• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm Moduł testowy

Jan SP

Użytkownik
Reakcje
2 0 0
#1
Witam,
od długiego czasu już planuje stworzenie makiety modułowej. Niestety jeszcze nie jestem w tym temacie zbyt doświadczony więc postanowiłem rozpocząć prace nad modułem testowym. Będzie to moduł o długości 900 mm przedstawiający szlak jednotorowy. Moduł będzie zakończony profilami LL500 czyli według nor PMM-owskich.
W załączniku wysyłam zdjęcia tego co do tej pory udało mi się uzyskać (jest to wykonanie większości elementów). Do wykonania pozostały mi jescze kilka elementów czyli klocki podtrzymujące podtorze oraz element, z którym mam chyba największy problem czyli samo "podtorze" na którym spoczywa tor na korku. I tu nasuwa się moje pierwsze pytanie czy podtorze ma być z profilu trapezem podobnie jak profil czołowy czy może to być po prostu cienka listwa z profilu prostokątnego. Nie wiem czy przybliżyłem problem dokładnie. Jak coś to napisze pytanie inaczej sformułowane i rozrysowane. Zdjęcia modułu wyśle później w osobnym poście.

Pozdrawiam
 
OP
OP
J

Jan SP

Użytkownik
Reakcje
2 0 0
#4
A teraz pytanie jakiej wysokości ma być fałszywa podyspka? Czy mogą to być 2 mm. I czy może być wykonana w całości z korka?
 
OP
OP
J

Jan SP

Użytkownik
Reakcje
2 0 0
#5
Tak wygląda moduł obecnie. Za parę dni będę miał brakujące elementy i wezmę się za montowanie a później elektryke z małą pomocą.
 

Załączniki

OP
OP
J

Jan SP

Użytkownik
Reakcje
2 0 0
#6
Dzisiaj dostałem brakujące elementy. Planuję rozpocząć za parę dni montaż. Ale jako, że zastanawiam się nad kolejnymi etapami to czy któryś z forumowiczów ma może link do jakiegoś wątku, w którym jest przedstawiony proces tworzenia całej elektryki na module? Chodzi mi o moduł jak wcześniej wspomniałem ze szlakiem jednotorowym.

Pozdrawiam
 

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.644 133 3
#8
Z mojego punktu widzenia. Podtorze robi się ze sklejki - korek nic nie daje. Co do skosów 45 stopni to robię je z masy szpachlowej a konkretnie czegoś co się nazywa SEMI Light - jest bardzo lekka i po wyschnięci jest "sprężysta", nie pęka po czasie.
 
OP
OP
J

Jan SP

Użytkownik
Reakcje
2 0 0
#9
Z mojego punktu widzenia. Podtorze robi się ze sklejki - korek nic nie daje. Co do skosów 45 stopni to robię je z masy szpachlowej a konkretnie czegoś co się nazywa SEMI Light - jest bardzo lekka i po wyschnięci jest "sprężysta", nie pęka po czasie.
Dziękuję. Ale korek można wciąż wykorzystać jako fałszywą podsypke? Co nie?
 

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.644 133 3
#10
no o tym napisałem - że zamiast korka lepiej sklejkę. Ale jak już masz korek to rób na korku.
 
OP
OP
J

Jan SP

Użytkownik
Reakcje
2 0 0
#12
Jako że się na ten korek tak uparłem. To się może spytam gdzie można nabyć taki niewielki metrowy kawałek? Bo we wszystkich budowlańcach były ogromne rolki po 10 m2 a to jednak trochę za dużo.
 

micrus

Użytkownik
Reakcje
52 0 0
#15
Jako że się na ten korek tak uparłem. To się może spytam gdzie można nabyć taki niewielki metrowy kawałek? Bo we wszystkich budowlańcach były ogromne rolki po 10 m2 a to jednak trochę za dużo.
na Połczyńskiej w Wawie jest taki sklep Dom Korkowy.
Tam kupisz arkusze w różnych grubościach
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 0
Buduję makietę 2
Buduję makietę 226
Buduję makietę 9
Buduję makietę 29

Podobne wątki