• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

[Moduły] Planuję mini makietę.

Psik

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam.
Na początku (ponieważ jest to mój 1wszy post chciałem się przedstawić.
Mam na imię Piotr, mieszkam na śląsku, i mam 11 lat. (Wiem wiem, wiele osób uważa że dzieci spamują itp. - Ja taki NIE jestem. Piszę poprawnie i staram się nie łamać regulaminu).
Chciałbym spróbować swoich sił w modelarstwie kolejowym. Na początek (bo wiem że 11 latek nie wiele może zdziałać) dwa tory z małym odgałęzieniem no i potem ew. jakaś mała stacyjka.
Teraz tak : Piszę bo kompletnie się na tym nie znam, chciałbym się dowiedzieć co i jak robić.
Na makietkę mam mało miejsca ale ogólnie ma być mała ;) Wymiary maks to 30 cm szerokości i 1 m długości. Wiem wiem mało. Chciałbym też wiedzieć ile to by mnie kosztowało (mniej więcej). Plan torowiska przedstawiam poniżej ;) Mam nadzieję że pomimo mojego młodego wieku nie zignorujecie mnie :|

http://images46.fotosik.pl/214/e4a67cba67358285.jpg

Pozdrawiam wszystkich MK głównie ze śląska :) !
 

JohnyTRS

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
291 1 0
#2
Re: Planuję mini makietę.

1. Funkcja Szukaj
2. Cena zależ od tego, z jakich materiałów chcesz to wykonać.
3. Najdroższy jest materiał torowy i inne skalowe elementy
4. Masz tylko 30cm szerokośći - zrezygnuj z tego drugiego toru.

Tak na początek.
 
OP
OP
P

Psik

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
Re: Planuję mini makietę.

Hmm...
1. Dobra poszperam.
2. Jakichś niedrogich, to tylko na próbę.
3. Loków na razie nie potrzebuję, tory....No cóż...
4. Jak znajdę miejsce na 50 cm to chyba będę mógł 2gi tor zrobić ? Jak nie znajdę to będzie jeden tor ;)

5. Dziękuję za odp. :) I pozdrawiam.
 

JohnyTRS

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
291 1 0
#4
Re: Planuję mini makietę.

2. Jak na początek to bierz Piko A-Gleis
4. Oczywiście że nie ;) Ale 3 tory obok siebie na 30cm same mogą być. :) Ale najpewniej na samych torach się nie skończy :D i wprzyszłości najpewniej coś jeszcze dodasz.. a tu nagle brak miejsca. Pozatym ten drugi tor możesz potem dodać. :D
 
OP
OP
P

Psik

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
Re: Planuję mini makietę.

Piko A-Gleis - Spoko, dzięki...Mam nadzieję że na torach i drzewkach się nie skończy ;)
Znalazłem miejsce 1m długości i 70 cm szerokości...Udało by się zrobić jeden tor, bocznicę i w przyszłości małą stacyjkę ? ;P
 
Reakcje
0 0 0
#10
Re: [Planuje] Planuję mini makietę.

Witam immienika i wiekownika...

Jeśli H0, no to 1,4x1,0 to lekko za mało... Ciągnąc pomysłem linii dwutorowej można by dać dodatkowe dwie zwrotnice (ażeby odgałęzienie wypluć na drugi tor, trochę mi się to tak nie widzi, żeby tylko jeden tor był podłączony) lub ew. anglika, jednakże obawiam się w stosunku do anglikowego pomysłu, skoro jest to tor główny.

A jak już tak dalej lecim, to możeby tak dać peron wyspowy i niewielki budynek (poczekalnia i kasa, ew. sklepik) od dolnej strony?
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#11
Re: [Planuje] Planuję mini makietę.

Bocznica na linii 2-torowej to dobry pomysł, tylko że ODWROTNIE - jest obsługiwana tyłem pociągu zbiorowego/zdawczego!
znaczy się rozjazd odwrotnie albo w tę samą stronę ale na drugim torze.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Planuję 74
Planuję 79
Planuję 34
Planuję 11
Planuję 7

Podobne wątki