• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta Moduły Car System

OP
OP
Michał Type_r7

Michał Type_r7

Moderator działu Modelarstwo Samochodowe
Zespół forum
Reakcje
13.473 158 2
#22
Dzisiaj ostatni szlif modułu numer 1. Jest juz dobrze bo zniknął drut i już nie przebija przez szpachlę.
Numer 2 potrzebuje jeszcze delikatnego szlifowania górnej części.
Zastanawiam się jakieś taśmy użyć do malowania drogi, czy wystarczy zwykła malarska?

20190630_194542.jpg
20190630_194551.jpg
20190630_194557.jpg
20190630_201511.jpg
20190630_201518.jpg
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.831 386 20
#23
Zastanawiam się jakieś taśmy użyć do malowania drogi, czy wystarczy zwykła malarska?
Wystarczy. Zarówno zwykła żółta jest dobra, jak i Blue Dolphin. Choć powiem, że niebieska ma ciut lepszy klej i rzadziej zdarza się, że farba podejdzie pod taśmę.
A tak w ogóle to możesz malować bez taśmy. Przecież i tak na brzegu drogi zrobisz krawężnik, a za nim będzie trawnik albo chodnik. To taśma Ci nie potrzebna. Pomalujesz nieco szerzej niż planowana szerokość ulicy i będzie OK.
 
OP
OP
Michał Type_r7

Michał Type_r7

Moderator działu Modelarstwo Samochodowe
Zespół forum
Reakcje
13.473 158 2
#24
Wystarczy. Zarówno zwykła żółta jest dobra, jak i Blue Dolphin. Choć powiem, że niebieska ma ciut lepszy klej i rzadziej zdarza się, że farba podejdzie pod taśmę.
A tak w ogóle to możesz malować bez taśmy. Przecież i tak na brzegu drogi zrobisz krawężnik, a za nim będzie trawnik albo chodnik. To taśma Ci nie potrzebna. Pomalujesz nieco szerzej niż planowana szerokość ulicy i będzie OK.
No to tak zrobię...
 
OP
OP
Michał Type_r7

Michał Type_r7

Moderator działu Modelarstwo Samochodowe
Zespół forum
Reakcje
13.473 158 2
#28
Dobrze, że udało Ci się osiągnąć zamierzony efekt. Podoba mi się efekt szpachlowania.
Dzięki.

Proszę bardzo.
Tu są krawężniki proste KLIK, a tu są krawężniki mieszane, trochę prostych i trochę łuków KLIK.

A jakbyś chciał chodnik, to ja robiłem swój z takiego: KLIK.
No to już wiem co kupię.
Na pewno 2 x zestawy krawężników prostych, jeden zestaw łuki no i zestaw chodników.
 
OP
OP
Michał Type_r7

Michał Type_r7

Moderator działu Modelarstwo Samochodowe
Zespół forum
Reakcje
13.473 158 2
#32
Są bardzo podobne.
Będę chciał kupić takie same jak Ty Mafo, żeby wszystko w ciągu ulic wyglądało tak samo.
 
OP
OP
Michał Type_r7

Michał Type_r7

Moderator działu Modelarstwo Samochodowe
Zespół forum
Reakcje
13.473 158 2
#37
Dzisiaj kolejne malowanie drogi zakończone.
Teraz szukam kamyczków (białych) do komisu z ciężarówkami i busami...
Macie jakieś pomysły, gdzie kupić takie kamyczki?
Mają być typowe, jakie spotykamy w komisach w całej PL.
 

Qmaty

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
5.828 235 3
#38
Testowałem B74 od woodland i wyglądało całkiem nieźle, jest lekko szary. Może Tobie też podpasuje.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Dioramy i makiety 55
Dioramy i makiety 370

Podobne wątki