• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm Moduł 0

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.992 140 0
#63
Jak wystawisz RAZ na niemieckim czy angielskim i zaznaczysz opcje przesyłek do wybranych krajów czy "kontynentów" to się z automatu pokaże na tamtejszym ebay. Kwestia tylko, czy każdy użytkownik ma zaznaczone opcje przeglądania z całego świata, czy mu chce się to wyłączyć *
Zaznaczysz wszystko to będą widzieć w Brazylii czy Australli, ale tam pewnie drogo przesyłka wychodzi :D

* oglądam ebay.com (amerykański) z włączoną opcją: "pokaż .aukcje tylko z Ameryki Północnej" -> nie widzę wystawionego tam przez siebie modelu, bo jest z Warsaw, Poland :)
 

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.943 15 2
#65
Sprzedaż asortymentu w skali 0 w naszym kraju to jak sprzedaż mięsa wegetarianom. Była przez jakiś czas piaskownica 0 ale już praktycznie nie istnieje. Ale próbować warto.
 

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#66
Jak się nie spróbuje to zawsze można ponarzekać .:)
Sądzę że większy zainteresowanie było by torem wąskim , bo tory to przecież HO , figurki można zaadoptować od 1:48 ,tym bardziej, że ta skala to też O.
Tabor też można wykonać tym bardziej że są modele kartonowe , sam tez na tej podstawie wykonałem Lyd1 z napędem od popularnej skali .
I co ważne zapotrzebowanie na miejsce jest podobne jak w makietach HO.
 

hamulcowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.052 26 1
#67
Makieta Tomka jest jakby całością, nie sądzę aby były miejsca w niej do podłączenia przypadkowych skrzynek, ale mogę się mylić.
Tak jak "Jedynka" tak i "Zerówka" w naszym pięknym kraju to niestety margines modelarski.



Nie do końca, rozstaw owszem, ale reszty bezkrytycznie z H0 się nie zaadoptuje.
Ale sporo rzeczy można zaadoptować, choćby podwozia taboru.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.028 494 29
#68
Ale sporo rzeczy można zaadoptować, choćby podwozia taboru.
Tak jeśli się nie jest modelarzem purystą, przymrużenia oka pozwala na posiadanie o wiele większej ilości taboru, nie jest jednak on kopią rzeczywistego taboru.

Jeszcze chwila w temacie torów, na górze Tillig z rozciętymi podkładami i rozsuniętymi bez zwracania szczególnej uwagi na rozstaw, na dole tor mojego autorstwa, widać różnicę , choć mój nie jest jakimś wyznacznikiem jakości czy poprawności.

P1270232-crop.JPG
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
#69
Pawle, pytanko co do próbki ktorą zaprezentowałeś powyżej...
Gwoździe jak mniemam ze sklepu z materialami dla modelarzy marynistycznych a podkładki stopowe to fototrawionka???

Z góry dzięki i pozdrawiam,...
 

Podobne wątki