• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm Moduł-Diorama Wiadukt Kempola

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Marku,
Dziś rzuciłem okiem na wątek, który przez nieobecność na forum umknął mojej uwadze.
Przepiękna jest ta "torpeda". W związku z nią mam do Ciebie pyatanie - czy w Polskich hutach takie wagony są używane? A jeśli nie to jakie?
Do swojej huty, którą robię w siedemsetce chiałbym sobie zaprojektować wagony do płynnego metalu i do żużla.
 
OP
OP
Kempol

Kempol

Administrator
Zespół forum
Donator forum
BGM
MSMK
Reakcje
18.807 214 0
Przepiękna jest ta "torpeda". W związku z nią mam do Ciebie pyatanie - czy w Polskich hutach takie wagony są używane? A jeśli nie to jakie?
Tak, w Naszych hutach mamy takie (niedokładnie takie same) torpedy w Hucie Katowice oraz Hucie Sendzimira. Właśnie czekam na dokładną specyfikację techniczną takiej kadzi z krakowskiej huty.
Z zagranicznych, które miałem przyjemność wizytować to między innymi: Huta w Gijon, Duisburg, Zenica, Dunkierka, w zasadzie w każdej hucie o procesie wielkopiecowym będzie miała zastosowanie, taka kadź torpedo.

Przykładowe zdjęcia kadzi torpedo z huty w Duisburgu, maj 2018:
IMG_0013.jpg
IMG_0021.jpg
 
Ostatnio edytowane:

hamulcowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.052 26 1
Tak, w Naszych hutach mamy takie (niedokładnie takie same) torpedy w Hucie Katowice oraz Hucie Sendzimira. Właśnie czekam na dokładną specyfikację techniczną takiej kadzi z krakowskiej huty.
Z zagranicznych, które miałem przyjemność wizytować to między innymi: Huta w Gijon, Duisburg, Zenica, Dunkierka, w zasadzie w każdej hucie o procesie wielkopiecowym będzie miała zastosowanie, taka kadź torpedo.

Przykładowe zdjęcia kadzi torpedo z huty w Duisburgu, maj 2018:
W Zenicy można dostać pylicy i zapalenia spojówek. Tam jeszcze jeździ jakiś parowóz.
 
OP
OP
Kempol

Kempol

Administrator
Zespół forum
Donator forum
BGM
MSMK
Reakcje
18.807 214 0
@hamulcowy, ostatni jaki jeździł stoi na pomniku, zdjęcia można zobaczyć tutaj.

Natomiast wracając do modułu, tory przycięte, kabelki podłączone zgodnie z normą (w tym przypadku w dwunastu miejscach), przejezdność sprawdzona, wstępne malowanie szyny i podkładów zrobione. Jutro będziemy szutrować z moim pomocnikiem.
66FC3CCA-A363-4D15-A6B3-78F7C280C36B.jpeg
B1A415C9-5072-4CF8-A227-0A27B4831FF9.jpeg
3AE7F9D2-F022-4B38-8ABA-85B1A6A3140F.jpeg
9569A354-278B-412B-AD8E-A0135B2D24C4.jpeg
 
OP
OP
Kempol

Kempol

Administrator
Zespół forum
Donator forum
BGM
MSMK
Reakcje
18.807 214 0
Kurcze, znów kable ciągnąć.
Osobna magistrala, rozumie? Kolor też inny, czy taki sam jak w H0?
 
OP
OP
Kempol

Kempol

Administrator
Zespół forum
Donator forum
BGM
MSMK
Reakcje
18.807 214 0
Mógł bys pokazać jak udało się Tobie podłączyć kable do juz przklejonego i zaszutrowanego toru?
Na obu końcach dioramy, przy każdej szynie wywierciłem otwór, następnie małym frezem usunąłem stary szutr oraz podbudowę, tak by dostać się tam cienkim grotem lutownicy.
Otwornicą od spodu wyciąłem otwór fi30, aby łatwiej przeciągnąć kabelki do magistrali.

34B5A2DA-F7F8-4E2F-A340-2DB0E63E907C.jpeg
D712EEE0-D6F7-42E2-9FB9-E7959914E2EB.jpeg
 

daromaro

Znany użytkownik
Reakcje
1.245 103 84
Ale waski tor h0e (jezeli bedziesz chcial go uelektrycznic) to chyba raczej czeka prucie i przyklejenie jednego kawalka od konca do konca.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 4
Buduję makietę 2
Buduję makietę 226
Buduję makietę 9
Buduję makietę 29

Podobne wątki