• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Moduł Kamila K.

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
#1
Witam wszystkich. Mam na imie Kamil i jestem nowy na tym forum. W temacie tym chcialbym zaprezentowac modul, ktory powstal podczas ubieglych wakacji. Prosilbym Was o ocenę i spostrzezenia dotyczace owego modulu. Chcialbym jeszcze dodac, iz jest on jeszcze nie ukonczony. Pzdr.
 

Załączniki

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#2
No no no kolego jesli to jest twój pierwszy moduł to czekam z utęsknieniem na przyszłe. C do modułu to pieknie się zielen przentuje. Jedyne co mi niepasuje to ten szary tłuczeń. Jakoś tak mi się zle komponuje ze szlakiem jednotorowym (ocena subiektywna). Ja bym go lekko zbrązowił. To samo wg mnie sie tyczy podkłądów i szyn. Ale nie jest to aż taka niedoróbka żeby sie niedało pobawić z Tobą ;) Jak masz ochotę to serdecznie zapraszamy do Krakowa na nasze spotkania o których mowa w dziale IMPREZY :)
 
OP
OP
14D40

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
#3
Dziekuje za opinie. Co do barwy podsypki to moze i masz racje troche, ale segment ten w zalozeniu mial przedstawiac fragment szlaku jednotorowego z III ep., a nie IV albo V....
Podsypka w tamtych czasach wygladala nieco inaczej....zobacz jaka jest np. barwa na Lewinie (III ep.) Mistrza LL, a jaka na Paprokach (IV ep.) ŁKMK.....takze wiesz....w czasach intensywnej eksploatacji parowozow podsypka bardziej szarzała od mialu weglowego, ktory na torach byl poddawany procesom atmosferycznym, niz rudziala od opilkow klockow hamulcowych itp rzeczy..ale caly czas doskonale swoj warsztat wiec mam nadzieje ze wkoncu uda mi sie dobrac odpowiedni kolorek podsypki :smile: a co do spotkania to narazie chyba studia mi na to nie pozwola :cry: (dziekuje za zaproszenie) ale w przyszlosci NAPEWNO jesli tylko bede mogl, Pozdrawiam.
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#4
Kamil Kopera napisał(a):
Dziekuje za opinie. Co do barwy podsypki to moze i masz racje troche, ale segment ten w zalozeniu mial przedstawiac fragment szlaku jednotorowego z III ep., a nie IV albo V....
Podsypka w tamtych czasach wygladala nieco inaczej....zobacz jaka jest np. barwa na Lewinie (III ep.) Mistrza LL, a jaka na Paprokach (IV ep.) ŁKMK.....takze wiesz....w czasach intensywnej eksploatacji parowozow podsypka bardziej szarzała od mialu weglowego, ktory na torach byl poddawany procesom atmosferycznym, niz rudziala od opilkow klockow hamulcowych itp rzeczy
Wybacz, ale sie z tym nie zgodzę, czym niby sie ma różnić podsypka w III epoce od podsypki z IV epoki na linii lokalnej gdy w obu epokach kursowały parowozy.
Fakt ze podsypka była inna niz obecnie, ale nie taki jednorodny szary sposób jak to zrobiłeś -
sadza była wypłukiwana z wierzchu kamieni przez deszcz oraz skondensowana parę tak że kamienie były jaśniejsze (do tego osadzało sie trochę soli "sodafos").
Żeby za duzo nie gadac to zapodaje obrazek z linii po której przejeżdżało kilkadziesiąt parowozów dziennie i to bardzo intensywnie pracując (spory gradient, 2000t na haku w trakcji podwójnej).
Zwróć też uwagę na ślady smaru kapiace z korbowodów itp głównie na zewnątrz szyn
a nie pośrodku jak to obecnie ma miejsce.

Kończąc te wywody chciałbym ci polecić inny sposób robienia podsypki niz zatapianie jej w gęstym wikolu a'la LL - niezbyt ładne to daje efekty wielu osobom, robi się takie "błotko", mozna to zastosować w przypadku miejsca postoju lokomotyw ale raczej nie na szlaku.

Natomiast roslinność bardzo ładna, szczególnie ze to pierwszy moduł.
Widzę ze brat się zaraża pasją ;)
 

Załączniki

Zielak

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
Moduł sam w sobie fajny, tylko jak dla mnie to mało urozmaicony.
Dodaj tam jakieś zwierzęta, że niby się pasą i odrazu będzie lepiej ;)
(takie jest moje zdanie i nie musisz sie do niego stosować. Jeśli podoba ci się tak jak jest, to OK.) :p
 

xendx

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#8
??

Kolega ciekma zaprezentowal zdjecia torow z podkladami betonowymi wiec ich szary kolor jest jest kolorem naturalnym a autor tego wątku ma podkłady drewniane i moim zdaniem trudne jest to aby popiół az tak bardzo sie osadził i trzymał na podkładach nawet po deszczu.
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#9
Właściwie to rozmowa tyczyła się podsypki.
Podkłady mogą być szare, nie tyle od popiołu/sadzy co po prostu spłowiałe.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 8
Buduję makietę 0
Buduję makietę 2
Buduję makietę 226
Buduję makietę 29

Podobne wątki