• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

moduł MBS S 3.1 - ukryty dworzec

stefan

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Zwracam sie ponownie -- zarówno do Szanownego Koleżeństwa jak i przedstawiciela PIKO na Polskę, który obiecał pomoc i jak dotychczas nie dał znaku zycia (jak mawiał Wałesa - ani be, ani me, ani kukuryku) w poszukiwaniu schematu połaczeniowego szyn i zwrotnic do modułu --- MBS S3.1, wyprdukowanego w latach osiemdziesiatych dla firmy Piko , a zawiadujacego ukrytym dworcem trzybocznicowym. Wykorzystałem juz wszystkie mozliwosci, a niestety nie znam jezyka niemieckiego, by napisac do samej firmy MBS bo ponoc w Niemczech istnieje -- tylko czym innym sie obecnie zajmuje - łącznie z panem , który na allegro, sprzedał takie dwa moduły w tym roku. Pan ten w rozmowie telefonicznej nie chciał mi podać chocby nr. telefonów kupujacych w kraju, (a RODO jeszcze nie funkcjonowało) - bobym sie z nimi porozumiał i poprosił o zdjecie li tylko układu połączeniowego...Dwóch elektroników zrozumiało schemat ale nie potrafi tego przłożyć na praktykę, gdyz nie sa modelarzami kolejowymi i nie rozumieja idei działa modułu. W internecie schematu po prostu nie ma. Moze koledzy, dłuzej działajacy "w branży" wiedza na jakich innych portalach, grupach --moznaby załaczyc mój anons - ktos przeciez to kupił (rzecz działa w analogu) i może gdzies tam jest zrzeszony??? Zwracam sie więc z prosba o pomoc do Kolegów, w szczególnosci niemieckojęzycznych, jak i szefów-moderatorów naszej grupy -- o zamieszczenie anonsu w znanych im stowarzyszeniach modelarstwa kolejowego. Z góry dziekuje za ewentualna pomoc. Ponizej złaczam zdjecie zarówno opakowania, samego modułu jak i karteczek w których właśnie ukryty jest schemat połączenoiowy, a który to mój syn był uprzejmy gdzieś posiać...
:)))
38542187_10216646722222573_443647925285814272_o.jpg
 
D

Docteur

Gość
#2
Zapytam u Stummiego, widziałem że tam ktoś pisał, że może coś takiego mieć.
ATPO, to wydaje mi się że w PIKO nic o tym urządzeniu nie będzie, bo to nie ich produkt tylko zakładów VEB Geräte und Regelwerk "Wilhelm Pieck" z Teltow - obecnie część koncernu Siemens.
 
OP
OP
S

stefan

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
Zapytam u Stummiego, widziałem że tam ktoś pisał, że może coś takiego mieć.
ATPO, to wydaje mi się że w PIKO nic o tym urządzeniu nie będzie, bo to nie ich produkt tylko zakładów VEB Geräte und Regelwerk "Wilhelm Pieck" z Teltow - obecnie część koncernu Siemens.
czy moge liczyc na jakąs dalsza informację? - dzieki!
 
D

Docteur

Gość
#8
czy moge liczyc na jakąs dalsza informację? - dzieki!
Niestety, tam też cicho i głucho. Wygląda na to, że moduł nie jest tam zbyt popularny (w końcu ma już 30 lat). Nawet na e-bay'u nie znalazłem, żeby ew. poprosić sprzedającego o skan/fotę instrukcji. Niemniej jak się coś trafi, to dam znać.
 
OP
OP
S

stefan

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#9
serdecznie dziekuję!!!
moze i gra nie jest warta swieczki po prostu niezła to była bajera i po latach mozna wykorzystac, pomyslałem sobie, w miejsce modułu mozna wsadzic 3 block-systemy Piko, tez z informacją zwrotną o zajetosci toru, a ustawianie zwrotnic załatwic przekaźnikami, wiecej roboty, bo w/w moduł robił to wszystko automatycznie - zacytuje list jaki dostałem :

"witam.

to straszne być "ostatnią nadzieją", w sytuacji gdy nie można pomóc...
moduły, które kupiłem, nie są tymi, od których instrukcji Pan szuka.

kupiłem MBS B3.1, MBS RB0.1, oraz MBS W0.2 (do tej nie dostałem instrukcji).

