• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

MODUŁY ASANA

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
#63
To Twoja makieta. Ale szkoda mi Twojej kasy, którą wywalisz w coś, z czego później będziesz niezadowolony.
Dobra. Masz 2 krótkie towarowe wagony...A co z osobowymi ? Masz przecież stację osobową, głównie. Jak odstawisz skład, który "kończy bieg", na bocznicę u góry ?
 
OP
OP
Asan

Asan

Aktywny użytkownik
Reakcje
579 1 5
#68
Dziękuję za materiały,ja ze swojej strony przestudiowałem dzisiaj czasopisma MIBA od 90lat.Było tego trochę, ciekawostek i pomysłów pełna głowa-a to co utworzyłem po tym wszystkim:podstepny:
kładka.jpg
 

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
#69
Na takiej małej stacyjce takie perony z kładką będą wyglądały karykaturalnie. A skoro bardziej się napaliłeś na kładkę niż na szopę to może pójdź na całość i pierdyknij przystanek z ładownią i bocznicą na dwutorze? Jedna wajcha więcej na wschodniej głowicy, tor do krawędzi, korekta lokalizacji fabryczki i będzie grało.
 
OP
OP
Asan

Asan

Aktywny użytkownik
Reakcje
579 1 5
#72
Przeniosłem fabrykę,plac ładunkowy pozostał,magazyn przy stacji.Wydłużyło mi to tor odstawczy.SM już dokonała przejazdu kontrolnego ;)
kładka new.JPG
 

Mateusz B

Moderator Grupy KKMK
Zespół forum
KKMK
H0e
Reakcje
327 2 0
#76
Cześć Asan :)
Widzę że masz wiele pomysłów i trudno jest Ci się zdecydować na coś konkretnego.
Z jednej strony potrzeba budowy czegoś w domowym zaciszu, z drugiej jednak chęć zabawy na imprezach. Trudno jest to wszystko połączyć, na początku proponuję na spokojnie zastanowić się, czego tak naprawdę chcesz. Do zabawy w domu możesz budować dowolnie, na imprezach trzeba jednak zachować podstawowe zasady projektowania, oraz zachować długość torów stacyjnych, czy promienie rozjazdów... Musisz się w końcu na coś zdecydować np.:
- stacja końcowa, z jakimś drobnym zakładem przemysłowym,
Koledzy podali wyżej kilka przykładów stacji końcowych. Może to byc ciekawa alternatywa, jakbyś chciał kiedyś dorobić szlak w pokoju w kształcie np. litery U​
- mała mijanka z ładownią,
Tutaj musiałbyś wykorzystać tak powierzchnię, aby długość torów stacyjnych miała 2-2,5m do tego jakaś mała ładownia i klimat lini znaczenia miiejscowego. Dochodzi również konieczność dorobienia 2 segmentów z semaforami wjazdowymi​
- średnio rozbudowany zespół bocznic,
Ten pomysł wydaje się być wyjątkowo ciekawy. Posiadany przez Ciebie magazyn, jakiś mały zakład przemysłowy, zarośnięte tory odstawcze, i Twoja manewrująca stonka - to według mnie jest to! :D Bardzo fajnym pomysłem byłoby wykonanie zespołu bocznic na 3 skrzynkach do zabawy w domu oraz odgałęzienia od szlaku (by połączyć bocznice) do podłączenia na imprezie​
Jak widzisz pomysłów jest dużo. Szkoda by było spaprać robotę wykorzystując różne hybrydy łączące wszystko w nie-wiadomo-co (trochę stacji, bocznicy itd.) ;) Jak tworzysz tak realistyczne wnętrza to należy pokładać spore nadzieje w wykonaniu całej makiety :ROFL: Szkoda by było zepsuć to nierealistycznym układem.

Powodzenia, wytrwałości oraz zdecydowania :)
 
OP
OP
Asan

Asan

Aktywny użytkownik
Reakcje
579 1 5
#77
maerklin-72941-ferngesteuerte-schiebebuehne-spur-h0_z1.jpg Zastanawiam się jeszcze nad przesuwnicą z małym zakładem,poszerzenie jednego modułu rozwiązało by zamontowanie tego cudu.Godzinami mogę słuchać i wpatrywać się w loki,manewrowanie po tym zakładzie z pewnością dało by mi więcej radości niż na modułach stacji.Mam tylko problem ze znalezieniem zdjęć i schematów takich ośrodków nie mam pojęcia co powinno znajdować się w takim zakładzie prócz hali.Pomysł zakładu koło szlaku jako bocznica co Koledzy myślą o takim rozwiązaniu,bo nie chciałbym spędzić kilku dni na projektowaniu czegoś co nie zda egzaminu.Dodam jeszcze że byłoby to rozwiązanie na makietę domową i na spotkania.
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
#78
"Mniej, znaczy więcej". Nie przekombinuj. Takie przesuwnice kojarzą mi się raczej z dużymi lokomotywowniami, niż zakładami. Na czymś takim, jak Ty planujesz, nie widziałbym raczej przesuwnicy...to generowałoby raczej większy obszar do zabudowania. Sama hala z przesuwnicą wyglądałaby ciut niepoważnie :)
Ale to tylko moim zdaniem :)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Planuję 74
Planuję 34
Planuję 18
Planuję 11
Planuję 7

Podobne wątki