• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm Moduł 0

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.843 386 20
#41
Dzisiaj w przerwie od pracy wystawiłem moduł na słoneczko i zrobiłem kilka fotek. Nie wiem jak wy, ale ja uwielbiam makiety w naturalnym świetle.
Kapitalnie to wygląda w promieniach słoneczka. Pięknie układają się cienie na module. Teraz tylko przydałoby się zainwestować parę złotych w porządną ciężarówkę, bo ten staruszek nie dość, że totalnie nie pasuje do epoki modułu i podejrzewam, że nie przetrwał do tych czasów, a i jego wykonanie trochę odstaje od jakości modułu. Popatrz sobie na modele ciężarówkę firmy IXO w skali 1:43 i zapewne tam znajdziesz młodszą od tego klasyka i w lepszym wykonaniu, a i cena przystępna... ;)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.843 386 20
#44
Na pewno. Moduł nie przedstawia bogatej dzielnicy, w której jakiś tam właściciel dużej firmy ma fanaberię i odrestauruje sobie ciężarówkę. Moduł pokazuje zwykłą drogę, maksimum III klasy odśnieżania, gdzieś w Polsce, gdzie takiego bogatego właściciela nie ma. Tu pasują w miarę nowe ciężarówki, bo okres, który przedstawia moduł zdeterminowany jest przez znak STOP, a z tego co pamiętam, to w Polsce ten znak wprowadzono w 1983 r.

Edit:
Znalazłem. Znak ten wprowadzono w Rozporządzeniu Ministrów Komunikacji i Spraw Wewnętrznych z dnia 9 sierpnia 1983 r. w sprawie znaków i sygnałów drogowych (Dz.U. 1983 nr 50 poz. 224 )
 
OP
OP
maciekk

maciekk

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.347 10 0
#45
@Mafo masz racje, ciężarówka jest kupiona z zamiłowania do modeli Persila, a oprócz modeli samochodów i wagonów właśnie w malowaniu tej firmy zbieram też różne gadżety związane z tą marką ( stare reklamy, szyldy itp ) i też takim gadżetem jest model ciężarówki zaprezentowany na module. Wszystko ma posłużyć jako dodatek do prezentacji makiety bocznicy Persil Henkel, ale to już w skali 1:87... jak zdrowie pozwoli to w przyszłym roku projekt ujrzy światło dzienne. ;)

Cały czas nie wiem czy będę szedł w 0 bardziej dlatego póki co nie chce inwestować w modele samochodów i taboru. Bo może po Poznaniu wystawie moduł na sprzedaż i tym samym skończę przygodę z tą skala. Sam nie wiem... :niepewny:

Mam jakieś modele z Kultowych aut PRL, skala chyba pasuje a i klimatem coś się lepiej dobierze.;)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.843 386 20
#46
Mam jakieś modele z Kultowych aut PRL, skala chyba pasuje a i klimatem coś się lepiej dobierze.;)
I tu jest super pomysł. Paweł już wspominał o Jelczu, który by tu pasował. Także do zdjęć to naprawdę najlepiej któryś z tych samochodów z KAP i będzie idealnie oddany klimat tamtych czasów. Skala też będzie pasować. Samochody są w 1:43, a kolej jak się nie mylę to w 1:43,5. Także różnicy nie będzie widać.
 

stare tory

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
974 82 11
#47
Moduł nie przedstawia bogatej dzielnicy, w której jakiś tam właściciel dużej firmy ma fanaberię i odrestauruje sobie ciężarówkę. Moduł pokazuje zwykłą drogę, maksimum III klasy odśnieżania, gdzieś w Polsce, gdzie takiego bogatego właściciela nie ma.
W telewizorze pokazywali kiedyś osobę mieszkającą w podobnej okolicy, która bez łez wydała ponad czterdzieści tysięcy złotych na odnowienie
starego"czapajewa". Wśród ludzi z dużą kasą zdarzają się"odmieńcy", którzy nie chcą mieszkać w"bogatej dzielnicy". Ale ok dość śmiecenia.
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
810 71 5
#48
Bo to jest własnie code 83. Czego się nie spodziewałem kupując wcześniej code 75 ;]

hmm chyba trzeba zrobić wątek o torach Peco. Bo można się oszukać bardzo ;]
Jedyny tor Peco jaki posiadam to flex SL100F code 75.
Kupiłem go tak troszkę z ciekawości dla porównania z Weinert Mein Gleis, który podobno produkuje właśnie Peco.
Spostrzeżenia: Podkłady wykonane standardowo, czyli słoje wypukłe. Przy odrobinie wkładu pracy, można coś z tego wycisnąć. Grubość podkładu 2mm/WMG 1,8mm. Przytwierdzenie szyny, jakaś bliżej nieokreślona podkładka, ale lepiej wyglądająca optycznie, niż to siodełko w skali O.
Na tory trakcyjne, ładownie, czy przemysłowe jak pisał Artur się nadają, bo one i tak są bardziej zasypane ziemią, szlamem, szlaką etc. gdy szkoda stosować WMG.
Artur, faktycznie wydziel może wątek?
 

hamulcowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.053 26 1
#50
...ale mogę przypomnieć. Oto mój tabor i budynki w 0e:
 

Załączniki

OP
OP
maciekk

maciekk

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.347 10 0
#54
Moduł prezentowany w tym wątku również wystawiłem w tegorocznych mistrzostwach, jako jedyny w skali 0 ( ale to chyba żadne zaskoczenie), za moduł zdobyłem III miejsce z tego co słyszałem oczywiście największym błędem był zastosowany flex z Angielskimi mocowaniami, oraz jeszcz kilka innych detali.
Moduł cały czas jest na sprzedaż, rozważę każdą sensowną propozycje w grę wchodzi również wymiana na Tabor lub tokarkę albo frezarkę ( zależnie od klasy sprzętu istnieje również możliwość dopłaty z mojej strony ).
Zapraszam na PW
7D1978FA-A3B0-4EE9-9281-B280058B7B66.jpeg
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.286 61 2
#57
Gratulacje. (y)(y)(y).
Moim zdaniem ten moduł jest na tyle ładny że nie warto go sprzedawać. A angielski tor można albo zamaskować zielskiem albo zwyczajnie wymienić. Zwłaszcza że jest w niego wsadzone dużo dobrej roboty.
 

Podobne wątki