• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Moduł/Diorama 1:160

Reakcje
0 0 0
#1
Witam ,mam w planach zbudować moduł a raczej dioramę z zasilaniem.
Planowane wymiary to: 75x35 (długość x szerokość).
Niestety nie mam pomysłu na rozplanowanie torowiska więc mam prośbę do was żebyście (jeśli macie pomysły) podrzucili mi swoje pomysły układ torowiska.
Najlepiej chciałbym umieścić tam małą stacyjkę z bocznicą :roll:
Planuję wykorzystać to http://www.modelmania.com.pl/product_info.php?cPath=2131_5_462_469_468&products_id=9067&<osCsid>

Oczywiście w skali N 8)
 

A_Tox

Użytkownik
SKMK
Reakcje
0 0 0
#11
Szyny Roco i FL Code 80 mają wysokość 80 tysięcznych cala czyli 0,080 cala = 2,032 mm.
Peco też robi Code 80, ale Code 55 ma wysokość szyny (widoczną)czyli 0,055 cala = 1.397 mm.
Code 80 są zbyt wysokie, Code 55 to też jeszcze nie to, ale już lepiej.
 

Marcin Kempa

Znany użytkownik
Reakcje
155 1 0
#12
Cytres rób na Roco jeżeli już ich trochę uzbierałeś. Peco to jest drogi materiał i raczej inne tory nie pasują(pasują np Roco, ale trzeba kombinować). Roco w prosty sposób da się połączyć z np. torami minitrixa. Peco jest dobre jak już umiesz co nieco budować.
 

A_Tox

Użytkownik
SKMK
Reakcje
0 0 0
#13
Roco, Minitrix, Fleischmann, Peco ... Code80 - cena niższa od Peco Code55 to cena kompromisu.
Code80 czyli 80/1000 cala (~2mm) daje po pomnożeniu przez 160 wysokość szyny = 320mm.
A są jeszcze niższe szyny np. Code40. Ale nie wiem, czy tabor ze standardowymi obrzeżami będzie "chciał" jeździć...
 

TT88

Aktywny użytkownik
Reakcje
36 0 0
#14
Cytres napisał(a):
Witam ,mam w planach zbudować moduł a raczej dioramę z zasilaniem.
Planowane wymiary to: 75x35 (długość x szerokość).
Niestety nie mam pomysłu na rozplanowanie torowiska więc mam prośbę do was żebyście (jeśli macie pomysły) podrzucili mi swoje pomysły układ torowiska.
Najlepiej chciałbym umieścić tam małą stacyjkę z bocznicą :roll:
Planuję wykorzystać to http://www.modelmania.com.pl/product_info.php?cPath=2131_5_462_469_468&products_id=9067&<osCsid>

Oczywiście w skali N 8)
Jeśli jeszcze nic nie kupiłeś, a zależ ci bardzo na małej przestrzeni do wykorzystania, rozważ alternatywę przejścia na skalę Z ;)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Planuję 18
Planuję 75
Planuję 7
Planuję 43
Planuję 0

Podobne wątki