• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm Moduł-Diorama Wiadukt Kempola

stare tory

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
970 82 11
Ale waski tor h0e (jezeli bedziesz chcial go uelektrycznic) to chyba raczej czeka prucie i przyklejenie jednego kawalka od konca do konca.
A po co wystarczy dolutować kable do końców szyn H0e na dioramie i na "przedłużkach",podłączyć odpowiednio magistrale,gniazdka,wtyczki
i "po krzyku".W ten sposób diorama będzie nadał mogła być niezależna od dużej skrzynki.
 
OP
OP
Kempol

Kempol

Administrator
Zespół forum
Donator forum
BGM
MSMK
Reakcje
18.807 214 0
Szuter wysypany i zalany mleczkiem „kokosowym” jak to stwierdził mój pomocnik.
BE0EF689-2A00-4C6E-B3F0-CA32FA7DD477.jpeg
CA39F79D-4CDC-456D-9984-48747C213965.jpeg

Nie udało się uniknąć błędów i tor jest trochę krzywy.
00647B23-1922-4615-A7E8-07EEE75F829A.jpeg
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Kempol

Kempol

Administrator
Zespół forum
Donator forum
BGM
MSMK
Reakcje
18.807 214 0
Pomocnik narazie anektował cześć salonu i mówi:
Tu przedłużymy tor, tu przedłużymy drogę, a tam posadzimy drzewa. Drugi pomocniki się znalazł z radą, aby tu zrobić Morze Karaibskie, a tu Wisłę.;)
609D828F-D81A-4A83-803E-AFC379CD308E.jpeg
 

Magic

Znany użytkownik
Reakcje
4.447 31 4
@Kempol u mnie w Olsztynie jest wiadukt ponad ul. Armii Krajowej(droga na osiedle Dajtki), linia 3 torowa, zbudowali go jakoś w latach 80, bo wcześniej, obok był przejazd przez tory i w 85 zdarzył się paskudny wypadek, bodaj Gagarin przywalił w autobus, od tamtej pory przekopali się i zrobili wiadukt, na górze w miejscu wypadku zostawili budkę dróżnika(dziś już jej chyba nie ma ale stała tam latami opustoszała), tylko ogrodzili przejazd, rogatki zdjęli, wiadomo. Generalnie mimo różnic epokowych przypomina mi nieco Twój moduł, tam gdzie masz koparkę na przed ostatnim foto (no ciut dalej) stała właśnie budka, od niej po lewej szła stara droga na której był wypadek. Prawa strona u nas to skarpa po obu stronach. Obok tej budki dróżnika, na dole skarpy gdzie mniej więcej murek się kończy (nieco powyżej) niego a bardzo blisko budki stoi domek jednorodzinny taki typowo PRL. Jakbyś był zainteresowany mogę porobić trochę zdjęć albo schemat na zdjęciu z satelity. Podkreślam, ze to nowoczesne konstrukcje, wąskiego toru brak :) Niemniej zawsze może jakaś inspiracja z tego będzie.
kempol.jpg

Jako ciekawostkę dodaje info o wypadku:
OLSZTYN WYPADEK
Pozdrawiam

Ps. W lewym dolnym rogu widać zwrotnicę, prowadziła ona i prowadzi do jednostki wojskowej, stały tam kiedyś interesujące wagony bodaj pociągu ratowniczego, niestety mimo, że ojciec wojskowy nigdy tam nie dotarłem, a przez płot to szaleństwo, w tamtych czasach druty kolczaste na metr strażnicy z psami i chronione na maksimum, ale z ciekawości przejdę się tam czy coś stoi, mam teraz teleobiektyw i może się udałoby coś złapać?
 
Ostatnio edytowane:

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.645 133 3
Pomocnik narazie anektował cześć salonu i mówi:
Tu przedłużymy tor, tu przedłużymy drogę, a tam posadzimy drzewa. Drugi pomocniki się znalazł z radą, aby tu zrobić Morze Karaibskie, a tu Wisłę.;)
Zobacz załącznik 706432
Oooo mój były Byk :D bez pantografów :D

a teraz tak na serio jaka jest różnica poziomów między normalnym a wąskim torem?
 
OP
OP
Kempol

Kempol

Administrator
Zespół forum
Donator forum
BGM
MSMK
Reakcje
18.807 214 0
Tajne, nocne i potajemne spotkanie grupy wyznawców „wąskiego”, u wójta Mostów Biskupich zaowocowało remontem wąskiego toru pod wiaduktem. Podwykonawca ochoczo przystąpił do prac.

19DDEBAB-0D49-45AA-863C-F1BA53ABA31A.jpeg
7C1D8897-7CB0-4532-AB82-B8AB048E249A.jpeg
EDD47A7C-9A4E-4D3F-BBD4-2D6528BE995D.jpeg
EB4B4D28-BEA9-4B57-9790-714D9CB352DA.jpeg
79E3942D-4E44-408E-ABE1-AB8AE88C880B.jpeg
045A65B8-7105-421D-8410-8A405950295A.jpeg
3D5AA71A-89F4-4021-8AD2-12A1F7FE60F7.jpeg
 

Rozjazd

Znany użytkownik
Reakcje
1.939 133 7
Bardzo ładna robota. Mam pytanie do tego wiaduktu z elementami kratowymi, czy w jakikolwiek sposób jest możliwy szybki demontaż obiektu, w celu np. wykonania jakiś prac na makiecie bezpośrednio pod obiektem? Z tego co widzę, tor przechodzi w jednym kawałku przez obiekt, dylatacje obręb przyczółków, w dodatku jest zaszutrowany. Domyślam się zatem, że nie ma możliwości szybkiego zdjęcia wiaduktu bez większych szkód? Drugie pytanie z tym związane, czy w ogóle potrzebna jest taka możliwość, aby zdemontować most dla łatwiejszego dostępu do obszaru bezpośrednio pod obiektem? Obecnie buduję most na mojej makiecie i zastanawiam się nad takim aspektem.
 
OP
OP
Kempol

Kempol

Administrator
Zespół forum
Donator forum
BGM
MSMK
Reakcje
18.807 214 0
Jak już położysz tor i zaszutrujesz to nie ruszysz, nic a nic. Większość prac pod wiaduktem zalecam zrobić przed montażem kratownicy i kładzeniem toru, chociaż później można spokojnie się tam dostać. Ja jestem właśnie w trakcie wymiany wąskiego toru.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 4
Buduję makietę 2
Buduję makietę 226
Buduję makietę 9
Buduję makietę 29

Podobne wątki