MBS B3.1 to trzystopniowa "blokada samoczynna", a z tego co się orientuję to
Pan szuka schematu do obsługi ruchu na stacji MBS S3.1.

cała seria sterowników MBS nie jest tak stara jak Pan pisze.
nie ma jeszcze 40 lat, a właśnie obchodzi 30-lecie istnienia.
piko wprowadziło ją na rynek w połowie 1988 roku.
była to bardzo jak na owe czasy zaawansowana elektronika i stosunkowo droga.
niewiele osób weszło w jej posiadanie, bo raz, że cena, a dwa, że niedługo
potem NRD przestała istnieć, a produkcji nie kontynuował żaden zakład
wydzielony z konglomeratu piko.
nie spotkałem nigdzie żadnych schematów makiet zawierających te elementy.
sam ich poszukuję, bo interesują mnie takie archaiczne sterowniki, sprzed
epoki DCC.
zamówiłem ostatnio broszurę z przykładowymi projektami makiet wydaną w 1989
roku - może w niej coś będzie...
jeśli tak, to zrobię skany i podeślę.
sam będę wdzięczny, jeśli zechce Pan zeskanować mi i podesłać dokumentację
do posiadanych przez siebie sterowników z serii MBS.
pozdrawiam....."
 
OP
OP
S

stefan

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#10
serdecznie dziekuję!!!
moze i gra nie jest warta swieczki po prostu niezła to była bajera i po latach mozna wykorzystac, pomyslałem sobie, w miejsce modułu mozna wsadzic 3 block-systemy Piko, tez z informacją zwrotną o zajetosci toru, a ustawianie zwrotnic załatwic przekaźnikami, wiecej roboty, bo w/w moduł robił to wszystko automatycznie - zacytuje list jaki dostałem :

"witam.

to straszne być "ostatnią nadzieją", w sytuacji gdy nie można pomóc...
moduły, które kupiłem, nie są tymi, od których instrukcji Pan szuka.

kupiłem MBS B3.1, MBS RB0.1, oraz MBS W0.2 (do tej nie dostałem instrukcji).

MBS B3.1 to trzystopniowa "blokada samoczynna", a z tego co się orientuję to
Pan szuka schematu do obsługi ruchu na stacji MBS S3.1.

cała seria sterowników MBS nie jest tak stara jak Pan pisze.
nie ma jeszcze 40 lat, a właśnie obchodzi 30-lecie istnienia.
piko wprowadziło ją na rynek w połowie 1988 roku.
była to bardzo jak na owe czasy zaawansowana elektronika i stosunkowo droga.
niewiele osób weszło w jej posiadanie, bo raz, że cena, a dwa, że niedługo
potem NRD przestała istnieć, a produkcji nie kontynuował żaden zakład
wydzielony z konglomeratu piko.
nie spotkałem nigdzie żadnych schematów makiet zawierających te elementy.
sam ich poszukuję, bo interesują mnie takie archaiczne sterowniki, sprzed
epoki DCC.
zamówiłem ostatnio broszurę z przykładowymi projektami makiet wydaną w 1989
roku - może w niej coś będzie...
jeśli tak, to zrobię skany i podeślę.
sam będę wdzięczny, jeśli zechce Pan zeskanować mi i podesłać dokumentację
do posiadanych przez siebie sterowników z serii MBS.
pozdrawiam....."
i cóż? broszura nie nadeszła czy nic w niej nie było o rzeczonym module? - pozdrawiam...
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 39
DCC 6
DCC 3
DCC 15
DCC 19

Podobne wątki