• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? Moduł pętli zwrotnej

seba331

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam jestem tu nowym, od stycznia tego roku zacząłem budować makietę kolejową H0 w systemie dcc i mam prośbę nie mogę sobie poradzić modułem pętli zwrotnej posiadam z 21 start i moduł digikeijs DR5013 wszystko podłączone jak w instrukcji ale dalej są zwarcia. Moje pytanie czy ktoś może jest Lubuskiego i mógł by mi pomóc rozwiązać ten problem osobiście zna się na tym np. czy coś robię nie tak lub co dokupić itp a chciałbym mieć pętle zwrotną działająca. Pozdrawiam :)
 
OP
OP
S

seba331

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
Witam robię to na razie na torach Roco GeoLine H0 zwykłą pętla no chyba ze nie można na takich torach robić pętli :) Pętla ma założone z dwóch stron złączki do torów izolowane i moduł podłączony według schematu i nie chodzi prawidłowo :)
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:
OP
OP
S

seba331

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
Mam tą stronę tego modułu i kupione u Pana Karola :) A podłączone było jak na schemacie. Oki coś będzie trzeba myśleć i poradzić z tym tematem. Pozdrawiam
 

PiotrK

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
303 0 0
#6
Moduł masz podłączony zgodnie z przykładem ze strony 28 instrukcji.
Zwróć jednak uwagę, że w tym przypadku musisz w konfiguracji modułu ustawić:
- Sensor track S0 do S3 - 0;
- Turnout mode - Off;
- Turnout state - Both.
 
OP
OP
S

seba331

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#7
Moduł masz podłączony zgodnie z przykładem ze strony 28 instrukcji.
Zwróć jednak uwagę, że w tym przypadku musisz w konfiguracji modułu ustawić:
- Sensor track S0 do S3 - 0;
- Turnout mode - Off;
- Turnout state - Both.
Witam przeczytałem jeszcze raz uważnie instrukcje i zrobiłem takie ustawienia jak podałeś jeśli wyłączy sie Turnout mode - Off; to nie ma już możliwości ustawienia w Turnout state - Both bo wszystko znika Ale za to doszedłem jak ręcznie przełączać jak lokomotywa wjeżdża na pętle ale dalej będę dążył aby przełączało się automatycznie :)
 

Podobne wątki