
OP
Arti55

Arti55

Znany użytkownik
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
124 0 0
#54
Witam serdecznie. Następne fotki. Zostało ukończone dwa z trzech modułów. Jeszcze tylko elektryka i filmik.
 

Załączniki

OP
OP
Arti55

Arti55

Znany użytkownik
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
124 0 0
#57
No i makieta ukończona. Teraz tylko pare dni będę zalewał wodę, podłączenie elektroniki i jakieś życie na makietkę czyli zwierzątka i ludki.
 

Załączniki

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.496 33 0
#59
Bardzo ładnie wszystko wykonane zwłaszcza stolarka która powoduje moją radość :) Zieleń i torowisko też piękne. 3mam kciuki i przeglądam wątek aby czerpać inspirację dla siebie.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 0
Buduję makietę 2
Buduję makietę 226
Buduję makietę 9
Buduję makietę 29

Podobne wątki