• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Moduł domowy

Qmaty

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
5.827 235 3
#1
Planuję moduł o wymiarach 140cm x 40cm. Dwa tory + zwrotnica z odejściem na bocznicę. Na rysunku starałem się nanieść plan z wymiarami. Mam kilka pytań w związku z tym:
1. Czy są jakieś normy określające minimalną odległość wiaduktu od zwrotnicy?
2. W jakim miejscu i jakie powinienem nanieść oznakowanie (dotyczy infrastruktury kolejowej).
To na wstępie tyle, zapewne w trakcie prac pytań przybędzie. Jeżeli macie jakieś sugestie to również poproszę o pisanie w wątku.
plan_1.jpg
 
OP
OP
Qmaty

Qmaty

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
5.827 235 3
#2
No cóż, myślałem, że jakąś pomoc uzyskam. Tymczasem prace musiały iść zgodnie z założonym harmonogramem, oto efekt z dziś:
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg

Temat można chyba przenieść do relacji :)
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.032 494 29
#4
Nie dam głowy, ale chyba nie ma jakiś szczególnych przepisów regulujących odległość rozjazdu od wiaduktu, widziałem nawet rozjazdy pod wiaduktem.
Ale mogę się mylić.
 

Pantograf

Znany użytkownik
Reakcje
995 62 25
#5
Nie dam głowy, ale chyba nie ma jakiś szczególnych przepisów regulujących odległość rozjazdu od wiaduktu, widziałem nawet rozjazdy pod wiaduktem.
Ale mogę się mylić.
I masz racje. Są rozjazdy pod wiaduktem czy też mostem, jak i są na samym moście czy też bezpośrednio przy nim. Przykładem bliskim mi jest choć by Poznań Garbary gdzie zwrotnica jest przy samym moście. Natomiast pod mostem czy wiaduktem dobrym przykładem są Pierzyska. Fotka kiepska ale widać po prawej przy lokomotywie napęd zwrotnicy, który to jest usytuowany nad drogą S5.
 

Załączniki

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 0
Buduję makietę 2
Buduję makietę 226
Buduję makietę 9
Buduję makietę 29

Podobne wątki