• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Relacja "Moduł" na dywanie.

hamulcowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.052 26 1
#61
Ja bym tak nie rozpaczał, że młodzi nie zarażają sie tym, czym my. My,- jako rodzice powinniśmy pokazywać następnemu pokoleniu różne możliwości zagospodarowania wolnego czasu, zainteresowania i tak dalej, a wybór należy do nich. Mój syn nie złapał bakcyla, za to ma inne hobby. Wnuki interesują sie tym co robię. Szału nie ma, ale lubią pobawić się ze mną, choć same modelarstwem się nie zajmują. Budują natomiast namiętnie z klocków Lego, a to też rozwija. Syn nie zabrania internetu, czy tez YT, ale wprowadzi na początku limity czasowe i to działa.
Ja kupuję lub sam robię modele dla siebie. One to podpatrują i może kiedyś zainteresują się tym na poważnie.
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
#62
Cóż...,może co do tego YT ... może z rok temu, może ciut więcej... PRy modernizowały swoje ED72. Ja byłem w pracy, Żona Juniora prowadziła do szkoły. Po drodze przejazd kolejowy, jak zawsze o tej porze był szybszy i się zamknął przed nosem. Irytacji Żony opisywać nie muszę, zaś Junior rzucił tylko "Mama daj telefon..."Nagrał to...

Po powrocie ze szkoły pochwalił się, że SKMkę nagrał...(bo czerwone czy jakoś tak:gwizd:...:ROFL:). Oczywiście był w błędzie, ale chciał by mu to wrzucić w sieć. Podlinkowałem to na forum. Następnego dnia, przeglądam Rynek Kolejowy i widzę artykuł ilustrowany jakimś znajomym kadrem...
https://www.rynek-kolejowy.pl/mobile/zntk-minsk-maz-wystylizowal-ed72-na-elfa-2-film-86300.html

Więc z tym naszym hobby Panowie różnie może być...

Pozdrawiam,...


ps. po czasie się dopatrzyłem tego "s"...:mad:
 
OP
OP
Badylek

Badylek

Aktywny użytkownik
Reakcje
100 0 2
#63
Czekałem niecały rok... Czy warto było? Uczucia mam mieszane, faktycznie wykonanie odbiega od poprzednich modeli (choćby ET-22, którego mam w malowaniu PKP CARGO) - np. 8 pinowe gniazdo dekodera w 2019 roku :mad:, brak oświetlenia kabiny :cry:, na plus można zaliczyć malowanie :love: i nowe pudełko :).

20191124_174419.jpg
 

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.590 71 19
#64
Czekałem niecały rok... Czy warto było? Uczucia mam mieszane, faktycznie wykonanie odbiega od poprzednich modeli (choćby ET-22, którego mam w malowaniu PKP CARGO) - np. 8 pinowe gniazdo dekodera w 2019 roku :mad:, brak oświetlenia kabiny :cry:, na plus można zaliczyć malowanie :love: i nowe pudełko :).
Wykonanie nie odbiega raczej od poprzednich, bo model jest dobrze złożony i czysto oraz dokładnie pomalowany i oznakowany. To o czym Kolega wspomina - czyli 8-pinowe gniazdo dekodera, brak oświetlenia kabiny - nie wynika z niczego innego jak tylko z tego kiedy model był projektowany i wdrażany do produkcji, a było to w 2011 roku - wówczas firma PIKO wprowadziła jako nową formę w segmencie EXPERT modele lokomotyw serii 1216, z których można też produkować modele "Husarzy", które jeżdżą w Polsce. Niestety z produkcją modeli nie jest jak z produkcją samochodów. Dany model samochodu w trakcie kilkuletniej produkcji może mieć wprowadzane różne drobne zmiany, typu inne reflektory, antena w innym miejscu, itd. Przy produkcji modeli zważywszy na sztywność produkcji (drogie formy) nie ma możliwości (najczęściej "nie opłaca się") wprowadzać zmian w już istniejących modelach. Bardzo rzadko obserwuje się takie działania. Z ostatnich przykładów to np. wymiana płytki w modelach "Gagarinów" od Roco - wcześniej z 8-pinowym gniazdem dekodera, teraz z gniazdem PluX22. Oprócz tego zmieniono podest na czole lokomotywy dodając uchwyty dla manewrowych - z jakim efektem się to skończyło w modelu z dużymi reflektorami, które posiadały lokomotywy produkowane dla PKP większość zapewne widziała... zmieniono też imitacje przewodów układu hamulcowego na wózkach robiąc je nieco bardziej "przestrzenne" poprzez skierowanie przewodów w kierunku "zaworów" pod pudłem - efekt taki sobie... nie wiem czy były jeszcze jakieś zmiany. Generalnie rzadko się to zdarza. W ostatnim czasie firma PIKO zmieniła pantografy w modelach Vectronów - najprawdopodobniej pod wpływem konkurencji ze strony innych firm oraz nacisków części klientów.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Kolej podłogowa 11
Kolej podłogowa 46
Kolej podłogowa 3

Podobne wątki