• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

[moduł] Ładownia Łozowo

Ulti_x

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Hej,
Powoli zabieram się do sklecenia takiej oto przyfabrycznej bocznicy szlakowej,
bocznica dwutorowa z możliwością oblotu składu i długim torem wyciągowym.

Bocznica stanowi zaplecze zakładów remontowych sprzętu rolniczego, 2 hale remontowe budynek administracyjny i magazyn z rampą teren ogrodzony.
Czasowo moduł to połowa epoki IV.
Technologicznie to zwrotnica zjazdowa na bocznicę będzie 10' ROCO natomiast na terenie zakładu muszę zamontować 15( akurat takie mam i muszę je zużyć).

Jestem na etapie grzebania w ilustracjach wymiarowania, budynki zamierzam wykonać samodzielnie, na razie dla potrzeb technologi zrobiłem model modelu jednej z hal z papieru (docelowo ma być z PCV),


Moje pytania dotyczą wątpliwości jakie mnie mnie ogarniają po próbnym zestawieniu całości
to mój pierwszy moduł służący do testowania technik więc stawiał bym na proste rozwiązania z drugiej strony chciałbym korzystając z okazji przećwiczyć również kwestię elektryki i zarządzania rozjazdami, więc nastawiałem się na minimalistyczna wersję, 2 modułów po 95cm, jednak wizualnie takie ustawienie nie daje dobrego efektu i brakuje 3 części 60cm która wydłużyła by bocznice i tory wyciągowe czyniąc je bardziej realne.

Stąd moje pierwsze pytanie czy warto się pchać w trój segmentowy moduł, czy jakoś zręcznie przeredagować istniejące złożenie.

Drugie pytanie dotyczy detali budownictwa, a dokładnie potrzebuję fajnych rynien żaluzji na wiatrak wyciągowy i innych detali architektury przemysłowej. Zna ktoś może adres jakiegoś sklepu z takim asortymentem.

dobra to tyle pytań na 1 raz

U.
 

Załączniki

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.652 133 3
#3
Witaj,

mi też się podoba twój pomysł, ale ja bym sugerował dodać jeszcze jeden moduł aby można było wyjechać pociągiem bocznicowym na szlak ;) i nie wielka poprawka do schematu ;)

Pozdrawiam
Artur
 

Załączniki

Tomek K

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
347 5 1
#5
Rozjazd Nr 1 nie ryglowany ale zamknięty na kluczowy zamek ryglowy. Rozjazd krzyżowy numeruje się pojedynczo z dodaniem literek "ab" i "cd" oznaczających pary iglic. I w związku z tym przyjmując za podstawę rysunek Piotra ma mieć Nr 101 i przy końcach oznaczajacych iglice "ab" od strony żeberka i "cd" od strony torów bocznicowych, dodatkowo koniec "cd" musi być zamknięty w położeniu zasadniczym (na żeberko) zamkiem kluczowym trzpieniowym podwójnym i uzależniony przy pomocy tzw "klucza biegającego" z zamkiem przy rozjeździe Nr 1.
 
OP
OP
U

Ulti_x

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#6
Dzięki za uwagi, garść wyjaśnień.

1. 101 i 102 to dwa rozjazdy 15.
2. IV segment to dobry pomysł, jak będę zamawiał skrzynki zamówię o razu 4.
3. Z czego robicie luksfery?
 

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.652 133 3
#7
Jeżeli 101 i 102 to są dwa 15st rozjazdy to wyrównanie toru 102 nie zmieści Ci się na module III. tak więc odcinek prosty toru 102 będzie tylko na module II. Nie lepiej zastosować zamiast dwóch 15st rozjazdów anglika??
 
OP
OP
U

Ulti_x

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#8
Projektowanie trwa dalej, uwzględniając uwagi z forum doszedłem do takiej formy
segmentu:


W takim układzie, jedyny problem dla mnie to dokładność wymiarów poszczególnych boków skrzynek. Jakość projektowania w ilustratorze jakoś mnie nie przekonuje.
 

Załączniki

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.075 140 0
#9
Ja bym jeszcze próbował dopasować krztałt skrzynek zewnętrznych jako "lustrzane odbicie".
Taki układ pozwoli ci zmniejszyć ilość transportowanych paczek do trzech.
MY to robimy w ten sposób, że moduly o takch samych wymiarach skręcamy "zawartością" do siebie i owijamy stretchem. (no nie mam obrazka pod ręką)

(zalącznik - oczywiście tor szlakowy należałby wygiąć, żeby trafił w środek lewego profilu czołowego)
 

Załączniki

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Planuję 18
Planuję 75
Planuję 7
Planuję 43
Planuję 0

Podobne wątki