• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm Moduł-Diorama Wiadukt Kempola

Heniek_Star

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
1.054 36 0
O sprawie zezłomowania tego wiaduktu należy w poufnej depeszy poinformować tow. Kurzajke @MISIONT Ten znany z dociekliwosci funkcjonariusz poruszy sprawę na egzekutywie w komitecie wojewódzkim co w efekcie doprowadzi do ujawnienia winnych takiego "wbijania gwoździa w dyntke" naszej socjalistycznej gospodarki.
 
OP
OP
Kempol

Kempol

Administrator
Zespół forum
Donator forum
BGM
MSMK
Reakcje
18.807 214 0
A mnie ciekawi jaką czynność wykonuje ten robotnik z łopatą na metalowej kratownicy mostu.
Na polecenie szefa zbiera nity wybijane przez kumpla z młotem.
Okazało się, że owe nity wykonane są z bardzo dobrej stali chromowo-molibdenowej (30CRNIMO8), bardzo drogiej. Dlatego szef (czytaj złomiarz) kazał zabezpieczyć.
Ten z młotem pneumatycznym to też raczej destruktor niż konstruktor.
Cała drużyna to destruktorzy jak się patrzy.
 
Reakcje
1.342 18 9
Staram się uzyskać taki efekt:
Nie wyszło to najlepiej. Pomijając kwestię odległości odbojnic od szyn, powinny one być równoległe do szyn na całej długości odcinka, który zabezpieczają - w tym wypadku mostu. Jeśli się dobrze przyjrzysz załączonemu przez siebie zdjęciu to zauważysz, że na odcinku gdzie leżą blachy odbojnice są niemal proste. Zaczynają się zbiegać dopiero za mostem.
Drugą sprawą jest kwestia długości odbojnic. Na zdjęciu kończą się one 25 podkładów za mostem (przepisowe 15m), u ciebie zaledwie 5 podkładów...

Tu masz zdjęcia, jak to powinno wyglądać:
http://kolej.krb.com.pl/mtigm/dzial3/rys3_3.gif
https://lh6.googleusercontent.com/-vAh5C5YvuEg/TmY2hV3228I/AAAAAAAADsM/RlmevlpIOCM/s720/DSC04858.JPG
 
OP
OP
Kempol

Kempol

Administrator
Zespół forum
Donator forum
BGM
MSMK
Reakcje
18.807 214 0
Drugą sprawą jest kwestia długości odbojnic.
To właśnie był mój błąd, zrobiłem je za krótkie. W tym momencie nie można było ich już odpowiednio wyprofilować.
Na następnym moście/wiadukcie będzie już prawidłowo, dzięki za wskazówki.

No chyba....., że zobaczę co da się z tym zrobić.
 
Ostatnio edytowane:

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.272 61 2
To właśnie był mój błąd, zrobiłem je za krótkie. W tym momencie nie można było ich już odpowiednio wyprofilować.
Na następnym moście/wiadukcie będzie już prawidłowo, dzięki za wskazówki.

No chyba....., że zobaczę co da się z tym zrobić.
Ja nieraz widziałem w skali 1:1 odbojnice sztukowane z kilku kawałków szyn. Więc wszystko jest do zrobienia i to chyba prościej niż się wydaje.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 4
Buduję makietę 2
Buduję makietę 226
Buduję makietę 9
Buduję makietę 29

Podobne wątki