• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Relacja "Moduł" na dywanie.

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
#30
Co do rosyjskiego filmiku...
Standard T-trak ( jeśli dobrze kojarzę fakty - KATO, widać na stronie jaką prezentuje ten gość) na modułach elektrycznie łączonych złączami molex'a..
Same złącza są dość wygodne ( sam stosowałem MX4 - złącza czteropinowe)

Pozdrawiam z MMz:)

PS. to chyba tą stronę gość prezentuje: http://ttrak.org/modules.html
 
Reakcje
871 60 10
#34
Trzymam kciuki, sam myślałem o podobnym rozwiązaniu. Niestety/stety zaczęłem od długich elementów i teraz tego się trzymam. Patrz stacja Majowo, na szczęście zbliża się zima i znowu będę miał więcej czasu.
 
OP
OP
Badylek

Badylek

Aktywny użytkownik
Reakcje
100 0 2
#35
Trochę pogrzebałem dzisiaj przy zieleni obok nastawni i dodatkowo przygotowałem kolejne dwa moduły do wykończenia. Czas przy takiej dłubaninie płynie błyskawicznie (synowi cierpliwości starczyło na 30 minut, ale dobre i to) :)
Miał być chodnik, żywopłot i ogródek - ale efekt nie do końca mnie zadowala.

20171007_173004_HDR-COLLAGE.jpg
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#36
Fajnie byłoby, gdyby kolega Badylek wstawiał nieco większe zdjęcia, bo na tych dwóch połączonych w jeden obrazek, niewiele widać. Ale to, co zauważyłem, jest trochę nie tak: nigdzie nie ma płotu między nastawnią a torami, przy których stoi i które obsługuje. Nie wspomnę już o braku pędni, wychodzących z tej nastawni, chyba, że są tam urządzenia elektromechaniczne suwakowe, lub w starym budynku umieszczono urządzenia sterowania przekaźnikowe.
 
OP
OP
Badylek

Badylek

Aktywny użytkownik
Reakcje
100 0 2
#37
Nie bardzo jest co podziwiać na większych fotkach, ale Andrzeju "mówisz - masz". Tak jak już wcześniej pisałem, moduły są poligonem dla mnie i mojego syna Wojtka. Taki trochę misz-masz... Proszę nie traktujcie tego zbyt poważnie, bo to po prostu "popelina", która ma dawać nam obu trochę radości i czasu spędzonego razem. Miał być płotek - jest, miał być ogródek - jest, w nastawni na pierwszym piętrze będzie stał kartonowy chomik Edward i dowodził całością.
Ja mu pokazuję jak z patyczków do liczenia (zostały z I klasy) oraz starych części Kibri można coś skleić, potem pomalować i jak to przykleić w miarę równo do podłoża. I generalnie każdy element tego modułu to jakiś "przykład", dlatego wygląda to jak wygląda. Cieszę się jak głupi (a czasem frustruję) kiedy siedzi ze mną i coś robi :) :) :)
I cieszy mnie każda Wasza uwaga odnośnie naszej małej budowy - dziękuję :)

20171007_173004_HDR.jpg 20171007_173603.jpg 20171007_183838_HDR.jpg
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#38
Nie bardzo jest co podziwiać na większych fotkach, ale Andrzeju "mówisz - masz".
A jednak, te fotki robią zdecydowanie lepsze wrażenie, dzięki! Co do moich uwag, to rozumiem cel i założenia tej zabawy, ale pozwoliłem sobie na ten komentarz, ponieważ ogląda to wiele osób i wydaje mi się, że dobrze jest wskazać ewentualne błędy, byśmy wszyscy wiedzieli jak jest naprawdę, a jeżeli decydujemy się na jakieś odstępstwa czy uproszczenia, to żeby przynajmniej mieć tego świadomość. I oczywiście nie należy traktować tego jako krytyki. Życzę dalszej wspaniałej zabawy przy budowie dywanowych modułów.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Kolej podłogowa 11
Kolej podłogowa 46
Kolej podłogowa 3

Podobne wątki