• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Moduł h0 i h0e

JeanWAW

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Jestem nowy w budowie makiet ale nie w modelarstwie i ''kolejce podłogowej'':p. Chciał bym zbudować moduł/dioramę z torem h0e i h0 w stylu lat 80 dającą się później podłączyć do większej ''pudełkowej makiety''. Niestety będę potrzebował waszej pomocy.
 
OP
OP
JeanWAW

JeanWAW

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
Nawet liczę na rady od niego bo to co widać to cudo .
Najpierw zacznijmy od pudła jakie i z czego. Mam stare tory u i trochę piko G pytane brzmi : czy G się nadają?
 

Merlin

Moderator Grupy BGM
Zespół forum
BGM
H0e
Reakcje
1.372 2 0
#11
JeanWAW mam dla ciebie radę i wiem to po sobie. Ogarnij sobie najpierw w głowie, lub na kartce o co chcesz zapytać i czy twoje pytania mają sens.
Dopiero wtedy wstaw na forum i zadawaj pytania, gdyż jak na razie to odnoszę wrażenie, że sam nie wiesz co masz i o co pytasz :(
 
OP
OP
JeanWAW

JeanWAW

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#12
Tory to A-Gleis a to projekt :
[DOUBLEPOST=1418913174][/DOUBLEPOST]
kolej.jpg
Prosząc o pomoc:
- co położyć na pudle aby modelować teren
i co sądzicie o projekcie
 

jafrap

Znany użytkownik
Reakcje
8 0 0
#13
i co sądzicie o projekcie
Nie trzyma skali :boso:. To na rogu to jakiś wieżowiec? Te budynki i ten tor między nimi to co to ma być? Napisałbyś coś więcej bo sam rysunek wygląda na zrobiony na kompie w 5 minut bez większego zastanowienia. Jeden z budynków prawie dotyka podkładów, a rozmieszczenie tych 'dumków' jest dziwne w stosunku do tych torów. Równie dobrze mogłeś wziąć kartkę papieru, namalować dwie krechy na krzyż, trzy prostokąty, rzucić to na stół i zapytać - co o tym sądzicie.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
JeanWAW

JeanWAW

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#14
Wyjaśnienia :
- '' to coś w rogu'' to nie wieżowiec a stacja trafo
- skala nie jest zachowana bo nie umiem posługiwać się tym programem
- te dwa budynki to dwa wielorodzinne domy jak u daniela
[DOUBLEPOST=1418914341][/DOUBLEPOST]a i te kreski obok toru to peron przystanku
 

Adam Okuń

Znany użytkownik
Reakcje
1.095 1 0
#15
Nie wiem dlaczego ale widok domów wielorodzinnych między torem normalnym i wąskim skojarzył mi się z grą mojej córki "Dumbs way to die" :ostrozny:

Domy są za blisko torów ale to pewnie taki ogólny zarys. Trochę zbyt symetrycznie. Może tak przeciąć te dwa tory... albo puścić obok siebie na różnych poziomach...
 
OP
OP
JeanWAW

JeanWAW

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#18
A w 1 czy 2 :)
[DOUBLEPOST=1418916507][/DOUBLEPOST]A tak w ogóle to ta gra powstała na podstawie kampanii społecznej pewnego niemieckiego metra ;).
[DOUBLEPOST=1418917092,1418916430][/DOUBLEPOST]A pomysł jest z pomorskiej ŻKD
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Wąskotorówka 2
Wąskotorówka 7
Wąskotorówka 3
Wąskotorówka 31
Wąskotorówka 7

Podobne wątki