• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

[Moduły] Moduły dwutorowe...

OP
OP
Marcinlok

Marcinlok

Użytkownik
Reakcje
5 0 0
#41
Mariusz C napisał(a):
chf napisał(a):
A Ja mam pytanie dotyczące sanego wykonania plecionki . Kręciłeś drut jezdny już na słupach czy najpierw na boku a potem składałeś to do kupy ?
Rozizolowałem około 10mb kabla elektrycznego linki ,z tego wyciągnąłem 5 pojedynczych
włosów ,jeden koniec w imadło drugi do wkrętarki akumulatorowej ,potem to wszystko naprężyłem w miarę mocno ale tak żeby nie porwać włosów i jakieś 20 sekund wystarczyło na obrotach żeby się ładna linka zrobiła .Na makiecie lina jest prowadzona w całości ,od przęsła do przęsła naprężenia ,one normalnie działają jako napinacze ,ciężarek się naciąga a potem blokuje w oczku i sieć jest naprężona .
Obawiam się że zaczynamy chłopakowi watek zaśmiecać tymi gadaniami o trakcji.
Witam. Dzięki za szczere podpowiedzi . Słupy juz są ,ale jeszcze brakuje im kilku szczegułów .Faktycznie wieszaki .Ale to dopiero jak wymyślę jakieśmądre druty .Muszę jeszcze skończyć roślinnośc imalowanie , a ostatnim etapem bedą druty , z czego ? jeszcze nie wiem . Przyglądałem sie dziś orginałom na stacji Zgierz . Napewno przemaluje je na rdzawy kolor .
 

Lupino

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#43
Swego czasu Kluba robił bardzo dobrą trakcję i to w realiach PKP. Słyszałem tylko że zaprzestał produkcji bo w Polsce nie było zbyt dużo chętnych...
 

Mariusz C

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#46
Marcinlok napisał(a):
Mariusz C napisał(a):
Obiecany filmik ,i już się więcej nie odzywam .
http://www.youtube.com/watch?v=Hbae7x6JW18
Mam pytanie . Jak robiłeś łączenie górnego naciągu dolnym ? Lutowanie , sklejanie ?
Miałem się więcej nie odzywać ale jak pytasz to odpowiem .
A w sumie to pisałem o tym wcześniej,lina składa się z 5 włosów .
Więc łączenie polega na szyciu pojedynczym włosem ,tak dosłownie nie w przenośni.
Nawlekasz na igłę pojedynczy drut i przeszywasz line na dwóch włosach ,po prostu ją lekko rozdzielasz ,i zawijasz 2 razy wkoło .Dół liny zostaje gładki ,a górną line owijasz dookoła ze 2 razy i obcinasz drucik .Prawda że proste ?
To samo robisz przy podwieszaniu do wieszaków słupa ,dajesz wysięgnik pomiędzy 2 a 3 druty ,i tam lekko lutujesz z góry ,ale tak żeby cyna nie zeszła w dół na cześć jezdną ,bo będzie zawadzał pantograf .W sumie wszystko jest proste bo robione tak jak w realu ,tylko tam kształt liny jest inny i oni mają łatwiej .
Na fotce coś tam widać ,mam taki głupi aparat że musi mieć dobre światło do makro .
 

Załączniki

OP
OP
Marcinlok

Marcinlok

Użytkownik
Reakcje
5 0 0
#47
Mariusz C napisał(a):
Marcinlok napisał(a):
Mariusz C napisał(a):
Obiecany filmik ,i już się więcej nie odzywam .
http://www.youtube.com/watch?v=Hbae7x6JW18
Mam pytanie . Jak robiłeś łączenie górnego naciągu dolnym ? Lutowanie , sklejanie ?
Miałem się więcej nie odzywać ale jak pytasz to odpowiem .
A w sumie to pisałem o tym wcześniej,lina składa się z 5 włosów .
Więc łączenie polega na szyciu pojedynczym włosem ,tak dosłownie nie w przenośni.
Nawlekasz na igłę pojedynczy drut i przeszywasz line na dwóch włosach ,po prostu ją lekko rozdzielasz ,i zawijasz 2 razy wkoło .Duł liny zostaje gładki ,a górną line owijasz dookoła ze 2 razy i obcinasz drucik .Prawda że proste ?
To samo robisz przy podwieszaniu do wieszaków słupa ,dajesz wysięgnik pomiędzy 2 a 3 druty ,i tam lekko lutujesz z góry ,ale tak żeby cyna nie zeszła w dół na cześć jezdną ,bo będzie zawadzał pantograf .W sumie wszystko jest proste bo robione tak jak w realu ,tylko tam kształt liny jest inny i oni mają łatwiej .
Na fotce coś tam widać ,mam taki głupi aparat że musi mieć dobre światło do makro .

Ok teraz załapałem . Jak zrobie pierwsze sztuki pokaże fotki .Dzieki za pomoc.
Cały czas martwiłem sie że pantografy beda zaczepiac o te łączenia !!!. A to takie proste i to do tego ja ........ żeglarz. Wiem jak sie robi szplajs , bo tak się nazywa splatanie lin stalowych itp.
 
OP
OP
Marcinlok

Marcinlok

Użytkownik
Reakcje
5 0 0
#48
Atrus napisał(a):
Bardzo fajna makieta i trakcja elektryczna. Az bym posmigal Lokiem po niej :)). Pozdro i powodzenia!
Jeszcze troche czasu i na pewno pojawie sie gdzies na spotkaniu wiec będzie okazja do ztarcia szyn i posmigania . Planuje jeszcze kilka prostych modułów tak aby rozpędzic Traxxy i podobne loki na maxa.Pozdrawiam
 

chf

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#49
Ja mam jeszcze jedno pytanko co do tej trakcji. Mianowicie jakiej wagi masz ciężarek naciągający trakcję i co myślisz o systemie naciągu trakcji z sommerfield'a ( chodzi mi nie o wykonanie tylko o sposób realizacji tego )
 
A

Adam-H0

Gość
#57
Sello napisał(a):
Fajne.
Choć zawsze mam mieszane uczucia widząc trakcję, no przewymiarowana jest i tyle. :)
trzaba duzo odwagi przy budowie trakcji - a przewymiarowane jest w naszej skali wiele rzeczy
:LOL:

widzialem z bliska kabel trakcji i wydaje mi sie ze ma ze 2 cm to w skali trzeba wieszac prawie wlosy - na pewno tez pewien poziom ale trakcja jaka by nie byla to super uzupelnienie
na makiecie - gratulacje to wyglada super :LOL:
 
A

Adam-H0

Gość
#59
xendx napisał(a):
A. Karczewski napisał(a):
widzialem z bliska kabel trakcji i wydaje mi sie ze ma ze 2 cm to w skali trzeba wieszac prawie wlosy
2/87= ~0,23mm także wcale nie taki włos ;)
wiem ze mozna - widzialem juz trakcje na makiecie z funkcjonujacym naciagiem - ale to jest poziom dla absolutnych maniakow :LOL:

pieknie wyglada ale bawic sie na tym prawie nie mozna :???:
 

Podobne wątki